nadpis Don Bosco ASC je třetí větev salesiánské rodiny, kterou založil v roce 1876 svatý Jan Bosko. Soustřeďuje ty křesťany, kteří chtějí v salesiánském duchu společně pracovat pro druhé, zejména pro mládež a obyčejné lidi.
Dnešní datum: 18. 06. 2024  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Kdo jsme? :: Ke stažení :: Slovakia  
Duchovní cvičení

Adresář ASC

Formační plán 2024


Konto AIRBAG

Adresa a kontakty
ADRESA:
Sdružení salesiánů spolupracovníků
Kobyliské náměstí 1
182 00 Praha 8
IČ: 00406902
číslo účtu:
253474458 / 0300


 • Provinciální rada
 • Místní společenství
 • Ostatní adresy

 • Články podle data
  <<  Červen  >>
  PoÚtStČtSoNe
       1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30

  15.05.2024: Video - vzpomínka na ...

  vzpomínkové video


  Informace

  * Zpráva z Velehradu - posty rozebrány.

  Vydáno dne 21. 05. 2024 (153 přečtení)


  Koordinátor zvolen, funkce rozebrány, jedeme dál snad na vlně Ducha svatého, který nám v neděli 19. 5. 2024 na Velehradě požehnal.

  Do funkce koordinátora provinciální rady na období 2024 - 2027 byl zvolen Petr Janžura. Snad se nám na konci června vrátí z Botswany, kam podniká od 1.6. svou první salesiánskou misii v roli koordinátora. Pán Tebe Petře i Tvé drahé spoluputovníky provázej!!!!  V dalších volených funkcích se změny nekonají, jako hospodářka pokračuje Maria Novotná alias Marika, jako sekretářka Tereza Ševčíková a jako rádce pro formaci Zdeněk Mrázek.

  Do služby v rámci formace se přihlásila Dagmar Beránková, do apoštolátní služby Marie Šimonová, do spolupráce s SHM Ludmila Solovská, do tvorby zpravodaje Jana Macháčková. Salesiánské chalupy bude mít na hrbu Petr Jankůj, web, adresář Radka Kozáková ve spolupráci s Lenkou Jaškovou. Spolupráci napříč všemi službami a komunikaci v salesiánské rodině zaštítí Stanislav Větrovský.

  Milá salesiánská rodino, děkujeme za důvěru, kterou jste nám dali. Ale pamatujte, že bez vašich modliteb vaše sny, přání, potřeby těžko naplníme. A tak moc prosíme, zahrňte nás do své každodenní modlitby, s vědomím, že Bůh vaši prosbu použije tam, kde to bude nejvíce potřeba.

  Kéž se nám všem daří žít slova Františka Saleského: „Všechno konej s láskou, nic násilím.“

  Zpracovala Jana Macháčková


  Poprvé na Velehradě, poprvé v roli člena provinciální rady

  Po druhé se vám hlásím se svým poprvé. Nedávno to bylo poprvé DSS, dnes vám chci posdílet další poprvé z Velehradu.

  Ano je to tak, je možné, že žena vychovávaná od malička v katolické víře se dostala poprvé na Velehrad ve svých 42 letech a to díky salesiánské rodině. Díky Bohu za to.

  Můj první bezprostřední dojem z tohoto místa - majestátnost, posvátnost a vědomí mé ubohosti, maličkosti. Vše kolem mě převyšuje. Naštěstí mé první kroky mě dovedou k soše Krista, který má roztažené paže, s pohledem, chci tě obejmout mé dítě.

  Má touha jen tak kráčet v tichu a nasávat tu atmosféru, byla záhy rozpuštěna zasedáním nové provinciální rady, nejdříve s tou starou a dále pak s novou. Znovu si začínám uvědomovat, co mě všechno čeká, jaké úkoly máme před sebou, kolik to bude stát času a jestli to vlastně bude tak, jak chce Pán a ti druzí. Padá na mě obava, strach.

  Naštěstí přijde seznamovací aktivita v koordinaci Lidušky Solovské. Zamýšlíme se nad svými charakteristikami, navzájem je sdílíme a kreslíme svůj erb. Jestli to dobře dopadne, brzy uvidíte na webu. Díky této aktivitě přichází pokoj. Na mysl vyvstane okamžik, kdy se mi při žádosti Božího znamení objevila duha a zazněl hlas: „Jsem Bůh Emanuel, Bůh s Tebou. Nezapomeň na to.“ A tak s vírou, že když Bůh něco řekne, myslí to vážně, jsem se uklidnila.

  Povzbudila mě i slova našeho delegáta Petra Košáka. Měli bychom usilovat o kamarádský vztah s Ježíšem s vědomím, že na nás dohlíží Otec, náš tatínek, který počítá, že děti mohou být neposlušné, klopýtající, nevyzrálé.

  Jako symbolické považuji i to, že jsme si služby v rámci rady předávali právě v předvečer Svatodušních svátků. Takže své obavy, otazníky, slabosti jsme po předání služeb mohli hned odevzdat Pánu při večerních zpívaných chválách. Naši radost pak doplnila výhra hokejistů nad Rakouskem, dobré víno, jídlo, vzájemné sdílení. Ti co v radě již sloužili a nebo dál slouží nám nově příchozím svědčili, že i přes všechny obtíže, těžkosti je Bůh nakonec obdaroval.

  Děkuji všem starý členům provinciální rady za jejich službu a všem pokračujícím a novým odvahu a důvěru.                                          Jana Macháčková


  [Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: redakce | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

  SDÍLÍME SE

  Formační plán pro rok 2024 nás vybízí ke vzájemnému sdílení.

  Všechny podněty, nápady, náměty, které nám od vás přijdou, najdete v rubrice: Sdílíme se.

  PRO POVZBUZENÍ
  (B) Proti trudnomylsnosti (S)
  (KA) (+C) (ZP)
  Salesián má být veselý a plný naděje. Proto vám chceme v této náročné době nabízet podněty k povzbuzení a povznesení mysli. Najdete je na této stránce.
  Můžete nás také sledovat na facebookové stránce: facebook.com/ascczech

  MODLITBY ZE ZPRAVODAJE
  Modlitby ASC

  Společné úmysly k modlitbě


  Aktualizováno 28. 05. 2024

  ZPRAVODAJ
  Zpravodaj č. 178
  příští uzávěrka
  21. srpna 2024

  Starší čísla Zpravodaje

  Užitečné ODKAZY

  SDB

  FMA

  SHM

  VDB

  Bosco Point

  SADBA

  ASC-SK

  SDB-SK

  TV NOE

  Rádio Vaticana

  Víra CZ


  Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS systému -
  Příspěvky a články na web můžete posílat na adresu nebo