nadpis Don Bosco ASC je třetí větev salesiánské rodiny, kterou založil v roce 1876 svatý Jan Bosko. Soustřeďuje ty křesťany, kteří chtějí v salesiánském duchu společně pracovat pro druhé, zejména pro mládež a obyčejné lidi.
Dnešní datum: 11. 12. 2023  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Kdo jsme? :: Ke stažení :: Slovakia  
Duchovní cvičení

Adresář ASC

Formační plán 2024Konto AIRBAG

Adresa a kontakty
ADRESA:
Sdružení salesiánů spolupracovníků
Kobyliské náměstí 1
182 00 Praha 8
IČ: 00406902
číslo účtu:
253474458 / 0300


 • Provinciální rada
 • Místní společenství
 • Ostatní adresy

 • Články podle data
  <<  Prosinec  >>
  PoÚtStČtSoNe
      1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30 31

  Úprava osobního nastavení čtenáře


  Rubrika formačního snažení

  * První část Formačního plánu 2024

  Vydáno dne 05. 12. 2023 (2 přečtení)

  Nabízíme první část Formačního plánu salesiánů spolupracovníků pro rok 2024. Vydává se netradičně ve dvou částech a také trochu jinou cestou než dřívější formační plány, které měly „známé“ řešení a měly nás vést k obrácení. Formační plán pro rok 2024 nemá hotová řešení, ale zve k hledání, naslouchání, duchovní konverzaci, otvírání se Božímu duchu a větší osobní odpovědnosti.

  Obsahem první části je úvodní slovo, které nabízí metodu práce ve společenství a dvě témata: 1. Duchovní konverzace a 2. Lidé žijící v druhém manželství a jejich místo v církvi. Druhá část formačního plánu má tato témata: 3. Autorita církevní nauky, 4. Ekumena a mezináboženský dialog, 5. Evangelizace, 6. Postavení žen v církvi, 7. Role laiků v církvi, 8. Vztah věřících a kléru, 9. Synodalita a modlitba a 10. Liturgie – slavení společné bohoslužby. Druhou část vám chceme „nadělit“ k lednovému svátku Dona Boska.        Formační skupina provinciální rady


  Autor: redakce | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

  Duchovní cvičení

  * TVOŘÍM VĚCI NOVÉ – EXERCICIE KTIŠ 2023

  Vydáno dne 05. 12. 2023 (63 přečtení)

  Už samotný začátek byl NOVÝ – nezačínali jsme exercicie ve středu, jak bývá zvykem, ale až v pátek. A neměli jsme jednoho exercitátora, ale hned TŘI - po celých pět dní se nám obětavě vydávali Anežka Hesová, Jitka Kotrašová a Martin Poláček.

  Po obvyklém večerním vzájemném představení jsme vyslechli zajímavý videoklip. Měl nás asi povzbudit k tomu, abychom se učili vnímat věci kolem sebe nově. Možná pak zahlédneme ve svém životě něco, co bychom dříve považovali za nemožné. Ještě nám bylo lehce nastíněno, co se bude dít v následujících dnech. Vše jen v náznacích, každý den máme očekávat nějaké překvapní. První večer dostal název MŮŽE TO BÝT JINAK.


  Celý článek... | Autor: redakce | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

  Rubrika formačního snažení

  * Božský tanec

  Vydáno dne 05. 12. 2023 (11 přečtení)

  Místní společenství Hradecko a Podorlicko využila pohostinnost sester salesiánek v Kuklenách a uspořádala v sobotu 2. 12. společnou duchovní obnovu. Funkce hlavních organizátorů se ujali Majka a Pepa Šimonovi. Nosným tématem byl „Božský tanec“. Otec Jiří Caha z Pardubic se nechal inspirovat stejnojmennou knihou Richarda Rohra, která je považována za jedno z nejlepších jeho děl. Je to úvaha o pojmu Božské Trojice. Proto nás po celou dobu provázela ikona Svaté Trojice z pardubické kaple sv. Václava, která se momentálně nachází v rekonstrukci. Otec Jiří Štorek nám poskytl možnost svátosti smíření. Sestra Věrka se s námi podělila o vzpomínky na to, jak prožívala svoji přípravu na vstup do Kongregace Dcer Panny Marie Pomocnice.

  Všem výše jmenovaným i ostatním zúčastněným patří dík za vytvoření nádherného společenství. Plody tohoto setkání budeme předpokládám sklízet minimálně po celý adventní čas.                   Hana Jandáčková

  Odkaz na fotky pro elektronickou verzi: https://photos.app.goo.gl/XokLx9QGsukdkjEK8


  Autor: redakce | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

  Informace

  * Poslední rozloučení s Karlem Švejdou

  Vydáno dne 05. 12. 2023 (8 přečtení)

  Milí přátelé, 

  rádi bychom vás pozvali k poslednímu rozloučení s naším tatínkem, panem Karlem Švejdou, který náhle zemřel. Děkujeme vám všem, kteří si na tatínka vzpomenete, za vaše modlitby, zprávy a projevy soustrasti. 

  Náš taťka byl rád, když mohl přiložit ruku k dílu a pomoc dobré myšlence. Proto bychom vás rádi požádali, abyste místo květinových darů finančně podpořili ty, kteří naši pomoc potřebují. Za tímto účelem jsme vybrali dva projekty, kterým táta fandil a byl by jistě rád, aby naše pomoc směřovala právě k nim. První z nich je nezisková organizace ANO, ANO (podporuje děti a mladé lidi, kteří vyrůstají v dětských domovech nebo v pěstounských rodinách), kterou spolu se svou rodinou založila a vede naše nejstarší sestra Lidka (2600130983/2010, VS: 1111) a dalším je místo, které bylo tátovým druhým domovem, Sdružení Neratov v Orlických horách (2600130983/2010, VS: 1111). Budeme rádi, když se rozhodnete podpořit jednu z těchto možností.

  Předem vám za vaši podporu děkujeme.

  Na závěr bychom vás rádi požádali, pokud jste s naším tatínkem prožili nějaký pěkný zážitek a máte fotografii, kterou byste spolu s námi chtěli sdílet, zašlete nám ji e-mailem: FotkyKarel44@gmail.com. Z fotografií sestavíme vzpomínkové album, které vám později rádi nasdílíme.

  Věříme, že rozloučení s naším tatínkem bude krásným setkáním, přesně tak, jak by si táta přál. Vzpomínáme na tátu s vděčností za chvíle, které jsme společně mohli prožít. Budeme moc rádi, když se k nám připojíte i vy.                                             Lidka, Markéta, Karel a Maruška


  Autor: redakce | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

  Informace

  * Nová knížka Jirky Mička – Papežův švagr

  Vydáno dne 28. 11. 2023 (126 přečtení)

  Vážení přátelé a kamarádi!

  Můj příspěvek pojmu jako pokus o fejeton, nicméně jistě nebude dosahovat úrovně literárního slohu našeho spolubratra ASC Jiřího Mička, jehož knihu vám chci představit.

  Po zjištění, že se jedná o DETEKTIVKU, mě jako první napadlo, že Jirka je skutečně multižánrový, jelikož si jej jistě vybavíte jako autora či spoluautora různých rozhovorů (Veteráni v bitvách o duše) či beletristických životopisů (Život v mlýnském kole – Štěpán Trochta, Slavík za mříží – Václav Filipec) a „novozákonního“ příběhu Strážce atd.


  Celý článek... | Autor: redakce | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

  Duchovní cvičení

  * Duchovní cvičení pro rodiny s dětmi v Domašově nad Bystřicí

  Vydáno dne 22. 11. 2023 (77 přečtení)


  DC v Domašově byly BOŽÍ. František nás uvedl do témat podstaty a vztahu ve víře, do obrovské láskyplné náruče Boha a jeho lásky ke všemu jeho stvoření. Jakožto rodina s malými dětmi jsme vděční za to, že se tyto akce pořádají. Jinak bychom museli několik let počkat, až děti odrostou, abysme mohli na nějakou duchovní akci jet... Podařilo se sehnat dostatečné množství schopných hlídačů, takže děti nemusely být uvázané s roubíkem v puse v rohu místnosti, ale mohly prožít radostné chvíle, tak jako my, o dvě patra výš.                      Maruška Stodůlková


  Celý článek... | Autor: redakce | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

  Informace

  * Setkání aspirantů, formátorů a provinciální rady v Kroměříži 3. - 5. 11. 2023

  Vydáno dne 22. 11. 2023 (58 přečtení)


  Ráda vzpomínám na naše víkendové setkání salesiánů ASC,provinciální rady společně s aspiranty v nádherné Kroměříži v prostorách arcibiskupského gymnázia. Děkuji za přátelské provázení a připravený program rodině Solovských. Vše probíhalo velmi pěkně, vstřícně, vesele, zkrátka jako v salesiánském rodině, včetně páteční ochutnávky vín ve sklepích arcibiskupského zámku. Duchovní sdílení rodiny Kvapilových, Kavenových,Ševčíkových a Žižlavských, které se prolínalo směrem dovnitř a ven bylo otevřené, hluboké a zároveň krásné i místy bolestné, tak jak to život sebou přináší.Zároveň jsme měli možnost ve skupinkách říct: "Co mě nabíjí,kde beru chuť do života a kde ji ztrácím, co mění můj život, kdo mě inspiruje, formuje, provází,co nás vede k salesiánům a zda máme nějaké pochybnosti...
  Milé a "kouzelné' setkání nás čekalo také s naším provinciálem Martinem Hobzou, který zároveň celebroval nedělní mši v kapli gymnázia, kterou živě doprovázela rodina Bernardových. Děkuji všem salesiánským přátelům za společné shledání, které bylo opět velmi obohacující.                                                        Simona Šimková


  Celý článek... | Autor: redakce | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

  Informace

  * Jubilejní vnučka

  Vydáno dne 20. 11. 2023 (20 přečtení)

  Milí přátelé, 

  s velkou radostí všem přátelům dáváme na vědomí, že se našemu nejmladšímu synovi Dominikovi a jeho manželce Kamče dnes 18. 11. 2023 narodila Laura Kroupová 4 540 g těžká.

  Nám tak přibylo do rodiny desáté vnouče. 

  S vděčností za dary, které stále vnímáme děkujeme Bohu a neustále se jenom radujeme

  Hanka a Karel Kroupovi


  Autor: redakce | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

  Informace

  * Sliby v Ostravě

  Vydáno dne 13. 11. 2023 (117 přečtení)

  Pěkný den,

  posílám informace o slibech v Ostravě v příloze. Prosím i o uveřejnění na webu.

  Důležité je se přihlásit, ať víme ohledně jídla.                                                  Roman Turowski 

   


  Celý článek... | Autor: administrator | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

  Rubrika formačního snažení

  * Nový Formační plán 2023

  Vydáno dne 07. 12. 2022 (177 přečtení)


  Přátelé, salesiáni spolupracovníci,

  8. prosinec je v naší salesiánské rodině významným svátkem Panny Marie. Přijměte jako dárek nový formační plán pro rok 2023. Vychází ze sociální nauky církve a chce napomáhat orientaci v problémech dnešního světa a prohlubovat naše poslání k mladým a k lidem na okraji společnosti. Formační plán je opět dílem spolupráce různých autorů z řad salesiánů spolupracovníků. K jeho tvorbě jsme tentokrát přizvali i salesiána Michaela Martinka, který se otázkám sociální nauky církve dlouhodobě věnuje a který nám poskytl cenné rady při výběru témat a jejich zpracování. Je skvělé, když jako salesiánská rodina můžeme čerpat z darů, které mezi sebou máme. Ať je tedy formační plán dalším kamínkem v mozaice naší trvalé formace a sjednocujícím prvkem mezi námi.

  Za formační skupinu provinciální rady Lída Palečková a Anežka Hesová


  Autor: redakce | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

  PRO POVZBUZENÍ
  (B) Proti trudnomylsnosti (S)
  (KA) (+C) (ZP)
  Salesián má být veselý a plný naděje. Proto vám chceme v této náročné době nabízet podněty k povzbuzení a povznesení mysli. Najdete je na této stránce.
  Můžete nás také sledovat na facebookové stránce: facebook.com/ascczech

  MODLITBY ZE ZPRAVODAJE
  Modlitby ASC

  Společné úmysly k modlitbě


  Aktualizováno 26. 10. 2023

  ZPRAVODAJ
  Zpravodaj č. 175
  příští uzávěrka
  25. listopadu 2023

  Starší čísla Zpravodaje


  Užitečné ODKAZY

  SDB

  FMA

  SHM

  Bosco Point

  SADBA

  ASC-SK

  SDB-SK

  TV NOE

  Rádio Vaticana

  Víra CZ


  Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS systému -
  Příspěvky a články na web můžete posílat na adresu nebo