nadpis Don Bosco ASC je třetí větev salesiánské rodiny, kterou založil v roce 1876 svatý Jan Bosko. Soustřeďuje ty křesťany, kteří chtějí v salesiánském duchu společně pracovat pro druhé, zejména pro mládež a obyčejné lidi.
Dnešní datum: 20. 02. 2024  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Kdo jsme? :: Ke stažení :: Slovakia  
Duchovní cvičení

Adresář ASC

Formační plán 2024


Konto AIRBAG

Adresa a kontakty
ADRESA:
Sdružení salesiánů spolupracovníků
Kobyliské náměstí 1
182 00 Praha 8
IČ: 00406902
číslo účtu:
253474458 / 0300


 • Provinciální rada
 • Místní společenství
 • Ostatní adresy

 • Články podle data
  <<  Únor  >>
  PoÚtStČtSoNe
     1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29    


  Duchovní cvičení

  * Poděkování za dary pro Ukrajinu

  Vydáno dne 30. 11. 2022 (332 přečtení)

  Milí přátelé salesiánští spolupracovníci,
  nejdříve bych vám chtěla poděkovat za štědrost, s jakou jste se zapojili do potravinové pomoci vnitřním uprchlíkům a sirotkům v ukrajinském městečku Chust. Vaše finanční dary pomohly naplnit část dodávek, které od 8.3. dovezly celkem asi 50 tun potravin a hygienických potřeb. Hlavním organizátorem je stále můj zeť Filip Drábek, který se v sobotu 12. 11. vrátil z 20. cesty na Ukrajinu.  3. října byl pozván do Radia Proglas, kde měl rozhovor s ředitelem radia otcem Martinem Holíkem. Ten velmi ocenil vytrvalost, se kterou Filip v této humanitární pomoci pokračuje. Rozhovor si můžete poslechnout na tomto odkazu:

  https://www.proglas.cz/program/detail-poradu/2022-10-03-09-00-00/

  Dále bych se chtěla s vámi podělit o zážitek ze setkání, které proběhlo v neděli 13. 11. 2022. Do naší vesnice Střelice přijel řeckokatolický vikář Volodymyr Babych se svou rodinou, který je přímým nadřízeným otce Myroslava Barnychka, na jehož faru se pomoc soustřeďuje. S naším panem farářem koncelebroval mši svatou a po ní poděkoval všem dárcům a farnostem, které od března věnovaly potraviny, drogerii nebo finanční částky na jejich nákup pro uprchlíky, sirotky a další potřebné v městečku Chust. Velké díky vyslovil řidičům dodávek, kteří se střídali v zajištění dovozů. Nakonec vyjádřil svou velikou vděčnost hlavnímu organizátorovi celé akce, Filipu Drábkovi, kterému předal písemné ocenění a ukrajinskou vlajku. Všechny nás poprosil o pokračování pomoci, protože jak všichni víme, válka nekončí a začíná zima.

  Po krátkém posezení s příznivci ve farní kavárně jsme se přesunuli k Drábkům na oběd. Setkání proběhlo ve velmi příjemném duchu a v jeho průběhu nám otec Volodymyr s manželkou a dcerou zazpívali několik ukrajinských písní. V závěru návštěvy opět plánovali s Filipem další cesty a různé možnosti pomoci.

  Informovala jsem otce Volodymyra o tom, že velký podíl financí na nákup potravin jste věnovali právě vy salesiánští spolupracovníci z celé České republiky. Dále o tom, že mnozí z vás organizovali sbírky ve svých farnostech např. Jaškovi v Újezdě u Brna, Rackovi v Lipůvce, Palečkovi ve Slavkově a další.

  I když jejich země prožívá velmi těžké období, obdivovali jsme jejich hlubokou víru. Několikrát v jejich slovech zaznělo, že jsou si vědomi toho, že jsou v právu a na jejich straně stojí Bůh. Také říkali v naději, že každá válka má začátek i konec. Děkovali nám, ale také vám všem za otevřené srdce, s kterým jste tuto pomoc poskytovali. Na závěr otec Volodymyr poslal všem dárcům své kněžské požehnání.

  Je třeba ještě říct, že veškerá pomoc v Chustu nekončí. 2 generátory a potraviny, které si o. Volodymyr odvezl od skautů z Blanska putovaly do Chersonu.

  Pokud stále máte zájem tímto způsobem pomáhat, číslo účtu se nezměnilo:

  670100-2207448813 / 6210 mBank

  Je možné nabídnout dodávku k odvozu nebo pomoci jako řidič. Před Vánocemi se chystají další cesty.  Prosíme také o modlitbu, která je pro nás velmi důležitá. Ještě jednou děkujeme a přejeme požehnaný advent.                                              Pavla a Svaťa Rybovi


  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: František Hynek | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

  SDÍLÍME SE

  Formační plán pro rok 2024 nás vybízí ke vzájemnému sdílení.

  Všechny podněty, nápady, náměty, které nám od vás přijdou, najdete v rubrice: Sdílíme se.

  PRO POVZBUZENÍ
  (B) Proti trudnomylsnosti (S)
  (KA) (+C) (ZP)
  Salesián má být veselý a plný naděje. Proto vám chceme v této náročné době nabízet podněty k povzbuzení a povznesení mysli. Najdete je na této stránce.
  Můžete nás také sledovat na facebookové stránce: facebook.com/ascczech

  MODLITBY ZE ZPRAVODAJE
  Modlitby ASC

  Společné úmysly k modlitbě


  Aktualizováno 30. 12. 2023

  ZPRAVODAJ
  Zpravodaj č. 176
  příští uzávěrka
  15. února 2024

  Starší čísla Zpravodaje

  Užitečné ODKAZY

  SDB

  FMA

  SHM

  Bosco Point

  SADBA

  ASC-SK

  SDB-SK

  TV NOE

  Rádio Vaticana

  Víra CZ


  Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS systému -
  Příspěvky a články na web můžete posílat na adresu nebo