nadpis Don Bosco ASC je třetí větev salesiánské rodiny, kterou založil v roce 1876 svatý Jan Bosko. Soustřeďuje ty křesťany, kteří chtějí v salesiánském duchu společně pracovat pro druhé, zejména pro mládež a obyčejné lidi.
Dnešní datum: 14. 04. 2024  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Kdo jsme? :: Ke stažení :: Slovakia  
Duchovní cvičení

Adresář ASC

Formační plán 2024


Konto AIRBAG

Adresa a kontakty
ADRESA:
Sdružení salesiánů spolupracovníků
Kobyliské náměstí 1
182 00 Praha 8
IČ: 00406902
číslo účtu:
253474458 / 0300


 • Provinciální rada
 • Místní společenství
 • Ostatní adresy

 • Články podle data
  <<  Duben  >>
  PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30      


  Informace

  * 1. dubna 2024 uplyne 90 let od prohlášení Dona Boska za svatého.

  Vydáno dne 26. 03. 2024 (80 přečtení)


  Biskup Pio, služebník služebníků Božích.

  Na věčnou památku.

  Celá Církev Kristova se s Námi v tento den raduje, v den, který učinil Pán, zatímco, oblékajíce si svatební roucho, za zpěvů a chvalozpěvů radosti odchází vstříc svému Božskému Snoubenci, velkolepému vítězi nad smrtí a peklem, a zároveň slavnostně zasvěcuje dalšího ze svých synů, Jana Boska, nejzářivější poctu naší Itálie a celého katolického světa. A také my, jimž nejlaskavější Bůh v průběhu tohoto jubilejního roku, který se právě chýlí ke konci, udělil možnost poctít prohlásit za svaté nemálo mužů a žen s největšími ctnostmi, jsme vroucně zatoužili oslavit tento Velikonoční den.  Vskutku, dnes, posíleni nekonečnou ctností Krve Ukřižovaného Vykupitele, skrze zástupnou moc, kterou jsme poctěni, je nám dopřáno přidat k onomu zástupu svatých, dalšího hrdinu svatosti Jana Boska, který pro mnohé a tak velké dobrodiní, jež svým duchovním synovstvím neustále přináší náboženství a civilizaci, bude žít ve vzpomínce a v požehnání až do konce časů: Toho Jana Boska, kterého jsme ještě před několika lety počítali ke slávě blahoslavených a který (vzpomínka na něj je stále sladká v našich myslích) nejen potěšil naše mládí svým zjevem a slovy, ale také svými obdivuhodnými skutky a leskem svých ctností přitahoval veškerý náš obdiv.

  Proto, na věčnou památku tímto naším listem nejpřednější památku tohoto nového světce a po všem uvážení, toho, co je třeba uvážit, jistého poznání, s plností apoštolské moci znovu potvrzujeme, stvrzujeme, ustanovujeme a vyhlašujeme každou výše uvedenou věc a oznamujeme ji celé katolické církvi. Dále přikazujeme, aby kopie tohoto listu, i když jsou vytištěny, za předpokladu, že jsou podepsány rukou apoštolského notáře a zapečetěny, nesly stejnou víru, jako kdyby byly předloženy nebo vystaveny. Kdyby pak někdo chtěl zpochybnit nebo kdyby se někdo lehkomyslně odvážil odporovat nebo se opovážil podkopávat tento náš list s dekretální definicí, dekretem, přípisem, příkazem, statutem a naší vůlí, ať ví, že na sebe narazí rozhořčení Všemohoucího Boha a blaho-slavených apoštolů Petra a Pavla.

  Dáno v Římě, u svatého Petra, léta Páně 1934, prvního dubna, v neděli Zmrtvýchvstání našeho Pána Ježíše Krista, v 13. roce našeho pontifikátu.                           PIUS PP. XI

  Na této slavnosti byl i bankovní úředník Josef Kubín (*13. prosince 1912, + 22. 3. 1992) na kterého tato slavnost tak zapůsobila, že všeho nechal a stal se salesiánem.

  Don Bosco byl již za svého života velmi známý a populární, a to nejen v Itálii. Když pak 31. ledna 1888 ve věku 72 let zemřel, vzbudila jeho smrt v Turíně a okolí veliký rozruch. Obchodníci zavírali své podniky „pro smrt Jana Boska”. Na jeho pohřeb přišlo okolo 40 000 lidí. Brzy se ozývaly hlasy po jeho svatořečení. Začalo se s vyšetřováním. Proti však byli někteří vysocí představitelé církve, i někteří kardinálové. Proces však nakonec dopadl pro Boska kladně, roku 1929 byl papežem Piem XI. beatifikován a na velikonoční neděli 1934 kanonizován. Papež Jan Pavel II. ho pak 24. ledna 1989 prohlásil za Otce a učitele mládeže.                             Jan Ihnát


  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: redakce | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

  SDÍLÍME SE

  Formační plán pro rok 2024 nás vybízí ke vzájemnému sdílení.

  Všechny podněty, nápady, náměty, které nám od vás přijdou, najdete v rubrice: Sdílíme se.

  PRO POVZBUZENÍ
  (B) Proti trudnomylsnosti (S)
  (KA) (+C) (ZP)
  Salesián má být veselý a plný naděje. Proto vám chceme v této náročné době nabízet podněty k povzbuzení a povznesení mysli. Najdete je na této stránce.
  Můžete nás také sledovat na facebookové stránce: facebook.com/ascczech

  MODLITBY ZE ZPRAVODAJE
  Modlitby ASC

  Společné úmysly k modlitbě


  Aktualizováno 17. 03. 2024

  ZPRAVODAJ
  Zpravodaj č. 177
  příští uzávěrka
  21. dubna 2024

  Starší čísla Zpravodaje

  Užitečné ODKAZY

  SDB

  FMA

  SHM

  VDB

  Bosco Point

  SADBA

  ASC-SK

  SDB-SK

  TV NOE

  Rádio Vaticana

  Víra CZ


  Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS systému -
  Příspěvky a články na web můžete posílat na adresu nebo