nadpis Don Bosco ASC je třetí větev salesiánské rodiny, kterou založil v roce 1876 svatý Jan Bosko. Soustřeďuje ty křesťany, kteří chtějí v salesiánském duchu společně pracovat pro druhé, zejména pro mládež a obyčejné lidi.
Dnešní datum: 25. 05. 2024  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Kdo jsme? :: Ke stažení :: Slovakia  
Duchovní cvičení

Adresář ASC

Formační plán 2024


Konto AIRBAG

Adresa a kontakty
ADRESA:
Sdružení salesiánů spolupracovníků
Kobyliské náměstí 1
182 00 Praha 8
IČ: 00406902
číslo účtu:
253474458 / 0300


 • Provinciální rada
 • Místní společenství
 • Ostatní adresy

 • Články podle data
  <<  Květen  >>
  PoÚtStČtSoNe
    1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31   

  15.05.2024: Video - vzpomínka na ...

  vzpomínkové video


  Salesiánská rodina

  * Staříčkova pěší pouť z Fryštáku na Hostýn a zpět 2023

  Vydáno dne 17. 10. 2023 (122 přečtení)

  Letošní slavnost svatého Václava vycházela na čtvrtek, a tak byla účast na Staříčkově pěší pouti 50 na 50: Buď lidi přijdou a využijí volného prodlouženého víkendu, nebo naopak ten super prodloužený víkend využijí k nějaké delší cestě a pouť na Hostýn je nenaláká. Velkou konkurencí byly jistě i oslavy 100. výročí úmrtí Antonína Cyrila Stojana, kandidáta na blahořečení (jako je ovšem i náš Staříček Stuchlý) na Velehradě. Úmysl pouti byl připomínka 70. výročí úmrtí P. Ignáce Stuchlého SDB a současně i 96. výročí příchodu salesiánů do Fryštáku.

  Na místě srazu u kostela sv. Mikuláše ve Fryštáku se nás sešlo sedm statečných. Stavili jsme se jako vždy u hrobu P. Ignáce (a Mons. Augustina Štancla), kde jsme si přečetli o Staříčkově ctnosti Láska k Bohu a lidem, viz Deset diamantů Ignáce Stuchlého - jeho duchovní profil, bod 3. Po modlitbě za zdar pouti a požehnání P. Petrem Matulou SDB jsme vyrazili již známou cestou na Hostýn: přes Lukoveček a Rusavu, do níž jsme scházeli po asfaltce od (Spáleného) Dubu, kde se k nám přidaly Maruška s Lýdií, farnice z Fryštáku, za modlitby radostného růžence. Na Grapy jsme tentokrát doslova vyběhli, pozorovali poklidné stádo krav a meditovali nad tím, co tak asi kráva dělá celý den a co se jí honí hlavou.  Po krátké přestávce na Grapech jsme již mířili k nedalekému cíli, kterým byl Svatý Hostýn, jenž díky krásnému slunečnému a teplému počasí přilákal skutečně mraky lidí. Dle mého názoru to musel být rekordní počet návštěvníků: rodiny s dětmi, cyklisté, pejskaři, skauti, světlušky, vlčata… atd. Bazilika (přehnaně) praskala ve švech a lidé stáli, kde se dalo. Při pozornější prohlídce tváří v bazilice se ukázalo, že mezi lidmi je spousta členů Salesiánské rodiny, od salesiánů koadjutorů, přes salesiány spolupracovníky, Staré Páky, příznivce Salesiánské rodiny až po fryštácké farníky.

  Mše sv. začala v 11:15. U oltáře se sešlo 9 kněží, z toho 7 českých salesiánů: hlavní celebrant Toník Pražan, dále Tonda Špaček, Petr Matula, Petr Vaculík, Petr Kopřiva, Žanek Blaha a Pavel Caha, a dva kněží slovenští, kteří se svou farností (či farnostmi) podnikali pouť na Hostýn. Nechyběl ani jáhen Jožka Pospíšilík ASC. Mše byla báječná! Tolik čmoudu z kadidla jistě dlouho nikdo nezažil! Úchvatný dým se vznášel nad obětním stolem i nad lidmi v bazilice a byla to skutečně fantastická podívaná. (Napadá mě citát z Obecné školy: „Vy tady teda máte dneska zahulíno...“) Toník měl kázání o Staříčkovi, čímž jeho osobnost přiblížil i těm, kteří jej dosud neznali. Na závěr se zpíval CELÝ Svatováclavský chorál - všech 8 slok! Co by si mohl člověk víc přát.

  Na zpáteční cestu jsme do Fryštáku vyráželi v počtu čtyř a cestu jsme zvládli za 3 hodiny 14 minut. Krásný den!      PJu

  PS: Jak říká Laďa Kopřiva - Svižně, svižně....
  Když bude článek na webu, tak dobré, když ne, nic se neděje...           Pavla


  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: redakce | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

  SDÍLÍME SE

  Formační plán pro rok 2024 nás vybízí ke vzájemnému sdílení.

  Všechny podněty, nápady, náměty, které nám od vás přijdou, najdete v rubrice: Sdílíme se.

  PRO POVZBUZENÍ
  (B) Proti trudnomylsnosti (S)
  (KA) (+C) (ZP)
  Salesián má být veselý a plný naděje. Proto vám chceme v této náročné době nabízet podněty k povzbuzení a povznesení mysli. Najdete je na této stránce.
  Můžete nás také sledovat na facebookové stránce: facebook.com/ascczech

  MODLITBY ZE ZPRAVODAJE
  Modlitby ASC

  Společné úmysly k modlitbě


  Aktualizováno 17. 03. 2024

  ZPRAVODAJ
  Zpravodaj č. 177
  příští uzávěrka
  21. dubna 2024

  Starší čísla Zpravodaje

  Užitečné ODKAZY

  SDB

  FMA

  SHM

  VDB

  Bosco Point

  SADBA

  ASC-SK

  SDB-SK

  TV NOE

  Rádio Vaticana

  Víra CZ


  Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS systému -
  Příspěvky a články na web můžete posílat na adresu nebo