nadpis Don Bosco ASC je třetí větev salesiánské rodiny, kterou založil v roce 1876 svatý Jan Bosko. Soustřeďuje ty křesťany, kteří chtějí v salesiánském duchu společně pracovat pro druhé, zejména pro mládež a obyčejné lidi.
Dnešní datum: 14. 04. 2024  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Kdo jsme? :: Ke stažení :: Slovakia  
Duchovní cvičení

Adresář ASC

Formační plán 2024


Konto AIRBAG

Adresa a kontakty
ADRESA:
Sdružení salesiánů spolupracovníků
Kobyliské náměstí 1
182 00 Praha 8
IČ: 00406902
číslo účtu:
253474458 / 0300


 • Provinciální rada
 • Místní společenství
 • Ostatní adresy

 • Články podle data
  <<  Duben  >>
  PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30      


  Rubrika formačního snažení

  * Dobrovolná postní aktivitka na méně než 20 minut

  Vydáno dne 01. 03. 2023 (622 přečtení)

  Nejdříve si přečtěte úryvek z Písma

  Ježíš řekl svým učedníkům: "Až přijde Syn člověka ve své slávě a s ním všichni andělé, posadí se na svůj slavný trůn a budou před něj shromážděny všechny národy. A oddělí jedny od druhých, jako pastýř oddděluje ovce od kozlů. Ovce postaví po své pravici, kozly po levici. Tu řekne král těm po své pravici: `Pojďte, požehnaní mého Otce, přijměte jako úděl království, které je pro vás připravené od založení světa. Neboť jsem měl hlad, a dali jste mi najíst, měl jsem žízeň, a dali jste mi napít; byl jsem na cestě, a ujali jste se mě, byl jsem nahý, a oblékli jste mě; byl jsem nemocen a navštívili jste mě, byl jsem ve vězení, a přišli jste ke mně.' Spravedliví mu na to řeknou: `Pane, kdy jsme tě viděli hladového, a dali jsme ti najíst, žíznivého, a dali jsme ti napít? Kdy jsme tě viděli na cestě, a ujali jsme se tě, nebo nahého, a oblékli jsem tě? Kdy jsme tě viděli nemocného nebo ve vězení, a přišli jsme k tobě?' Král jim odpoví: `Amen, pravím vám: Cokoli jste udělali pro jednoho z těchto mých nejposlednějších bratří, pro mne jste udělali.' Potom řekne i těm po levici: `Pryč ode mne, vy zlořečení, do věčného ohně, který je připraven pro ďábla a jeho anděly. Neboť jsem měl hlad, a nedali jste mi najíst, měl jsem žízeň, a nedali jste mi napít; byl jsem na cestě, a neujali jste se mě, byl jsem nahý, a neoblékli jste mě; byl jsem nemocen a ve vězení, a nenavštívili jste mě.' Tu mu na to řeknou také oni: `Pane, kdy jsme tě viděli hladového nebo žíznivého, na cestě nebo nahého, nemocného nebo ve vězení, a neposloužili jsme ti?' On jim odpoví: `Amen, pravím vám: Cokoli jste neudělali pro jednoho z těchto nejposlednějších, ani pro mne jste neudělali.' A půjdou do věčného trápení, spravedliví však do věčného života."                        Matouš 25,31-46
  Několik myšlenek k dnešnímu úryvku Písma.
  Žádá se od nás jen to, abychom dávali najíst a napít Ježíšovi v hladových a žíznících, oblékali Ježíše v nahých a navštěvovali Ježíše v nemocných a vězněných. Ať si to uvědomujeme nebo ne, v péči o potřebné se staráme o Ježíše.
  Ježíš říká: udělali jsme to „mně“, ne „pro mě“. Identifikuje se s lidmi v nouzi. Nedbáme-li o bratry a sestry v nouzi, nedbáme o Ježíše. Nezapomínejme na to.
  Ježíš uvádí jasná kritéria, jak poznám, zda patřím mezi ovce nebo kozly – jak miluji, jaký mám zájem o druhé, zvlášť o chudé a potřebné a lidi na okraji. Podívám se zpět na uplynulý den či týden, vybavím si chvíle, kdy jsem jednal/a, jak žádá Ježíš, a poděkuji za to.
  Připomenu si také chvíle, kdy se mi nepovedlo jednat podle Ježíše a poprosím o odpuštění. Dalo by se nějak nahradit škodu, kterou jsem tím mohl/a způsobit?


  Praktická aktivita

  Zdravím všechny, jmenuji se Natálie Heiderová a chtěla bych vás poprosit o možnost spolupráce. Jsem ve 2. ročníku navazujícího magisterského studia oboru psychologie na Univerzitě Palackého v Olomouci. Hledám křesťany, kteří by se mohli zapojit do výzkumu v rámci mé diplomové práce. Zkoumám fenomén náboženských a duchovních zápasů, což je souhrnný název pro obavy, pochybnosti či konflikty, které může člověk zažívat v kontextu své víry. Dotazník je zcela anonymní a dobrovolný. Vyplnění nezabere více jak 10 minut.

  ODKAZ na dotazník: https://forms.gle/8zRxkcLh7zGYkBWD6

  Moc děkuji za vaše případné zapojení a pomoc. Budu vděčná za zpětnou vazbu o možnosti sdílení. Přeji hezký den.

  S pozdravem,        Natálie Heiderová


  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: František Hynek | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

  SDÍLÍME SE

  Formační plán pro rok 2024 nás vybízí ke vzájemnému sdílení.

  Všechny podněty, nápady, náměty, které nám od vás přijdou, najdete v rubrice: Sdílíme se.

  PRO POVZBUZENÍ
  (B) Proti trudnomylsnosti (S)
  (KA) (+C) (ZP)
  Salesián má být veselý a plný naděje. Proto vám chceme v této náročné době nabízet podněty k povzbuzení a povznesení mysli. Najdete je na této stránce.
  Můžete nás také sledovat na facebookové stránce: facebook.com/ascczech

  MODLITBY ZE ZPRAVODAJE
  Modlitby ASC

  Společné úmysly k modlitbě


  Aktualizováno 17. 03. 2024

  ZPRAVODAJ
  Zpravodaj č. 177
  příští uzávěrka
  21. dubna 2024

  Starší čísla Zpravodaje

  Užitečné ODKAZY

  SDB

  FMA

  SHM

  VDB

  Bosco Point

  SADBA

  ASC-SK

  SDB-SK

  TV NOE

  Rádio Vaticana

  Víra CZ


  Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS systému -
  Příspěvky a články na web můžete posílat na adresu nebo