nadpis Don Bosco ASC je třetí větev salesiánské rodiny, kterou založil v roce 1876 svatý Jan Bosko. Soustřeďuje ty křesťany, kteří chtějí v salesiánském duchu společně pracovat pro druhé, zejména pro mládež a obyčejné lidi.
Dnešní datum: 08. 02. 2023  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Kdo jsme? :: Ke stažení :: Slovakia  
Duchovní cvičení

Adresář ASC
Konto AIRBAG

Adresa a kontakty
ADRESA:
Sdružení salesiánů spolupracovníků
Kobyliské náměstí 1
182 00 Praha 8
IČ: 00406902
číslo účtu:
253474458 / 0300


 • Provinciální rada
 • Místní společenství
 • Ostatní adresy

 • Články podle data
  <<  Únor  >>
  PoÚtStČtSoNe
    1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28      

  Zpravodaj

  * Radostná neděle a zpravodaj

  Vydáno dne 12. 12. 2021 (240 přečtení)

  Dnešní, třetí neděli adventní, nazýváme nedělí gaudete, tj. nedělí radostnou. Nejspíš to znamená, že bychom se měli dnes (ale jistě nejen dnes, lépe, zvláště dnes), radovat. Ale, co je to radost? My jsme spíše schopni říci, co radostí není. Radost není ani opakem smutku, ani pouhé veselí. Biblický slovník se nám snaží podat definici radosti jako projev uspokojení z dosažení nějakého dobra. Tomu přece rozumíme. Je-li nám prokázáno nějaké dobro - někdo nám něco dá, něco pro nás udělá, z toho máme, a oprávněně, radost. Avšak, troufám si říci, ještě větší radost zakoušíme, prokážeme-li sami někomu nějaké dobro. Největší radost však můžeme prožívat při setkání s největším dobrem - a tím je Bůh sám. Zdrojem velké radosti může být i nový Zpravodaj 166.  Dobu kdy jsme ho hledali v poštovní schránce už odvál čas, a víme, že není snadné pro každého člena sdružení mít přístup ke Zpravodaji. Proto se na vás chci obrátit s prosbou, abyste se zajímali, pro koho z vašeho společenství by mohlo být obtížné získat Zpravodaj ve vytištěné podobě a pomohli mu s tím. Bude tak prokázáno dobro, které nás naplní radostí.
  Ještě přidám dvě poděkování:
  První putuje ke Klárce Novotné, která tvořila Zpravodaj celých šest let. Děkuji za vzornou přípravu zpravodaje, získávání příspěvků, spoustu času a obětí spojených s technickými problémy... Klárko velké DÍKY!!!
  Druhé patří Lidušce Solovské, která pro Vás připravila seriál Pravidelná dávka radosti na webu ASC. Jen ona ví, kolik ji to stálo času a úsilí než tento pěkný seriál vznikl. Liduško DĚKUJI.

  A co se čeká od nás? Troška snahy a pomoci zajistit tištěný Zpravodaj a Formační plán pro všechny naše spolupracovnické domácnosti. Nikdo to za nás neodpracuje spolupracovníci… 
  A ještě připojím slova Lidušky Palečkové odpovědné za formační plán: ¨Podporuji tímto také solidaritu, přátelskost a rodinnost v místních společenstvích a jejich službu těm, co si tisknout nemohou¨.

  Požehnaný a milostí naplněný adventní čas.


  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: František Hynek | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

  PRO POVZBUZENÍ
  (B) Proti trudnomylsnosti (S)

  Salesián má být veselý a plný naděje. Proto vám chceme v této náročné době nabízet podněty k povzbuzení a povznesení mysli. Najdete je na této stránce.
  Můžete nás také sledovat na facebookové stránce: facebook.com/ascczech

  MODLITBY ZE ZPRAVODAJE
  Modlitby ASC

  Společné úmysly k modlitbě


  Aktualizováno 18. 12. 2022

  ZPRAVODAJ
  Zpravodaj č. 171
  příští uzávěrka
  25. ledna 2023

  Starší čísla Zpravodaje

  Užitečné ODKAZY

  SDB

  FMA

  SHM

  Bosco Point

  SADBA

  ASC-SK

  SDB-SK

  TV NOE

  Rádio Vaticana

  Víra CZ


  Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS systému -
  Příspěvky a články na web můžete posílat na adresu nebo