nadpis Don Bosco ASC je třetí větev salesiánské rodiny, kterou založil v roce 1876 svatý Jan Bosko. Soustřeďuje ty křesťany, kteří chtějí v salesiánském duchu společně pracovat pro druhé, zejména pro mládež a obyčejné lidi.
Dnešní datum: 08. 02. 2023  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Kdo jsme? :: Ke stažení :: Slovakia  
Duchovní cvičení

Adresář ASC
Konto AIRBAG

Adresa a kontakty
ADRESA:
Sdružení salesiánů spolupracovníků
Kobyliské náměstí 1
182 00 Praha 8
IČ: 00406902
číslo účtu:
253474458 / 0300


 • Provinciální rada
 • Místní společenství
 • Ostatní adresy

 • Články podle data
  <<  Únor  >>
  PoÚtStČtSoNe
    1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28      

  Zpravodaj

  * Právě vychází Zpravodaj č. 147

  Vydáno dne 21. 02. 2018 (824 přečtení)


  Milí přátelé,
  právě vychází nové číslo  populárního časopisu salesiánů spolupracovníků Zpravodaj č. 147. Kromě toho, abyste si ho přečetli nebo alespoň prohlédli, vás prosím: Kdybyste tam našli nějaké závažné chyby, dejte mi vědět (zpravodaj@ascczech.cz).
  Hlavně se vždycky bojím, jestli jsem tam nezapomněla dát nějaký váš příspěvek. Kdyby se to kdykoli stalo, určitě se ozvěte, abych to mohla napravit alespoň v příštím čísle.

  V tomto (postním) čísle je v úvodu slovo našeho představeného Dona Artimeho, které představuje Strennu na rok 2018. Je to myslím právě v tomto čase velice podnětné zamyšlení inspirované evangelním příběhem samařské ženy, která se setkala s Ježíšem. Ve Zpravodaji je však jen značně zkrácená verze. Brzy by měla na webu být k dispozici ke stažení plná verze pro zájemce.
  Přeji vám příjemné počtení a požehnaný čas postní. 
                                                              Klára Novotná   

  SLOVO DELEGÁTA

  Moji drazí, tak píšu poslední úvodník a přemýšlela jsem, co hezkého vám na závěr napsat. Blíží se konec mé služby a začátek postní doby. Když se tak vracím k počátkům své služby, dívám se zpátky s velkou vděčností za vás za všechny. Asi si říkáte, co si za tak dlouhou dobu asi odnáším. Vzhledem k tomu, že moje povolání rašilo právě uprostřed vás, tak je toho hodně. Zkusím popsat alespoň pár věcí. Jedna z prvních byla veliká otevřenost a důvěra. Začala jsem jezdit mezi spolupracovníky ještě za totality, kdy se u vás doma sloužila mše svatá a zpovídalo se. Myslím, že většina z vás byla tak o deset let starší než já, ale můj věk pro vás nebyl žádnou překážkou a sdíleli jste přede mnou život tak, jak přicházel – jak se čekaly děti, jak se rodily děti, a teď už se ty děti vdávají a žení a mají svoje děti.....

  Další věc, kterou si vybavuji, když jsem začala jezdit na setkání rady a zjistila jsem – ten pracuje na ministerstvu, to je zdravotní sestra, tamta paní učitelka, ten je zedník, ten pracuje v politice, a tak jsem si říkala, jak vám pomoci a jak to všechno obsáhnout. A tak mě napadlo, že jediná cesta, jak se to dá zvládnout, je modlitba. A tak jsem vás každé ráno odevzdávala Pánu Ježíši, ať On sám vás vede a chrání tam, kde právě jste.

  No a k té postní době, spíš k jejímu konci. Pán Ježíš za nás dal svůj život – za každého z nás. Na Velký pátek si to budeme připomínat. Je těžké umírat. Ale kdyby Pán Ježíš nezemřel, tak by nevstal z mrtvých. Ale jak říká jeden můj kamarád, nám se nechce umírat, protože to bolí.
  A tak vám přeji a vyprošuji sílu, abyste se učili „umírat“ a odumírat každý den různým věcem, zbytečnostem, nepodstatným věcem, tomu, co nás od Pána vzdaluje, abychom mohli zakoušet radost ze Vzkříšeného Pána. Bez smrti by nebylo vzkříšení.

              S velikou vděčností,                                                                                     

                      Hanka Koudelková, FMA


  [Akt. známka: 5,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: redakce | Počet komentářů: 2 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

  PRO POVZBUZENÍ
  (B) Proti trudnomylsnosti (S)

  Salesián má být veselý a plný naděje. Proto vám chceme v této náročné době nabízet podněty k povzbuzení a povznesení mysli. Najdete je na této stránce.
  Můžete nás také sledovat na facebookové stránce: facebook.com/ascczech

  MODLITBY ZE ZPRAVODAJE
  Modlitby ASC

  Společné úmysly k modlitbě


  Aktualizováno 18. 12. 2022

  ZPRAVODAJ
  Zpravodaj č. 171
  příští uzávěrka
  25. ledna 2023

  Starší čísla Zpravodaje

  Užitečné ODKAZY

  SDB

  FMA

  SHM

  Bosco Point

  SADBA

  ASC-SK

  SDB-SK

  TV NOE

  Rádio Vaticana

  Víra CZ


  Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS systému -
  Příspěvky a články na web můžete posílat na adresu nebo