nadpis Don Bosco ASC je třetí větev salesiánské rodiny, kterou založil v roce 1876 svatý Jan Bosko. Soustřeďuje ty křesťany, kteří chtějí v salesiánském duchu společně pracovat pro druhé, zejména pro mládež a obyčejné lidi.
Dnešní datum: 25. 06. 2021  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Kdo jsme? :: Ke stažení :: Slovakia  
Duchovní cvičení

Adresář ASCKonto AIRBAG

Adresa a kontakty
ADRESA:
Sdružení salesiánů spolupracovníků
Kobyliské náměstí 1
182 00 Praha 8
IČ: 00406902
číslo účtu:
253474458 / 0300


 • Provinciální rada
 • Místní společenství
 • Ostatní adresy

 • Články podle data
  <<  Červen  >>
  PoÚtStČtSoNe
   1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30     

  Duchovní cvičení

  * Malé ohlednutí za DC v Jeníkově u Hlinska

  Vydáno dne 30. 10. 2012 (1568 přečtení)

  Společná fotka - Jeníkov září 2012         Milí salesiáni spolupracovníci,
  ráda bych se s vámi podělila o zážitky z našich duchovních cvičení, které se uskutečnily v Jeníkově u Hlinska, v nádherné, všemi barvami zářící, podzimní přírodě, v domě, postaveném P. Jiřím Štorkem SDB. Duchovní cvičení se konala ve 2. polovině září, pod laskavým vedením exercitátora Františka Blahy. Jeho úžasné, hluboké, k přemýšlení nad svým nitrem a k novým změnám vybízející přednášky, které vedl ve svobodě, ale zároveň i v souladu se zachováváním řádu duchovních cvičení. Směroval nás k poznávání a prohlubování spirituality Dona Boska, abychom dokázali zažívat důvěrné přátelství s Bohem, byli znamením Boží lásky, neboť úroveň naší víry se pozná dle modlitby.

  Zdůraznil cíle duchovních cvičení dle Dona Boska tj.

          1. Naslouchat Božímu slovu
          2. Rozpoznávat Boží vůli
          3. Očista srdce


  Rovněž dodržování MLČENÍ během duchovních cvičení je velmi důležité a potřebné. Don Bosko na mlčení kladl velký důraz! Dále jsme hovořili o dvou pilířích salesiánské spirituality – Svátost smíření (častá a pravidelná) a - Příprava na šťastnou smrt. Každodenní slavení mše svaté jsme prožívali v krásné, do oválu řešené kapli, po obvodě osvětlené střešními okny, s oltářem uprostřed a se zvláštním, ze dřeva vytvořeným a od stropu zavěšeným svatostánkem.

        Slavení mše svaté nám obohacovali svým zpěvem a na kytaru hraním Zdeněk Fuchs se svojí Stáňou, Petr Hanák, David Šafář (jmenuji hlavní pěvecké zastoupení). Můj manžel obstarával přípravu ke mši svaté a posloužil jako jáhen. Stáňa a Zdeněk Fuchsovi každý den připravili a vyrobili scénku s postavičkami, aby přiblížili příslušnou pasáž z Písma. Např. na svátek sv. Matouše jsme obdivovali krásný papírový domeček-celnici s vtipným nápisem Clo - Douane, v ní sedícího celníka Matouše a vedle stojící postavičku Pána Ježíše, který vybízel Matouše k následování. Další obraz - Maří Magdalena, klečící u nohou Pána Ježíše. Silným zážitkem byly přímluvy, při kterých patena s hostiemi kolovala z rukou do rukou a každý mohl nahlas nebo v tichosti nad patenou vyslovit svoji prosbu. Také jsme měli možnost „kázat“, tzn. po Evangeliu, kdo chtěl, mohl vyslovit, co ho při čteních oslovilo. Slavení mše svaté jsme prožívali opravdu „naplno“.

        Vzhledem k výhodné poloze domu uprostřed přírody a příznivému počasí jsme mohli prožít lesní křížovou cestu. V sobotu jsme podnikli částečně pěší pouť do nedalekého poutního místa na Chlumku v Luži, kde v nádherně opraveném a ke svatbě zrovna vyzdobeném barokním kostele P. Marie Pomocné, jsme slavili mši svatou, obnovili si manželský slib a díky milému místnímu panu kostelníkovi se dozvěděli spoustu zajímavých věcí z historie tohoto překrásného kostelíčka.

        Co se týče organizace DC, měli jsme výhodu 3 ředitelů. Hlavní „šéfka“ Majka Dlabačová, která svým velmi příjemným, přátelským, psychologickým působením, organizovala a řídila program dne. Mimo jiné připravila pro nás různé citáty z Písma, uvedené ve zkrt. na obrázcích které jsme si mohli dle vlastního výběru vybrat. Tyto citáty jsme se měli naučit a pak je reprodukovat, jak nás oslovily. S Majkou se skvěle ve vedení doplňovali Anička a Slávek Krieglerovi, kteří kromě svých přebohatých zkušeností s vedením své početné rodiny (9 dětí) nás povzbuzovali a obohacovali svými zkušenostmi nejen z osobní rodiny, ale i s bohatými zkušenostmi s prací v rodině Salesiánské. Velký dík jim patří za zajištění našich materiálních potřeb, neboť zprostředkovali a k poskytování plné penze dovezli dvě milé dámy, které se o nás výborně staraly a např. pružně zareagovaly na výskyt hub v okolí a obohatily tak náš jídelníček. Chvála Pánu za tato duchovní cvičení! Velké poděkování Františkovi Blahovi, všem vedoucím i nevedoucím, zkrátka všem milým přítomným 24 salesiánům spolupracovníkům za duchovní zážitky a povzbuzení do dalších dnů.

         Eva Fiřtová
         ASC 103 Praha - Jih

  galerie fotek »

  [Akt. známka: 5,00 / Počet hlasů: 2] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: redakce | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

  MODLEME SE ZA NEMOCNÉ
  Modleme se za nemocné

  Protože přibývá těch, kteří jsou nám blízcí a je potřeba se za ně v jejich nemoci modlit, vytvořili jsme tento odkaz:

  Modleme se za naše nemocné.

  Aktualizováno 9.3.2021

  SDÍLÍME SE

  Formační plán pro rok 2021 nás vybízí ke vzájemnému sdílení.

  Všechny podněty, nápady, náměty, které nám od vás přijdou, najdete v rubrice: Sdílíme se.

  PRO POVZBUZENÍ
  Proti trudnomylsnosti

  Salesián má být veselý a plný naděje. Proto vám chceme v této náročné době nabízet podněty k povzbuzení a povznesení mysli. Najdete je na této stránce.
  Můžete nás také sledovat na facebookové stránce: facebook.com/ascczech

  MODLITBY ZE ZPRAVODAJE
  Modlitby ASC

  Společné úmysly k modlitbě


  Aktualizováno 24. 6. 2021

  ZPRAVODAJ
  Zpravodaj č. 164
  příští uzávěrka
  25. září 2021

  Starší čísla Zpravodaje

  Užitečné ODKAZY

  SDB

  FMA

  SHM

  Bosco Point

  SADBA

  ASC-SK

  SDB-SK

  TV NOE

  Rádio Vaticana

  Víra CZ


  Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS systému -
  Příspěvky a články na web můžete posílat na adresu nebo