nadpis Don Bosco ASC je třetí větev salesiánské rodiny, kterou založil v roce 1876 svatý Jan Bosko. Soustřeďuje ty křesťany, kteří chtějí v salesiánském duchu společně pracovat pro druhé, zejména pro mládež a obyčejné lidi.
Dnešní datum: 25. 06. 2021  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Kdo jsme? :: Ke stažení :: Slovakia  
Duchovní cvičení

Adresář ASCKonto AIRBAG

Adresa a kontakty
ADRESA:
Sdružení salesiánů spolupracovníků
Kobyliské náměstí 1
182 00 Praha 8
IČ: 00406902
číslo účtu:
253474458 / 0300


 • Provinciální rada
 • Místní společenství
 • Ostatní adresy

 • Články podle data
  <<  Červen  >>
  PoÚtStČtSoNe
   1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30     

  Duchovní cvičení

  * Duchovní cvičení na Colle Don Bosco – jinýma očima …

  Vydáno dne 01. 10. 2012 (2143 přečtení)

  DC_ColeDonBosco_2012.JPG       Ahoj všem spolupracovníkům.
  Rád bych se s vámi podělil o nezapomenutelné zážitky z netradičních duchovních cvičení, nejen za hranicemi našich všedních dnů. Minulou neděli jsme se vrátili z Colle Don Bosco. Jelo nás s Jankem Ihnátem nakonec jen 9, ale o to měla duchovní cvičení silnější průběh i náplň. Něco úžasného. Začalo to požehnáním na cestu v Kobylisích a po celonoční cestě jsme dvěma auty v ranních hodinách dorazili společně do vytouženého místa.

        Než jsme se stihli rozkoukat a protřít unavené oči, Janko nás osvěžil prvním duchovním tématem. Záhy nám bylo jasné, že ta dlouhá cesta rozhodně nebyla a nebude zbytečná. Kde jinde by si člověk také mohl tak bezvadně, názorně a přesně dosadit své vyčtené znalosti ze životopisů Dona Bosca i pečlivě připravená témata a dosadit je do času a prostoru, než v místech kde Bosco žil a kudy chodil. Když pak sedíte a v tichu rozjímáte před domem, kde Don Bocso vyrůstal, nedá se ten pocit ani vypovědět, ale cítíte a vnímáte to prostředí tak, že se to už nedá zapomenout.

        Ve večerních hodinách nás čekala společná mše s italskými salesiánskými spolupracovníky a obnovou manželských slibů v kostele, kde se vdávala matka Markéta. Jeden hluboký zážitek střídal další a další. Po mši následovala prohlídka muzea matky Markéty a následně jsme byli pozváni na společnou večeři u bývalého starosty s desítkou již zmíněných salesiánských spolupracovníků. Čekalo nás asi 9 chodů místních specialit, sudy úžasného vína, krásné prostředí a skvělá společnost i nálada. Pak už jsme si jen plně užívali prostředí Boskova dětství, Turína – Valdoka, Castelnouva i okolí a v tichu a rozjímání nasávali tu krásnou atmosféru minulosti i současnosti a Salesiánského Ducha. Něco nezapomenutelného.

  DC_ColeDonBosco_2012_II.JPG


        Janko byl úžasný a úžasně trpělivý. Ukázal nám i to, kam se normálně lidé nedostanou. Díky tomu, že nás bylo tak málo, byli jsme v domech, kde žili nebo působili naši velcí Salesiáni, viděli jsme dům, kde žil Dominik Sávio, viděli jsme muzeum matky Markéty, vyhlíželi jsme k domu, odkud matka Markéta pocházela a těch míst, setkání a návštěv bylo opravdu mnoho a mnoho. Také jsme měli společnou mši v pokojích Dona Bosca, kde zemřel – ve Valdoku.

        Nakonec jsme byli i v továrně na zpracování vína, něco jsme ochutnali, něco nakoupili a plno vína jsme i dostali od italských spolupracovníků. Cesta tam i zpět byla skvělá a rychlá, střídali jsme se tři v řízení. Ujeli jsme z Cole Don Bosco do Prahy cca 1.200 km (spotřeba 5,2 - 5,6 litrů nafty na 100 km, průměrná rychlost 120 km/hod.). Ujeli jsme to za necelých 13 hodin i s přestávkami a celé DC zakončili poslední společnou mší sv. v kapli u salesiánů v Kobylisích. Nádherná tečka za tím vším.

        Člověk by řekl, že jsme absolvovali bohatý poznávací zájezd po stopách Dona Bosca. Nenechte se mýlit. Bohatá cesta to určitě byla, ale především plná duchovních zážitků, rozjímání, pohody, úvah, vnitřního zklidnění a úžasného odpočinku, kdy rychle zapomenete na všechny pomíjivé starosti a problémy všedních dnů. A co víc, už jsme sice týden doma, přesto se stále vracím v myšlenkách tam a pořád cítím a vnímám tu krásnou atmosféru, podtrženou fotografiemi na spořiči mého pracovního PC.

  Bylo to úžasné, všem vřele doporučujeme. Díky tobě Janko.


              Roman Barabáš


  Přidávám odkaz na pár fotek z DC ».
  (Jméno i Heslo je Bosco)
  Je to jen lehká ochutnávka, protože jich máme asi kolem 600.

  [Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: redakce | Počet komentářů: 8 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

  MODLEME SE ZA NEMOCNÉ
  Modleme se za nemocné

  Protože přibývá těch, kteří jsou nám blízcí a je potřeba se za ně v jejich nemoci modlit, vytvořili jsme tento odkaz:

  Modleme se za naše nemocné.

  Aktualizováno 9.3.2021

  SDÍLÍME SE

  Formační plán pro rok 2021 nás vybízí ke vzájemnému sdílení.

  Všechny podněty, nápady, náměty, které nám od vás přijdou, najdete v rubrice: Sdílíme se.

  PRO POVZBUZENÍ
  Proti trudnomylsnosti

  Salesián má být veselý a plný naděje. Proto vám chceme v této náročné době nabízet podněty k povzbuzení a povznesení mysli. Najdete je na této stránce.
  Můžete nás také sledovat na facebookové stránce: facebook.com/ascczech

  MODLITBY ZE ZPRAVODAJE
  Modlitby ASC

  Společné úmysly k modlitbě


  Aktualizováno 24. 6. 2021

  ZPRAVODAJ
  Zpravodaj č. 164
  příští uzávěrka
  25. září 2021

  Starší čísla Zpravodaje

  Užitečné ODKAZY

  SDB

  FMA

  SHM

  Bosco Point

  SADBA

  ASC-SK

  SDB-SK

  TV NOE

  Rádio Vaticana

  Víra CZ


  Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS systému -
  Příspěvky a články na web můžete posílat na adresu nebo