nadpis Don Bosco ASC je třetí větev salesiánské rodiny, kterou založil v roce 1876 svatý Jan Bosko. Soustřeďuje ty křesťany, kteří chtějí v salesiánském duchu společně pracovat pro druhé, zejména pro mládež a obyčejné lidi.
Dnešní datum: 25. 06. 2021  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Kdo jsme? :: Ke stažení :: Slovakia  
Duchovní cvičení

Adresář ASCKonto AIRBAG

Adresa a kontakty
ADRESA:
Sdružení salesiánů spolupracovníků
Kobyliské náměstí 1
182 00 Praha 8
IČ: 00406902
číslo účtu:
253474458 / 0300


 • Provinciální rada
 • Místní společenství
 • Ostatní adresy

 • Články podle data
  <<  Červen  >>
  PoÚtStČtSoNe
   1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30     

  Duchovní cvičení

  * Rodinná duchovní cvičení ve Fryštáku 2012

  Vydáno dne 07. 09. 2012 (1320 přečtení)

  Pod ochranou Panny Marie Hostýnské Letos na konci prázdnin se ve Fryštáku setkalo 8 rodin a exercitátor P. Vašek Čunek, aby se společně obnovili (nejen) duchovně.

  Duchovní cvičení, která v rámci nabídky DC pro salesiánské spolupracovníky začali připravovat ve spolupráci s SHM Kapounkovi z Kroměříže, jsou trochu jiná než ta ostatní. Především v tom, že na ně jezdí rodiče i se svými dětmi (se všemi, případně těmi mladšími). Kromě toho na ně také navíc jezdí mládežníci ochotní v průběhu duchovního programu rodičům pohlídat děti a připravit pro ně program. Na těchto duchovních cvičeních se tedy potkávají různí lidé různých generací. O to náročnější je také organizace celé akce, která se snaží vyjít vstříc všem skupinám účastníků. V té se Kapounkovi postupně zdokonalují (letos proběhl druhý ročník a snad se máme v tomto ohledu ještě na co těšit).
  Pro nás jako rodiče malých dětí je to především vítaná možnost, jak se dostat na duchovní cvičení. Díky patří všem, kdo nám to umožňují: ředitelům DC i všem ochotným mládežníkům z různých koutů republiky (letos to byli Terezka, Ondra, Jana, Pája, Magda a Dominik). Kromě toho na těchto cvičeních velice rychle a přirozeně zavládne rodinná atmosféra, kterou tolik zdůrazňoval Don Bosco. Sejdou se tu rodiče malých dětí řešící podobné problémy, děti zhruba stejného věku (letos převažovali kluci předškoláci a mladší školáci) atd. Program jsme měli v průběhu dne různý, aby měli rodiče prostor pro ztišení a osobní rozhovor s Bohem, ale vždy jsme se sešli všichni společně u jídla a každý den při slavení mše sv. Tak vyniklo a posilovalo se zvláštní společenství, které se na těchto duchovních cvičeních vytvořilo.
  Duchovní cvičení probíhala jako tradičně pod patronací staříčka P. Ignáce Stuchlého, SDB: zahájili jsme je modlitbou u jeho hrobu a zakončili v jeho nově zřízeném muzeu ve Fryštáku.
  Tématem duchovních cvičení byla naše zr(n)alost (mottem byl citát Žid 5,13-14). Já jsem se letos soustředila na znalosti, protože mě těsně po duchovních cvičeních čekaly státnice. Ředitel DC Jenda Kapounek přijel nabitý znalostmi z rekreologie, z níž získal titul magistr v den zahájení. Ostatní snad rostli ve zralosti i znalostech z duchovního i přirozeného života. Všichni jsme si ale vyhradili čas pro setkání s živým Bohem a jeho slovem pro náš život a doufám, že milosti přijaté na těchto duchovních cvičeních obohatí celou salesiánskou rodinu.
  A co mě letos na těchto DC zvlášť oslovilo? Velká otevřenost a hloubka ve sdílení v průběhu celých cvičení (za tu všem moc děkuji), prostor pro soukromý rozhovor s Bohem (toho při běžném provozu s malými dětmi moc nemám), úžasné schopnosti mládežníků, kteří nám hlídali děti (zvládli i naši 1,5letou Aničku) a pouť na svatý Hostýn se mší svatou spolu s dalšími poutníky.
  Bylo by toho ještě hodně, za co jsem v souvislosti s těmito duchovními cvičeními vděčná, a proto vzdávám velký dík Hospodinu za všechny lidi, které mi na nich poslal do cesty...

  Za účastníky rodinných DC ve Fryštáku Jiřka Forbelská

  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: Forbelská Jiřina | Počet komentářů: 5 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

  MODLEME SE ZA NEMOCNÉ
  Modleme se za nemocné

  Protože přibývá těch, kteří jsou nám blízcí a je potřeba se za ně v jejich nemoci modlit, vytvořili jsme tento odkaz:

  Modleme se za naše nemocné.

  Aktualizováno 9.3.2021

  SDÍLÍME SE

  Formační plán pro rok 2021 nás vybízí ke vzájemnému sdílení.

  Všechny podněty, nápady, náměty, které nám od vás přijdou, najdete v rubrice: Sdílíme se.

  PRO POVZBUZENÍ
  Proti trudnomylsnosti

  Salesián má být veselý a plný naděje. Proto vám chceme v této náročné době nabízet podněty k povzbuzení a povznesení mysli. Najdete je na této stránce.
  Můžete nás také sledovat na facebookové stránce: facebook.com/ascczech

  MODLITBY ZE ZPRAVODAJE
  Modlitby ASC

  Společné úmysly k modlitbě


  Aktualizováno 24. 6. 2021

  ZPRAVODAJ
  Zpravodaj č. 164
  příští uzávěrka
  25. září 2021

  Starší čísla Zpravodaje

  Užitečné ODKAZY

  SDB

  FMA

  SHM

  Bosco Point

  SADBA

  ASC-SK

  SDB-SK

  TV NOE

  Rádio Vaticana

  Víra CZ


  Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS systému -
  Příspěvky a články na web můžete posílat na adresu nebo