nadpis Don Bosco ASC je třetí větev salesiánské rodiny, kterou založil v roce 1876 svatý Jan Bosko. Soustřeďuje ty křesťany, kteří chtějí v salesiánském duchu společně pracovat pro druhé, zejména pro mládež a obyčejné lidi.
Dnešní datum: 25. 06. 2021  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Kdo jsme? :: Ke stažení :: Slovakia  
Duchovní cvičení

Adresář ASCKonto AIRBAG

Adresa a kontakty
ADRESA:
Sdružení salesiánů spolupracovníků
Kobyliské náměstí 1
182 00 Praha 8
IČ: 00406902
číslo účtu:
253474458 / 0300


 • Provinciální rada
 • Místní společenství
 • Ostatní adresy

 • Články podle data
  <<  Červen  >>
  PoÚtStČtSoNe
   1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30     

  Duchovní cvičení

  * Salesiáni (spolupracovníci) na Velehradě

  Vydáno dne 08. 09. 2010 (1308 přečtení)

  Je tomu už víc než měsíc, co jsme se vrátili svěží a obnovení až z Velehradu. Slíbila jsem, že napíši o tom, jak jsme se měli, ale znáte to o té kovářově kobyle, která chodí bosa? Denně sedím hodiny u počítače a chystám stránky Naší rodiny a na „moje“ psaní nezbývá čas. Protože plody exercicií zatím ještě nezmizely, přemýšlím o tom, čím byly výjimečné.

  Exerciční dům Stojanov na Velehradě je přímo určený k pořádání duchovních cvičení, ale shodli jsme se na tom, že poznat ho jednou stačilo. Velehradská bazilika je sice vzácným poutním místem a pobýt si v tichu u sarkofágu kardinála Špidlíka bylo pro mne vzácnou chvílí, celkově ale rozhodně nejde o tiché místo k ústraní. Současně s námi se zde „obnovovali“ zdravotníci pod vedením P. Aleše Opatrného. Ačkoliv v obou skupinách jistě vanul Duch svatý, prakticky jsme okusili výjimečnost salesiánského Ducha. Náš exercitátor P. Tomáš Rádl se mu i ve ztížených podmínkách snažil dát prostor za vydatné pomoci Lídy a Petra Janžurových.
  Už předem nám poslali témata a také úkol: přivézt si s sebou fotografii z dětství, oblíbené CD a knihu, která nás v poslední době oslovila. Rozjímání se točila kolem slov P. Ježíše: Nebudete-li jako děti, nevejdete do Božího království. Z našeho zamyšlení, odkud jdeme a kam směřujeme, vznikly originální koláže. Myslím, že jsme se o sobě leccos dozvěděli a uvědomili si, co nám chybí, a že bychom svému dítěti měli věnovat pozornost. P. Tomáš nám neotřele a s humorem předával své zkušenosti, například s „loudáním“. Navnadil nás, abychom vstupovali zpátky do dětského ráje a objevovali pomalost, a tak jako Exupéryho Malý princ někdy „šli pomaloučku ke studánce“.
  Za zmínku stojí večery, které díky písničkám a vyprávěním o knížkách, které nás provázejí a o tom, čím jsme v posledním roce prošli, byly velmi osobní, rozmanité a obohacující. Každému jsme po jeho vystoupení od srdce zatleskali, až se frekventanti exercicií s P. Opatrným podivovali, proč tolik tleskáme. Byl to výraz přijetí a radosti z toho, že jsme každý jiný a přece patříme k sobě, takový potlesk nebes. Poslední večer bylo na Velehradě naštěstí rušno, paní starostka prý vdávala dceru, a tak mělo naše závěrečné veselení trochu mimikry: „To nejsou ti salesiáni, ale svatba.“
  Pán nám letos opět nachystal exercicie na míru, jak jsme to potřebovali. Připomněli jsme si, že máme být svobodné děti Boží, které neberou nic samozřejmě. Na cestu domů nás provázela slova Daga Hamarskjölda: Za vše co bylo, děkuji, všemu co bude – ano.

  Jana Šilhavá, Praha Jih

  Fotografie z našich exercicií si můžete prohlédnout na adrese: http://janzurova.rajce.idnes.cz/ASC_Exercicie_Velehrad_2010/.

  [Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: Jana Špalková | Počet komentářů: 4 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

  MODLEME SE ZA NEMOCNÉ
  Modleme se za nemocné

  Protože přibývá těch, kteří jsou nám blízcí a je potřeba se za ně v jejich nemoci modlit, vytvořili jsme tento odkaz:

  Modleme se za naše nemocné.

  Aktualizováno 9.3.2021

  SDÍLÍME SE

  Formační plán pro rok 2021 nás vybízí ke vzájemnému sdílení.

  Všechny podněty, nápady, náměty, které nám od vás přijdou, najdete v rubrice: Sdílíme se.

  PRO POVZBUZENÍ
  Proti trudnomylsnosti

  Salesián má být veselý a plný naděje. Proto vám chceme v této náročné době nabízet podněty k povzbuzení a povznesení mysli. Najdete je na této stránce.
  Můžete nás také sledovat na facebookové stránce: facebook.com/ascczech

  MODLITBY ZE ZPRAVODAJE
  Modlitby ASC

  Společné úmysly k modlitbě


  Aktualizováno 24. 6. 2021

  ZPRAVODAJ
  Zpravodaj č. 164
  příští uzávěrka
  25. září 2021

  Starší čísla Zpravodaje

  Užitečné ODKAZY

  SDB

  FMA

  SHM

  Bosco Point

  SADBA

  ASC-SK

  SDB-SK

  TV NOE

  Rádio Vaticana

  Víra CZ


  Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS systému -
  Příspěvky a články na web můžete posílat na adresu nebo