nadpis Don Bosco ASC je třetí větev salesiánské rodiny, kterou založil v roce 1876 svatý Jan Bosko. Soustřeďuje ty křesťany, kteří chtějí v salesiánském duchu společně pracovat pro druhé, zejména pro mládež a obyčejné lidi.
Dnešní datum: 25. 06. 2021  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Kdo jsme? :: Ke stažení :: Slovakia  
Duchovní cvičení

Adresář ASCKonto AIRBAG

Adresa a kontakty
ADRESA:
Sdružení salesiánů spolupracovníků
Kobyliské náměstí 1
182 00 Praha 8
IČ: 00406902
číslo účtu:
253474458 / 0300


 • Provinciální rada
 • Místní společenství
 • Ostatní adresy

 • Články podle data
  <<  Červen  >>
  PoÚtStČtSoNe
   1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30     

  Duchovní cvičení

  * Jak jsme jeli za Donem Boskem na "kole" (píše se "Colle") :o)

  Vydáno dne 16. 08. 2010 (1387 přečtení)

  Při cestě z duchovních cvičení v Itálii jsem slíbil napsat víc o tomto úžasném zážitku. Člověk míní, Pán Bůh mění. Po návratu do práce jsem nestíhal napsat ani řádku a tak to náš dobrý Otec zařídil jinak - ležím doma nemocný a najednou mám času na vzpomínky a podělení se o ně s vámi víc než dost.
  Máte-li tedy ještě zájem, neváhejte a nasedněte: vyjíždíme zpátky na "Colle" ...

  spolecne foto Turin 2010 Duchovní cvičení na Colle don Bosco pořádá Janko už delší dobu. Letos nás tato možnost oslovila a dokonce se k nám přidal i náš nejstarší syn, přestože nikdy na duchovních cvičeních nebyl. Touha poznat místa, kde vyrůstal a žil don Bosco byla ale tak silná, že oželel i Adrenalin, na který se velice těšil.
  Naše společné těšení ještě umocnil článek Františka Jakubce, který byl na Colle již dříve.

  A tak jsme v úterý 27.července vyrazili směr Praha. Po příjezdu do Kobylis jsme měli příležitost pozdravit se a povykládat s Františkem Blahou, který třídil staré papíry a podle všeho celkem rád přivítal malé vytržení z této tvůrčí činnosti :o)
  Postupně jsme se scházeli v kostele Svaté Terezie, kde měl Janko na zahájení duchovních cvičení mši svatou. A pak jsme čekali na autobus, který kvůli opravě klimatizace putoval až ze Zábřeha. Měli jsme sice zpoždění, ale na dobré náladě nám to neubralo, zvlášť, když jsme si mohli i v autobuse po společné modlitbě vyčistit před spaním zuby (kvalitní moravskou zubní pastou) :o)
  Ve středu dopoledne jsme pak konečně dorazili na Colle a my, kteří jsme zde byli poprvé, jsme koukali jako u vytržení - tak jsme konečně tady!

  Nebudu vás obtěžovat podrobným popisem jednotlivých dnů, to není důležité. Jak Janko často opakoval, jsme na duchovních cvičeních a ne na poznávacím zájezdě. Přesto množství podnětů a zážitků přesahovalo možnosti alespoň mého vnímání. Kromě poznávání samotného Colle (dříve Becchi), jsme navštívili i Capriglio - vesničku, kde se narodila a žila matka Markéta, Castelnuovo - srdce farnosti, ze které pochází 4 světci z doby dona Bosca (don Bosco, don Cafasso, don Alamano a Dominik Savio), a samozřejmě také Valdocco - sdrce všeho dění. V Turíně jsme prošli i další místa, která byla pro dona Bosca důležitá - např. kostel sv.Františka, kde začalo jeho dílo s chlapci, chrám Panny Marie Utěšitelky, kam často přicházel sám pro útěchu.
  Víc než slova snad řeknou fotografie s komentářem. Připravil jsem malé fotoalbum, abych vás nalákal na tato duchovní cvičení třeba už v příštím roce :o)

  Sluší se poděkovat za zprostředkování zážitků i Boží milosti především obětavému Jankovi, bezchybným ředitelům Martě a Michaelovi Jirsovým a také spolupracovníkům spolupracovníků - Nataše a Standovi Vocáskovým, kteří dbali o to, abychom ani v nejmenším netrpěli hladem nebo žízní. Také díky všem spoluúčastníkům za krásné společenství v srdci salesiánského světa a těším se zase někdy brzy se všemi na viděnou.

  P.S. Pokud jste dočetli až sem, nenechte se zmást; přestože to byla duchovní cvičení (viď, Milane?) a ne poznávací zájezd, užili jsme i spoustu legrace a společného veselí. Nevěříte? Tak se podívejte sem...

  [Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 2] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: Jan Tomiga | Počet komentářů: 24 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

  MODLEME SE ZA NEMOCNÉ
  Modleme se za nemocné

  Protože přibývá těch, kteří jsou nám blízcí a je potřeba se za ně v jejich nemoci modlit, vytvořili jsme tento odkaz:

  Modleme se za naše nemocné.

  Aktualizováno 9.3.2021

  SDÍLÍME SE

  Formační plán pro rok 2021 nás vybízí ke vzájemnému sdílení.

  Všechny podněty, nápady, náměty, které nám od vás přijdou, najdete v rubrice: Sdílíme se.

  PRO POVZBUZENÍ
  Proti trudnomylsnosti

  Salesián má být veselý a plný naděje. Proto vám chceme v této náročné době nabízet podněty k povzbuzení a povznesení mysli. Najdete je na této stránce.
  Můžete nás také sledovat na facebookové stránce: facebook.com/ascczech

  MODLITBY ZE ZPRAVODAJE
  Modlitby ASC

  Společné úmysly k modlitbě


  Aktualizováno 24. 6. 2021

  ZPRAVODAJ
  Zpravodaj č. 164
  příští uzávěrka
  25. září 2021

  Starší čísla Zpravodaje

  Užitečné ODKAZY

  SDB

  FMA

  SHM

  Bosco Point

  SADBA

  ASC-SK

  SDB-SK

  TV NOE

  Rádio Vaticana

  Víra CZ


  Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS systému -
  Příspěvky a články na web můžete posílat na adresu nebo