nadpis Don Bosco ASC je třetí větev salesiánské rodiny, kterou založil v roce 1876 svatý Jan Bosko. Soustřeďuje ty křesťany, kteří chtějí v salesiánském duchu společně pracovat pro druhé, zejména pro mládež a obyčejné lidi.
Dnešní datum: 25. 06. 2021  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Kdo jsme? :: Ke stažení :: Slovakia  
Duchovní cvičení

Adresář ASCKonto AIRBAG

Adresa a kontakty
ADRESA:
Sdružení salesiánů spolupracovníků
Kobyliské náměstí 1
182 00 Praha 8
IČ: 00406902
číslo účtu:
253474458 / 0300


 • Provinciální rada
 • Místní společenství
 • Ostatní adresy

 • Články podle data
  <<  Červen  >>
  PoÚtStČtSoNe
   1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30     

  Duchovní cvičení

  * START duchovních cvičení 2010 v přímém přenosu...

  Vydáno dne 17. 06. 2010 (1419 přečtení)

  Ředitelé a exercitátorNovodobé přísloví: "Co můžeš udělat dnes, odlož na pozítří a zítra máš volno", jsem ze zkušenosti rychle zavrhl. Vědom si skutečnosti, že odklad je největším nepřítelem, řešil jsem letošní přihlášení na duchovní cvičení s manželkou, výběrem jednoho z prvních termínů, už v lednu. O to, že bude úplně první, jste se trošku zasloužili všichni malým zájmem o termín ve Smilově.

  Včera odpoledne jsme se sjeli do Lipin všichni přihlášení a včas. Naše čtyřhodinová cesta byla pod příjemnými mraky, ale nepršelo jak zněla neradostná předpověď počasí. Radostné přivítání, večerní chvály, dobrá večeře, krátké představení, kompletář a večerní slůvko no prostě klasika. Zato dnes ráno hrobové ticho přerušily pouze dvě přednášky P. Jožky Kopeckého na téma: „Pane, rádi bychom viděli Ježíše.“ a mše svatá. Vanutí salesiánského duchaStále máme co objevovat. Být učedníky, kteří srdečně přijímají Boží slovo a apoštoly, kteří ho radostně předávají, je povoláním každého křesťana. Právě v tom spočívá život a naše poslání. Sám Ježíš začal hlásáním evangelia Božího království a povoláváním učedníků, aby je posílal kázat. Nejenom dvanáct apoštolů, ale všichni pokřtění jsou povoláni, aby byli učedníky, kteří dobře znají Boží slovo, ztotožňují se s Pánem natolik, že cítí jako on, smýšlejí jako Kristus, žijí s ním v úzkém přátelství a stávají se tak přesvědčenými a horlivými apoštoly, poslanými do všech životních situací
  Využívám umírněné rekreace, abych se rozdělil i s Vámi doma. Duchovní cvičení cítím jako velký a nezasloužený dar. Proto je mi smutno, že je nás jen něco malinko přes polovinu členů přihlášených.

  Dnes je pátek.
  V noci trošku zapršelo, aby vynikla rosa nad nádherou zdejší přírody. První dnešní přednáška hledala důvody evangelizace druhých.
  Nutnost evangelizovat není proselytismus, ale vyjadřuje nadšené nasazení pro spásu druhých, radost ze sdílení zkušenosti plnosti života v Ježíši. Kdo se setkal s Pánem, nemůže být zticha: musí ho hlásat. Zůstat zticha by znamenalo považovat ho znovu za mrtvého; ale on žije! Don Bosco vzal za svou tuto Ježíšovu výzvu od samého počátku svého díla a přinášel evangelium nejchudší mládeži. Když mluvil o Kongregaci, říkal: „tato Společnost na svém počátku byla prostým katechismem.“ Jako Salesiánská rodina jsme pozváni, abychom se dostali do souladu s původní inspirací Dona Boska: s evangelizačním a misionářským rozměrem jeho života, ale i jeho charismatu. To všechno představuje základní bod duchovní závěti, kterou nám zanechal.
  Další přednáška směřovala k rozměru Eucharistie.
  Papež Jan Pavel II. ve své první encyklice "Redemptor hominis" napsal o Eucharistii:
  "Této vpravdě nejsvětější Svátosti nesmíme způsobem svého myšlení, života a jednání vzít její plnou dimenzi a její podstatný význam. Tato Svátost je současně Oběť, Přijímání a Přítomnost... . V církvi musí všichni, zvláště pak biskupové a kněží, dbát na to, aby tato Svátost lásky tvořila střed a vrchol v životě božího lidu, aby jí byly prokazovány všechny výrazové formy dluženého kultu ´lásky za lásku´ a aby se tak ON skutečně stal ´životem naší duše´."
  Umírněná rekreace při obnově kříže K plné dimenzi Eucharistie patří také oslava a klanění, adorace Nejsvětější svátosti. Modlitba před svatostánkem má ze slavení mše svaté a z přijímání svátostného Krista vycházet se stejným důrazem, jako činy spravedlnosti a blíženské lásky. Proto jsme také přivítali možnost celonoční adorace, kde jsme se v hodinových intervalech před svatostánkem vystřídali téměř všichni. je na mě řada.

  Pokud to technika dovolí, přidám zítra další část. Nedovolila ...

  [Akt. známka: 2,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: František Hynek | Počet komentářů: 4 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

  MODLEME SE ZA NEMOCNÉ
  Modleme se za nemocné

  Protože přibývá těch, kteří jsou nám blízcí a je potřeba se za ně v jejich nemoci modlit, vytvořili jsme tento odkaz:

  Modleme se za naše nemocné.

  Aktualizováno 9.3.2021

  SDÍLÍME SE

  Formační plán pro rok 2021 nás vybízí ke vzájemnému sdílení.

  Všechny podněty, nápady, náměty, které nám od vás přijdou, najdete v rubrice: Sdílíme se.

  PRO POVZBUZENÍ
  Proti trudnomylsnosti

  Salesián má být veselý a plný naděje. Proto vám chceme v této náročné době nabízet podněty k povzbuzení a povznesení mysli. Najdete je na této stránce.
  Můžete nás také sledovat na facebookové stránce: facebook.com/ascczech

  MODLITBY ZE ZPRAVODAJE
  Modlitby ASC

  Společné úmysly k modlitbě


  Aktualizováno 24. 6. 2021

  ZPRAVODAJ
  Zpravodaj č. 164
  příští uzávěrka
  25. září 2021

  Starší čísla Zpravodaje

  Užitečné ODKAZY

  SDB

  FMA

  SHM

  Bosco Point

  SADBA

  ASC-SK

  SDB-SK

  TV NOE

  Rádio Vaticana

  Víra CZ


  Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS systému -
  Příspěvky a články na web můžete posílat na adresu nebo