nadpis Don Bosco ASC je třetí větev salesiánské rodiny, kterou založil v roce 1876 svatý Jan Bosko. Soustřeďuje ty křesťany, kteří chtějí v salesiánském duchu společně pracovat pro druhé, zejména pro mládež a obyčejné lidi.
Dnešní datum: 14. 04. 2024  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Kdo jsme? :: Ke stažení :: Slovakia  
Duchovní cvičení

Adresář ASC

Formační plán 2024


Konto AIRBAG

Adresa a kontakty
ADRESA:
Sdružení salesiánů spolupracovníků
Kobyliské náměstí 1
182 00 Praha 8
IČ: 00406902
číslo účtu:
253474458 / 0300


 • Provinciální rada
 • Místní společenství
 • Ostatní adresy

 • Články podle data
  <<  Duben  >>
  PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30      


  Převzato z tisku

  * Oficiální oslava památky Matky Markéty

  Vydáno dne 27. 11. 2006 (2679 přečtení)

  Dne 24. listopadu 2006 v salesiánském generalátě na ulici Pisana v Římě proběhly oficiální oslavy 150. výročí úmrtí Matky Markéty.

  Rektor komunity generalátu Fr. José Manuel Guijo uvítal všechny přítomné. Jménem celé komunity také přednesl blahopřání hlavnímu představenému, přítomnému v sále, k jeho nedávnému zvolení prezidentem Unie hlavních představených (USG).
  Na oslavách byli přítomni salesiáni z komunity generalátu, skupina misijních bratří účastnících se kurzu v Římě a Generální rada Dcer Panny Marie Pomocnice Křesťanů s hlavní představenou matkou Antonií Colombo.
  Po zpěvu hymnu Matce Markétě, který složil Fr. Domenico Machetta, přednesl Fr. Enrico dal Covolo, hlavní postulátor, komentář k znění Dekretu prohlašujícímu Matku Markétu za ctihodnou. Dekret vydala Kongregace pro svatořečení. Fr. Covolo zdůraznil roli Matky Markéty jako hrdinské matky, moudré vychovatelky a dobré rádkyně pro nové salesiánské charisma. Prohlásil, že Matka Markéta může být právem považována za jeden z lidských zdrojů preventivního systému. Jako taková nám poskytuje důvod, abychom ji s velkou radostí považovali za zdroj a světlo té křesťanské moudrosti, jakou Duch svatý poskytuje prostým duším, které jsou poslušné a otevřené jeho životodárnému působení.
  Na závěr jeho proslovu ještě Fr. Pascual Chávez zdůraznil spontánní a ryzí city a náklonnost, kterou salesiánská rodina vždy chovala k matce dona Boska a zmínil se o některých iniciativách organizovaných v různých provinciích ke 150. výročí úmrtí Matky Markéty. Fr. P. Chávez rovněž připomněl, že Matka Markéta byla inspirací pro sdružení vdov, které žijí své životy ve velkodušné službě Bohu a svým bližním. Před 15 roky také byla v Uruguayi pro rodiče salesiánů založena Asociace „Matka Markéta„.
  Matka Antonia Colombo pak vyjádřila svou radost z posledního kroku, který byl učiněn v procesu beatifikace a kanonizace Matky Markéty, zejména s odvoláním na titul „spoluzakladatelky“ salesiánského charismatu, který byl matce dona Boska přiznán.
  Poté proběhla v kostele v generalátu bohoslužba slova, které předsedal Fr. Guijo. Hlavní představený pak oslavy 24. listopadu uzavřel požehnáním Panny Marie Pomocnice Křesťanů. Ráno 25. listopadu hlavní představený předsedal v rámci oslav 125. výročí úmrtí Matky Markéty tradiční mši sv. za zesnulé rodiče salesiánů.

  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: Irena Pilíková | Počet komentářů: 12 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: ANS – Rome: 25 November 2006

  SDÍLÍME SE

  Formační plán pro rok 2024 nás vybízí ke vzájemnému sdílení.

  Všechny podněty, nápady, náměty, které nám od vás přijdou, najdete v rubrice: Sdílíme se.

  PRO POVZBUZENÍ
  (B) Proti trudnomylsnosti (S)
  (KA) (+C) (ZP)
  Salesián má být veselý a plný naděje. Proto vám chceme v této náročné době nabízet podněty k povzbuzení a povznesení mysli. Najdete je na této stránce.
  Můžete nás také sledovat na facebookové stránce: facebook.com/ascczech

  MODLITBY ZE ZPRAVODAJE
  Modlitby ASC

  Společné úmysly k modlitbě


  Aktualizováno 17. 03. 2024

  ZPRAVODAJ
  Zpravodaj č. 177
  příští uzávěrka
  21. dubna 2024

  Starší čísla Zpravodaje

  Užitečné ODKAZY

  SDB

  FMA

  SHM

  VDB

  Bosco Point

  SADBA

  ASC-SK

  SDB-SK

  TV NOE

  Rádio Vaticana

  Víra CZ


  Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS systému -
  Příspěvky a články na web můžete posílat na adresu nebo