nadpis Don Bosco ASC je třetí větev salesiánské rodiny, kterou založil v roce 1876 svatý Jan Bosko. Soustřeďuje ty křesťany, kteří chtějí v salesiánském duchu společně pracovat pro druhé, zejména pro mládež a obyčejné lidi.
Dnešní datum: 14. 04. 2024  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Kdo jsme? :: Ke stažení :: Slovakia  
Duchovní cvičení

Adresář ASC

Formační plán 2024


Konto AIRBAG

Adresa a kontakty
ADRESA:
Sdružení salesiánů spolupracovníků
Kobyliské náměstí 1
182 00 Praha 8
IČ: 00406902
číslo účtu:
253474458 / 0300


 • Provinciální rada
 • Místní společenství
 • Ostatní adresy

 • Články podle data
  <<  Duben  >>
  PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30      


  Převzato z tisku

  * Soutěž o nejlepší farní stránky má vítěze

  Vydáno dne 24. 08. 2006 (2410 přečtení)

  Několik týdnů surfovala porota po internetu, aby ze 69 přihlášených webů mohla vybrat tři nejlepší farní stránky. Soutěž o nejlepší farní stránky vyhlásil Katolický týdeník a spolupracovaly Karmelitánské nakladatelství, magazín Christnet, Radio Proglas, Televize Noe, Tiskové středisko České biskupské konference a portál www.vira.cz .

  Praha: Do soutěže přihlásili autoři 69 internetových farních stránek. Porotci hodnotili několik důležitých kritérií jako například strukturu stránek, aktivity farnosti, navigaci, čitelné písmo, jednotný vzhled, svědectví víry, pastorační přínos nebo zapojení uživatelů do obsahu.

  Klání vyprovokovalo další farnosti, aby založily své stránky nebo je ještě zdokonalily. Pastorační středisko Arcibiskupství pražského se dokonce rozhodlo vydat tiskem kompletní hodnocení a využít výsledky soutěže pro metodickou příručku pro webmastery.

  "Byl to dobrý nápad připravit takové klání. Je dobře, že se při jeho pořádání sdružili partneři, které spojuje zájem o šíření křesťanství," pochvaloval si biskup František Radkovský, který má v rámci České biskupské konference na starosti informační technologie.

  Vítězem soutěže se stal web farnosti Neposkvrněného početí Panny Marie v Praze-Strašnicích. Autoři byli oceněni 5.000 korunami na nákup softwaru nebo hardwaru.
  Druhé místo obsadily stránky farnosti sv. Cyrila a Metoděje v Brně-Židenicích. Brňané obdrželi 2.000 korun na nákup softwaru nebo hardwaru a knihy z nakladatelství Sursum.
  Třetí pozici získal portál farnosti sv. Terezie od Dítěte Ježíše v Praze-Kobylisích. Tvůrci dostali knihy od Karmelitánského nakladatelství.


  Hodnocené stránky byly všeobecně příjemným překvapením. Proto se Karmelitánské nakladatelství rozhodlo věnovat knihy všem účastníkům souboje.

  (Pozn autora: bronzová pozice z 69 účastníků je skvělá, ne? Jen se mi zdá nějak nepoměrný systém rozdílení cen, když 3. místo je honorováno stejně, jako přídavek 1. a 2. místu. Ale asi je třeba si vybavit podobenství o dělnících na vinici a nesrovnávat a nezávidět, že?

  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: Irena Pilíková | Počet komentářů: 3 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Tiskové středisko ČBK, 24.8.06, K. Rózsová

  SDÍLÍME SE

  Formační plán pro rok 2024 nás vybízí ke vzájemnému sdílení.

  Všechny podněty, nápady, náměty, které nám od vás přijdou, najdete v rubrice: Sdílíme se.

  PRO POVZBUZENÍ
  (B) Proti trudnomylsnosti (S)
  (KA) (+C) (ZP)
  Salesián má být veselý a plný naděje. Proto vám chceme v této náročné době nabízet podněty k povzbuzení a povznesení mysli. Najdete je na této stránce.
  Můžete nás také sledovat na facebookové stránce: facebook.com/ascczech

  MODLITBY ZE ZPRAVODAJE
  Modlitby ASC

  Společné úmysly k modlitbě


  Aktualizováno 17. 03. 2024

  ZPRAVODAJ
  Zpravodaj č. 177
  příští uzávěrka
  21. dubna 2024

  Starší čísla Zpravodaje

  Užitečné ODKAZY

  SDB

  FMA

  SHM

  VDB

  Bosco Point

  SADBA

  ASC-SK

  SDB-SK

  TV NOE

  Rádio Vaticana

  Víra CZ


  Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS systému -
  Příspěvky a články na web můžete posílat na adresu nebo