nadpis Don Bosco ASC je třetí větev salesiánské rodiny, kterou založil v roce 1876 svatý Jan Bosko. Soustřeďuje ty křesťany, kteří chtějí v salesiánském duchu společně pracovat pro druhé, zejména pro mládež a obyčejné lidi.
Dnešní datum: 14. 04. 2024  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Kdo jsme? :: Ke stažení :: Slovakia  
Duchovní cvičení

Adresář ASC

Formační plán 2024


Konto AIRBAG

Adresa a kontakty
ADRESA:
Sdružení salesiánů spolupracovníků
Kobyliské náměstí 1
182 00 Praha 8
IČ: 00406902
číslo účtu:
253474458 / 0300


 • Provinciální rada
 • Místní společenství
 • Ostatní adresy

 • Články podle data
  <<  Duben  >>
  PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30      


  Převzato z tisku

  * Česká televize začne vysílat křesťanský magazín EXIT 316

  Vydáno dne 22. 08. 2006 (2534 přečtení)

  Česká televize připravila pro mladé nový křesťanský týdeník EXIT 316. Sedmnáctidílný magazín bude Česká televize vysílat každou středu. První díl začíná ve středu 6.9.2006 na 2. programu (ČT2) od 18.05 hodin.

  Brno: Magazín EXIT 316 chce především nabídnout možnost hledání alternativního řešení aktuálních problémů mladých lidí v tradičním hodnotovém systému Evropy. Pořad chce teenagerům připomenout, že evropská civilizace vyrostla z biblických kořenů a vnímá tuto skutečnost jako přednost, nikoli jako handicap. Dává prostor lidem, kteří v biblických hodnotách nacházejí zajímavou alternativu, které jejich život baví, kteří se dovedou porvat s jeho problémy a nebojí se třeba i přiznat vlastní selhání.

  Jednotlivé díly EXITu jsou věnovány etickým problémům, se kterými se mnozí mladí lidé běžně potkávají. Úvodní část upozorňuje, že to, co člověk vidí, ještě nemusí být celá skutečnost. Poté přijdou na řadu třeba láska, přátelství, odpuštění, zklamání, strach, sex, hněv, úspěch či smysl života. Forma pořadu vychází vstříc cílové věkové skupině diváků, proto se na obrazovce objeví mnohé prvky současné kultury ulice jako například break dance, pearcing nebo skateboard. Divák také narazí na neklidnou kameru, rychlé střihy a rytmickou hudbu.

  Osmnáctiminutový publicisticko-vzdělávací týdeník má pevný rámec. Bude obsahovat ankety, ve kterých se objeví i mediálně známé osobnosti jako Aňa Geislerová, Richard Krajčo, Anna K. nebo Jiří Stivín. Se svým příběhem vystoupí lidé s pohnutým osudem. Například žena, která celé dětství toužila poznat svého otce a po dosažení dospělosti ho našla za oceánem. Zkušenost chlapce, kterého rodina jeho učitelky bez rozpaků přijala mezi sebe a dala mu prožít, co ve své vlastní rodině nikdy nepoznal. Přiznání otce, který prosil o odpuštění své dvě dcery. Výpověď dívky, která si na snowboardu zlomila páteř. Nebudou chybět výpovědi osobností, které poukáží na biblické postoje či hudební klipy.

  Celý cyklus moderují Aleš Juchelka a Johanka Veselá. Projekt vzniká z iniciativy a pod dramaturgickým vedením Centra náboženské tvorby ČT, Televizního studia Brno. Jeho výrobcem a nositelem copyrightu je pak Křesťanská akademie mladých (KAM), která pořad vyrábí ve firmě ZoomFILM Production.

  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: Irena Pilíková | Počet komentářů: 20 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Tiskové středisko ČBK; Jakub Kratochvíl, 21.8.2006

  SDÍLÍME SE

  Formační plán pro rok 2024 nás vybízí ke vzájemnému sdílení.

  Všechny podněty, nápady, náměty, které nám od vás přijdou, najdete v rubrice: Sdílíme se.

  PRO POVZBUZENÍ
  (B) Proti trudnomylsnosti (S)
  (KA) (+C) (ZP)
  Salesián má být veselý a plný naděje. Proto vám chceme v této náročné době nabízet podněty k povzbuzení a povznesení mysli. Najdete je na této stránce.
  Můžete nás také sledovat na facebookové stránce: facebook.com/ascczech

  MODLITBY ZE ZPRAVODAJE
  Modlitby ASC

  Společné úmysly k modlitbě


  Aktualizováno 17. 03. 2024

  ZPRAVODAJ
  Zpravodaj č. 177
  příští uzávěrka
  21. dubna 2024

  Starší čísla Zpravodaje

  Užitečné ODKAZY

  SDB

  FMA

  SHM

  VDB

  Bosco Point

  SADBA

  ASC-SK

  SDB-SK

  TV NOE

  Rádio Vaticana

  Víra CZ


  Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS systému -
  Příspěvky a články na web můžete posílat na adresu nebo