nadpis Don Bosco ASC je třetí větev salesiánské rodiny, kterou založil v roce 1876 svatý Jan Bosko. Soustřeďuje ty křesťany, kteří chtějí v salesiánském duchu společně pracovat pro druhé, zejména pro mládež a obyčejné lidi.
Dnešní datum: 14. 04. 2024  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Kdo jsme? :: Ke stažení :: Slovakia  
Duchovní cvičení

Adresář ASC

Formační plán 2024


Konto AIRBAG

Adresa a kontakty
ADRESA:
Sdružení salesiánů spolupracovníků
Kobyliské náměstí 1
182 00 Praha 8
IČ: 00406902
číslo účtu:
253474458 / 0300


 • Provinciální rada
 • Místní společenství
 • Ostatní adresy

 • Články podle data
  <<  Duben  >>
  PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30      


  Převzato z tisku

  * Salesiánská pomoc uprchlíkům v Libanonu i v Izraeli

  Vydáno dne 01. 08. 2006 (2434 přečtení)

  Salesiánské domy v Al Fidar a v El Houssoun (Libanon) a v Beit Gemal (Izrael) jsou i nadále středisky naděje a podpory pro uprchlíky.

  LIBANON:
  Téměř milion uprchlíků se snaží uniknout před bombardováním. Don Bosco Network spolu s jinými organizacemi zajišťuje těmto centrům podporu a vyšle jim na pomoc experty. Situace v centrech je den ze dne komplikovanější a obtížnější je proto i práce mnoha místních dobrovolníků, kteří se nepřetržitě snaží zajistit základní potřeby uprchlíků a dětem program. V El Fidaru salesiáni pomáhají zajistit shromážděným uprchlíkům pobyt ve čtyřech školách. Po schůzce s těmi, kteří vedou šíitské uprchlíky, salesiánský pracovní tým došel k číslu 30.000 uprchlíků v okolí a jejich počet stále vzrůstá. Jsou přijímáni ve 14 centrech, ostatní zůstávají rozptýleni na různých místech: ve sportovních centrech, malých hotelech a mnozí z nich i ve stanech po úbočí. Právě k této skupině, která je pomoci zvláště třeba, je zaměřena salesiánská činnost nejvíce.
  Zároveň salesiánský tým ale už plánuje, co bude třeba udělat, až konflikt v Libanonu skončí. Italské velvyslanectví umožnilo salesiánům v Al Fidar otevřít na vrtulníkovém letišti plochu pro případné evakuace nebo jiné nebezpečné situace.
  V salesiánských domech v AL Fidar i v El Housson je pociťována atmosféra smrti i naděje: jedna z těhotných žen v centru porodila holčičku.
  IZRAEL:
  V obavě před raketovými útoky se přesunulo nezanedbatelné množství Izraelců, zvláště Palestinců, ze severu do okolí Jeruzaléma a Betléma. Hotely jsou plné uprchlíků, jiní zůstávají u příbuzných a přátel. Také církevní domy otevřely uprchlíkům dveře. Salesiánský dům v Beit Gemal přijal asi tucet rodin, většina z nich jsou bývalí žáci nebo přátelé salesiánů. Je zde spousta dětí, které děsí jekot sirén a zvuk přilétajích bomb.

  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: Irena Pilíková | Počet komentářů: 12 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: (ANS – Al Fidar a Jerusalem: 31. červenec 2006)

  SDÍLÍME SE

  Formační plán pro rok 2024 nás vybízí ke vzájemnému sdílení.

  Všechny podněty, nápady, náměty, které nám od vás přijdou, najdete v rubrice: Sdílíme se.

  PRO POVZBUZENÍ
  (B) Proti trudnomylsnosti (S)
  (KA) (+C) (ZP)
  Salesián má být veselý a plný naděje. Proto vám chceme v této náročné době nabízet podněty k povzbuzení a povznesení mysli. Najdete je na této stránce.
  Můžete nás také sledovat na facebookové stránce: facebook.com/ascczech

  MODLITBY ZE ZPRAVODAJE
  Modlitby ASC

  Společné úmysly k modlitbě


  Aktualizováno 17. 03. 2024

  ZPRAVODAJ
  Zpravodaj č. 177
  příští uzávěrka
  21. dubna 2024

  Starší čísla Zpravodaje

  Užitečné ODKAZY

  SDB

  FMA

  SHM

  VDB

  Bosco Point

  SADBA

  ASC-SK

  SDB-SK

  TV NOE

  Rádio Vaticana

  Víra CZ


  Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS systému -
  Příspěvky a články na web můžete posílat na adresu nebo