nadpis Don Bosco ASC je třetí větev salesiánské rodiny, kterou založil v roce 1876 svatý Jan Bosko. Soustřeďuje ty křesťany, kteří chtějí v salesiánském duchu společně pracovat pro druhé, zejména pro mládež a obyčejné lidi.
Dnešní datum: 14. 04. 2024  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Kdo jsme? :: Ke stažení :: Slovakia  
Duchovní cvičení

Adresář ASC

Formační plán 2024


Konto AIRBAG

Adresa a kontakty
ADRESA:
Sdružení salesiánů spolupracovníků
Kobyliské náměstí 1
182 00 Praha 8
IČ: 00406902
číslo účtu:
253474458 / 0300


 • Provinciální rada
 • Místní společenství
 • Ostatní adresy

 • Články podle data
  <<  Duben  >>
  PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30      


  Převzato z tisku

  * Návštěva hlavního představeného salesiánské rodiny v České republice

  Vydáno dne 17. 05. 2006 (3184 přečtení)

  Česká republika – Deník návštěvy

  V pondělí 15. května dospěla ke konci návštěva hlavního představeného D. Pascuala Cháveze v provincii Česká republika. V Praze byl poprvé uvítán v pátek 13. května provinciálem salesiánů v České republice P. Františkem Blahou. Pak byl přijat pražským arcibiskupem kardinálem Miloslavem Vlkem a jeho pomocným biskupem – také salesiánem, Msgr. Karlem Herbstem. D. Chávez navštívil i katedrálu zasvěcenou sv. Vítu, Václavu a Vojtěchu, kde se pomodlil u hrobu sv. Vojtěcha a sv. Václava. Dále zavítal do kostela Panny Marie Vítězné, který je známý jako sídlo Pražského Jezulátka, proslulé sošky a náboženské relikvie, uctívané po celém světě (zvláště ve španělsky mluvících zemích). Den pak D. Chávez uzavřel večerním setkáním s volontariemi Dona Boska (VDB). V sobotu ráno odjel hlavní představený do Hradce Králové, kde se setkal s Dcerami Panny Marie Pomocnice (FMA). Odpoledne strávil v Pardubicích. Dostalo se mu bouřlivého přivítání od asi 500 mladých lidí z různých salesiánských mládežnických středisek v České republice. Zúčastnil se zábavného programu, který tito mladí zorganizovali, povídal si s nimi a odpovídal na jejich otázky. Slavnost s mladými skončila mší sv. pod otevřeným nebem, která byla sloužena ke cti sv. Marie Dominiky Mazzarellové a předsedal jí Msgr. Karel Herbst. V neděli 14. května se hlavní představený vrátil do Prahy do sídla salesiánské provincie v Kobylisích, kde se setkal se salesiánskými spolupracovníky (ACS) a se zástupci ostatních větví salesiánské rodiny v České republice. V pondělí 15. května se D. Chávez setkal v Brně s bratry salesiány (SDB) naší provincie a poděkoval jim za práci, kterou dělají. Hovořil o svém velkém obdivu ke spolubratrům, kteří v extrémně těžkých politických a společenských situacích nepřestali vydávat svědectví o své lásce k Bohu, k mládeži a k donu Boskovi. V pondělí odpoledne navštívil D. Chávez ještě Salesiánské mediální středisko Brno, kde shlédl video prezentaci o Provincii České republiky a jejích salesiánských dílech. Večer se vrátil do Říma.

  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: Irena Pilíková | Počet komentářů: 10 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: (ANS – Prague: 16 May 2006)

  SDÍLÍME SE

  Formační plán pro rok 2024 nás vybízí ke vzájemnému sdílení.

  Všechny podněty, nápady, náměty, které nám od vás přijdou, najdete v rubrice: Sdílíme se.

  PRO POVZBUZENÍ
  (B) Proti trudnomylsnosti (S)
  (KA) (+C) (ZP)
  Salesián má být veselý a plný naděje. Proto vám chceme v této náročné době nabízet podněty k povzbuzení a povznesení mysli. Najdete je na této stránce.
  Můžete nás také sledovat na facebookové stránce: facebook.com/ascczech

  MODLITBY ZE ZPRAVODAJE
  Modlitby ASC

  Společné úmysly k modlitbě


  Aktualizováno 17. 03. 2024

  ZPRAVODAJ
  Zpravodaj č. 177
  příští uzávěrka
  21. dubna 2024

  Starší čísla Zpravodaje

  Užitečné ODKAZY

  SDB

  FMA

  SHM

  VDB

  Bosco Point

  SADBA

  ASC-SK

  SDB-SK

  TV NOE

  Rádio Vaticana

  Víra CZ


  Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS systému -
  Příspěvky a články na web můžete posílat na adresu nebo