nadpis Don Bosco ASC je třetí větev salesiánské rodiny, kterou založil v roce 1876 svatý Jan Bosko. Soustřeďuje ty křesťany, kteří chtějí v salesiánském duchu společně pracovat pro druhé, zejména pro mládež a obyčejné lidi.
Dnešní datum: 14. 04. 2024  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Kdo jsme? :: Ke stažení :: Slovakia  
Duchovní cvičení

Adresář ASC

Formační plán 2024


Konto AIRBAG

Adresa a kontakty
ADRESA:
Sdružení salesiánů spolupracovníků
Kobyliské náměstí 1
182 00 Praha 8
IČ: 00406902
číslo účtu:
253474458 / 0300


 • Provinciální rada
 • Místní společenství
 • Ostatní adresy

 • Články podle data
  <<  Duben  >>
  PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30      


  Převzato z tisku

  * V krajském městě vznikla nová farnost

  Vydáno dne 23. 02. 2006 (2485 přečtení)

  (článek sice už trochu méně aktuální, ale těch hezkých není nikdy moc)
  Olomoucký arcibiskup Jan Graubner v neděli slavnostním aktem předal kostel Panny Marie Pomocnice křesťanů na Jižních Svazích do rukou salesiánů. Prvním administrátorem jmenoval Josefa Kopeckého.

  Zlín: S novým rokem vznikla na Jižních Svazích Římskokatolická farnost Panny Marie Pomocnice křesťanů Zlín. V neděli navštívil dosud filiální kostel Panny Marie olomoucký arcibiskup Jan Graubner a oficiálně uvedl do funkce prvního administrátora, salesiána Josefa Kopeckého. "Nedělní slavnostní ceremoniál byl pouze třešničkou na dortu. Vznik nové farnosti je spíše právním a administrativním aktem,"uvedl Josef Kopecký a svěřil se, že nijak pronikavé plány s farností nemá. "Na největším zlínském sídlišti jsme začali fungovat před šesti lety, v improvizovaných podmínkách. A tam je ten zárodek, který je podstatný. Toho se budeme držet,"uvedl farář, jehož prioritou je výchovně sociální práce s dětmi a mládeží a péče o duchovní život všech, kteří kostel na Jižních Svazích navštěvují. Josef Kopecký je původem z východních Čech a ve Zlíně působí jeden rok. "Budu se snažit rozpoznat potřeby obyvatel sídliště a odpovědět na ně. Dalo by se říci, že jsem již začal, když jsem se zúčastnil o víkendu Tříkrálové sbírky a obcházel s koledníky byty,"řekl farář. Arcibiskup svěřil novou farnost salesiánům Dona Boska na dobu padesáti let. Spadá pod ni sídliště Jižní Svahy, oblast od ulice Na Výsluní dolů přes Cigánov, lokalita podél Dřevnice k cestě na Mladcovou a Mladcová. "Mezi novou a naší farností při kostele svatého Filipa a Jakuba bude jistě panovat vzájemná spolupráce. Mnohé aktivity bude možné dělat společně a zasáhnou i více obyvatel,"řekl farář římskokatolického kostela v centru Zlína Vojtěch Glogar. Událost přivítali i věřící. "Je to určitě dobrá věc. Na Jižních Svazích bydlí velká spousta lidí a víra jim bude zase o něco blíže. Salesiáni hodně pracují s mladými lidmi a nabízejí jim různé volnočasové aktivity a zajímavé akce, aby dobře nasměrovali svůj život,"svěřil se Jaroslav Mikulenka ze Zlína. Kostel na Jižních Svazích se začal stavět 31. ledna 2000 a v květnu o tři roky později jej olomoucký arcibiskup Jan Graubner vysvětil. Kostel má tři sta padesát míst k sezení. V budově jsou i prostory pro ubytování, nachází se tam zázemí farnosti, klubovny, učebny, společenský sál a středisko mládeže. Součástí areálu je i velké hřiště.

  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: Irena Pilíková | Počet komentářů: 16 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Zlínské noviny , 10.1.2006, Veronika Kačírková

  SDÍLÍME SE

  Formační plán pro rok 2024 nás vybízí ke vzájemnému sdílení.

  Všechny podněty, nápady, náměty, které nám od vás přijdou, najdete v rubrice: Sdílíme se.

  PRO POVZBUZENÍ
  (B) Proti trudnomylsnosti (S)
  (KA) (+C) (ZP)
  Salesián má být veselý a plný naděje. Proto vám chceme v této náročné době nabízet podněty k povzbuzení a povznesení mysli. Najdete je na této stránce.
  Můžete nás také sledovat na facebookové stránce: facebook.com/ascczech

  MODLITBY ZE ZPRAVODAJE
  Modlitby ASC

  Společné úmysly k modlitbě


  Aktualizováno 17. 03. 2024

  ZPRAVODAJ
  Zpravodaj č. 177
  příští uzávěrka
  21. dubna 2024

  Starší čísla Zpravodaje

  Užitečné ODKAZY

  SDB

  FMA

  SHM

  VDB

  Bosco Point

  SADBA

  ASC-SK

  SDB-SK

  TV NOE

  Rádio Vaticana

  Víra CZ


  Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS systému -
  Příspěvky a články na web můžete posílat na adresu nebo