nadpis Don Bosco ASC je třetí větev salesiánské rodiny, kterou založil v roce 1876 svatý Jan Bosko. Soustřeďuje ty křesťany, kteří chtějí v salesiánském duchu společně pracovat pro druhé, zejména pro mládež a obyčejné lidi.
Dnešní datum: 29. 05. 2022  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Kdo jsme? :: Ke stažení :: Slovakia  
Duchovní cvičení

Adresář ASC
Konto AIRBAG

Adresa a kontakty
ADRESA:
Sdružení salesiánů spolupracovníků
Kobyliské náměstí 1
182 00 Praha 8
IČ: 00406902
číslo účtu:
253474458 / 0300


 • Provinciální rada
 • Místní společenství
 • Ostatní adresy

 • Články podle data
  <<  Květen  >>
  PoÚtStČtSoNe
         1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  30 31      

  Úprava osobního nastavení čtenáře


  9. Dny salesiánské spirituality 2022

  Informace

  * Pozvánka na 12. pouť salesiánské rodiny se Strennou

  Vydáno dne 25. 05. 2022 (28 přečtení)

  Zveme všechny členy salesiánské rodiny a příznivce na pěší nebo cyklo pouť za povolání. Budeme ubytovaní na poutním místě Svatý Jan pod Skalou, navštívíme další poutní místa, jako je: Tetín, Budeč, Skalka u Mníšku pod Brdy aj. Odkaz na ubytování a ceny.
  Duchovní doprovod přislíbil P. Josef Mendel,SDB.

  Je potřeba se přihlásit nejpozději do 30.června 2022.

  Pěší pouť -  Janě Staré, anezka13st@gmail.com, tel. 605 412 587

  Cyklopouť - Anně Kotvrdové, akotvrdova@seznam.cz, tel. 608 577 100.

  Podrobnější informace budou zaslány přihlášeným.


  Autor: redakce | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

  Rubrika formačního snažení

  * Oslava Panny Marie Pomocnice v Kuklenách a začátek aspirantátu

  Vydáno dne 25. 05. 2022 (22 přečtení)

  V Hradci Králové v Kuklenách u sester FMA začala aspirantát ASC Laďka, Klára a Maruška při slavnosti Panny Marie Pomocnice . Vyprošujme jim i celé salesiánské rodině požehnání Boží. Za společenství Hradecko

  Majka Šimonová.


  Autor: redakce | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

  Duchovní cvičení

  * Volné místo na exerciciích

  Vydáno dne 19. 05. 2022 (32 přečtení)

  Ilustrační fotoPokud jste se ještě nerozhodli kam letos zamířit na duchovní cvičení, neváhejte a přijeďte v září do Králík. Prostředí kláštera, odlehlost, hory, inspirující exercitátor …

  Začínáme v úterý 27.9. (ve středu je státní svátek), v sobotu 1.10. už budete spát doma.

  Zatím je nás 10 a pokud se dalších 10 lidí přidá, tak se po prázdninách uvidíme.

  Více informací na https://adresar.ascczech.cz/event/view/277

  Pavel a Ika Kvapilovi


  Autor: Pavel Kvapil | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

  Informace

  * Výměnný pobyt - dovolená

  Vydáno dne 12. 05. 2022 (27 přečtení)

  Ilustrační foto
  Ahoj všem dobrým lidem.
  Chtěla bych touto cestou, v rámci finanční úspory za dovolenou, nabídnout letní výměnný pobyt. Jsme čtyřčlenná rodina, děti 6 let a 2,5 roku. A chtěli bychom poznat krásy naší republiky. Jelikož je dnešní doba ekonomicky dost složitá, chceme zkusit cestu výměnného pobytu.
  Nabízíme 2 termíny: 6.-10. července nebo 1.-7.srpna 2022... nemusí se jednat o celý týden, třeba jen prodloužený víkend, záleží na domluvě.
  Jediný náš požadavek je ubytování pro 4 osoby (klidně i na zemi na matracích) a lokalita po celé ČR, kromě východní Moravy.
  Na oplátku nabízíme k dispozici rodinný dům (max 8 lůžek - 4postele, gauč, matrace), obrovskou zahradu, plody z ovocných stromů a keřů, gril, pro děti skluzavka, houpačka, písek, bazének, domeček, trampolína,venkovní hračky. Bydlíme v krásné klidné vesnici v srdci Valašska. Zde hospůdka a cukrárna s kavárnou. Ve vzdálenosti 2km Penny Market a ostatní služby města Valašské Klobouky.
  Můžeme doporučit spoustu zajímavých míst v nejbližším okolí (Čertovy skály, Půlčinské skály, cyklostezka, Hrad Brumov, poutní místa, rozhledna Královec a ostatní kopečky Bílých Karpat) i v širším okolí a také spoustu hradů za kopečkem na Slovensku.
  Jediná naše podmínka je v období sucha zalévání zahrady a také zde nechceme úplně cizí lidi, takže je pro nás důležitá známost našich příbuzných a jejich doporučení.
  Více info pro zájemce na emailu: ptackova.staw@gmail.com.

  Ptáčkovi z Poteče (od Jožina a Jany Cahlových)


  Autor: redakce | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

  Duchovní cvičení

  * Duchovní cvičení na Arše

  Vydáno dne 11. 05. 2022 (27 přečtení)


  Nedlouho před Velikonocemi dorazila zpráva: „Duchovní cvičení ve mlejně se mění na Duchovní cvičení na táborové základně. Jdete do toho?“ Inu, proč ne, zvláště když táborovou základnou je středisko ARCHA v Rajnochovicích, srdce Hostýnských vrchů, které celoročně bije pro mladé. Mnozí z nás to místo znali, někteří je navštívili poprvé.

  Moc jsme se těšili na téma „Pozvání k Večeři Páně“. A tak jsme objevovali nové úhly pohledu na setkání s Pánem, procházeli společně Písmem, vnímali obětavost Boží lásky k nám lidem. Mezi jednotlivými přednáškami jsme se nechávali okouzlit okolní přírodou.

  Je pravda, že vlastně všichni jsme se zde ocitli na šikmé ploše. Rovina tady v okolí Archy totiž neexistuje, buďto valíte nahoru, nebo se kulíte dolů… My to tedy trochu zkoušeli nahoru. Výšlap cestou necestou, po asfaltce i blátem, pak prodírání se mezi smrčky, hledání té správné cesty … trochu to připomínalo naše cesty životem ;-).

  S velkou vděčností za vše, co jsme zde směli prožít, jsme se v neděli rozloučili. Jaké by byly DC ve mlejně, nevíme, ale ty na Arše v Rajnoškách byly skvělé… Milí přátelé, díky!!!        Věrka Saňková


  Autor: Věra S. | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

  Salesiánská rodina

  * Ozvěny 9. dnů salesiánské spirituality 2022 AG Kroměříž

  Vydáno dne 02. 05. 2022 (268 přečtení)


  Tento článek bude postupně doplňován, jak budou příspěvky přicházet...

   

  Zatím hodnotilo DSS jen 60%, ale jako v Sodomě pro těch pár spravedlivých přidávám odkaz na nedělní mši svatou přenášenou TV NOE. Stojí za shlédnutí! Aby toho nebylo málo je tu i pár fotek očima Václava Vlacha nebo Standy Větrovského. Pokud si budete chtít připomenout úvodní slůvko Petra Zelinky nemusíte pracně hledat.


  Milá salesiánská rodinko,
    píšu také já za celou naši velkou rodinku - a žen nás bylo všude plno!! Od začátku vyhlášení DSS jsme byli rozhodnutí, že pojedeme z celou rodinkou. Vůbec nás nenapadlo, je nechat doma.
   Máme celou věkovou škálu, takže jsme hezky zaměstnali všechny pečouny - 4, 11, 11, 14 a 16 let - a říkali jsme si, bez ohledu na to, zda budou hlídatelní nebo ne (tedy u starších spíš, zda se budou chtít sdružovat do skupin a nebo ne :), že přesto je všechny vezmeme s sebou! Ostatně děláme to tak vždy.
    Jako mládežník jsem jezdila na všechna celostátní setkání mládeže, na která mi bylo dovoleno a vydělala jsem si na ně na brigádkách. A jako členka ASC se účastním všeho, co se týká salesiánské rodiny, protože jsem človíček společenský a družný a ráda jsem v přítomnosti lidiček, kteří mají stejné zaměření, spiritualitu a souznění duší. A přesně toto jsem tam cítila a podílela se na tom a za to jsem nesmírně vděčná :)
    Každý z nás tvoří dílek do skládačky ASC a věřte, že jste nám tam mnozí chyběli a puzzle ASC nebylo kompletní! Místy to byl docela oříšek poskládat ho, když z některých společenství byl jen jeden manželský pár, ale i přesto se nám to podařilo! Co jsme nezvládli lidsky, to doplnil Duch Svatý a mocná přímluva Panny Marie Pomocnice. 
    Naše děti (a to jsem doma celý týden před odpovídala na nesčetné dotazy - Kdo tam bude? S kým tam budeme?  Co tam budeme dělat? Nebude to nuda? ) byly nadšené úplně ze všeho a já děkuju Bohu, že to, co jsem jim naslibovala se vanutím Ducha Svatého splnilo.
   Nejvíc děkujeme všem pečounům, protože se nebáli ani kočárkových a kojících dětí a předškoláčků a zvládli to bravurně :)
    Děkujeme všem sestřičkám FMA za skvělý program a láskyplnou přítomnost a několika kněžím SDB, kteří byli přítomni a přislíbili napříště hojnou účast (pokud to nebude za tři roky a nebude zase generální kapitula :).
    Děkujeme provinciálovi Martinovi Hobzovi, že mezi nás také zavítal.
    Děkujeme jedinečným organizátorům, díky nimž jsme se cítili jako v bavlnce a úžasné schole - bylo náramně veselo a duchovno zaráz.
    Co dodat? Příště zase a vy co jste nebyli nebo váhali, tak se chytněte za nos a příště už dorazte! Ať tu puzzle skládačku ASC máme kompletní :)

  Lidu + Pajan Solovští + 5 kousků dětiček


  Konečně posilam muj postreh z DSS, snad neni uplne pozdě:-)
  Na DSS jsme se vypravili celá rodina poprvé. Dětem jsme řekli, že je to takové velké setkání salesiánské rodiny a myslím, že jsme měli pravdu. Bylo nadmíru příjemné vidět některé tváře i po letech zase osobně, posdílet se jak jde život a jak znělo z mohých úst “vzájemě se podpořit”. I přes bohatý program spojený s hlídáním dokonce všech čtyřech našich dětí (nejmladší má rok), se mě nejvíce dotkly obě mše svaté. Jak v sobotu, tak v neděli to pro mne byla opravdová oslava, radostné naplnění ze setkání s Pánem a možností slavit SPOLEČNĚ. Úžasná schóla a pohupování do rytmu byly opravdovou chválou a oslavou Boha. Jsem šťastná a vděčná, že já, manžel a naše děti mohli toto živé společenství s Vámi všemi prožít. Ne každý má tuto možnost povzbuzení víry!                Pěkný den - Jája S.


  Celý článek... | Autor: redakce | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

  Sdílíme se

  * X. Téma formačního plánu -

  Vydáno dne 30. 12. 2021 (362 přečtení)

  Kudy vede cesta do našeho společenství?
  Co novým lidem pomáhá a co jim brání přijít mezi nás?


  Celý článek... | Autor: redakce | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

  Sdílíme se

  * IX. Téma formačního plánu -

  Vydáno dne 20. 11. 2021 (378 přečtení)

  Co můžeme udělat pro dynamiku, svěžest a výživnost našich setkání, abychom v našem společenství podpořili nadšení, které bude vidět i navenek? 


  Celý článek... | Autor: redakce | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

  Rubrika formačního snažení

  * Pravidelná dávka radosti na webu ASC

  Vydáno dne 03. 07. 2021 (1734 přečtení)

  39. RADOST AŽ NA KOST + MILUJU ZPĚTNOU VAZBU 

  Jako vážně mě mooooc potěšilo, že se uskutečnili Dny salesiánské spirituality v Kroměříži, protože při takových akcích si bytostně uvědomuji, že mě Bůh zasadil jako semínko na tom správném místě, abych mohla růst v duchu Dona Bosca, zelenat se, kvést a vonět ...a také vnímám, že je pro mě ASC opravdu druhou rodinou a za to jsem moooc vděčná :)

  No a protože už sem píšu dlouho  - 39 příspěvků a 39 týdnu už je nějaké číslo! A upřímně si myslím, že František Hynek nevěřil, že tak dlouho vydržím :) - a protože vlastně nevím, zda se vám moje příspěvky líbí nebo ne a ani nevím stanovisko provinciální rady - zda jsou to dobré příspěvky v jejich očích, nebo jsou úplně mimo ....až na pár skvělých komentářů od několika z vás nevím vlastně vůbec nic :) ...a to píšu bez zášti a naopak v radosti, protože publikuji proto, že mi tím srdce přetéká a ne proto, abych získala obdiv a uznání ....přesto jsem ženou, která MILUJE ZPĚTNOU VAZBU - TAK ŠUP ŠUP NAPIŠTE MI NĚCO OD SRDCE A ZVLÁDNU I KRITIKU - TĚŠÍM SE NA TO :) 

  A protože v neděli byl svátek všech maminek a můžete být i třeba duchovní maminkou, tak zde příspěvek jen pro vás všechny :) - a moooc mě zajímá, jestli s ním souzníte a nebo ne. Napište mi o tom :) Budu vážně ráda :) :) 

  Moudrost vajíčka (radostnezenska.cz)


   


  Celý článek... | Autor: L+P Solovští | Počet komentářů: 4 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

  SDÍLÍME SE

  Formační plán pro rok 2021 nás vybízí ke vzájemnému sdílení.

  Všechny podněty, nápady, náměty, které nám od vás přijdou, najdete v rubrice: Sdílíme se.

  PRO POVZBUZENÍ
  (B) Proti trudnomylsnosti (S)

  Salesián má být veselý a plný naděje. Proto vám chceme v této náročné době nabízet podněty k povzbuzení a povznesení mysli. Najdete je na této stránce.
  Můžete nás také sledovat na facebookové stránce: facebook.com/ascczech

  MODLITBY ZE ZPRAVODAJE
  Modlitby ASC

  Společné úmysly k modlitbě


  Aktualizováno 15. 04. 2022

  ZPRAVODAJ
  Zpravodaj č. 168
  příští uzávěrka
  25. května 2022

  Starší čísla Zpravodaje


  Užitečné ODKAZY

  SDB

  FMA

  SHM

  Bosco Point

  SADBA

  ASC-SK

  SDB-SK

  TV NOE

  Rádio Vaticana

  Víra CZ


  Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS systému -
  Příspěvky a články na web můžete posílat na adresu nebo