nadpis Don Bosco ASC je třetí větev salesiánské rodiny, kterou založil v roce 1876 svatý Jan Bosko. Soustřeďuje ty křesťany, kteří chtějí v salesiánském duchu společně pracovat pro druhé, zejména pro mládež a obyčejné lidi.
Dnešní datum: 04. 08. 2021  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Kdo jsme? :: Ke stažení :: Slovakia  
Duchovní cvičení

Adresář ASCKonto AIRBAG

Adresa a kontakty
ADRESA:
Sdružení salesiánů spolupracovníků
Kobyliské náměstí 1
182 00 Praha 8
IČ: 00406902
číslo účtu:
253474458 / 0300


 • Provinciální rada
 • Místní společenství
 • Ostatní adresy

 • Články podle data
  <<  Srpen  >>
  PoÚtStČtSoNe
         1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  30 31      

  Informace

  * Sliby v Teplicích aneb Živý dům ožívá

  Vydáno dne 03. 07. 2021 (88 přečtení)

  Milí přátelé, o Živém domě v Teplicích jsme většinou určitě už mnoho četli nebo slyšeli. Mnozí z nás tam včera (v neděli 20. června) poprvé také něco krásného zažili. Slib salesiána spolupracovníka složili manželé Alice a Petr Mackovi z Teplic.

  Právě Mackovi sami přišli s nápadem, aby slavnost proběhla v této zatím zchátralé budově, která má už ale svoji budoucí podobu – je jasné, jak bude dům vypadat i jak obrovské možnosti využití v sobě skrývá. Je to velmi symbolické, což ve své promluvě krásně vystihl Martin Hobza: Všímejme si kolem sebe věcí, které jsou rozbité, ale dají se opravit, mohou být znova krásné a sloužit, když se nenechají ladem. Všímejme si také kolem sebe mladých, kteří jsou „rozbití“. Objevujme také jejich skrytou krásu a hodnotu a pomáhejme, aby mohla vyjít na povrch a zazářit (volně „přeloženo“).  Při příležitosti skládání slibů bylo také veřejně oznámeno zahájení aspirantátu Zdeňky Pospíšilové z Teplic a byli představeni Jana a Aleš Kubátovi, také z Teplic, kteří projevili přání zahájit svoji cestu do Sdružení. Teplice prostě ožívají. Slavnosti se zúčastnila i řada jejich farníků.

  Po obřadu následovalo agapé na zahradě – nabízel se gulášek, spousta sladkostí ke kafi, pivo teklo proudem. Především šlo ale o setkání přátel, mnozí jsme se dlouho neviděli naživo, bylo o čem povídat.

  Díky Bohu za radost tohoto dne. Díky všem, kteří se zasloužili o to, abychom ji mohli prožít, kteří celou slavnost zorganizovali (Vocáskovi, Mackovi, Zimovi, Robert Kotyšan). Díky všem, kteří přijeli z menší či větší dálky, potěšila řada přátel z pražských společenství.

  Velké díky posílají taky Alice s Petrem, o své zážitky se rádi podělí v příštím Zpravodaji.
  Dagmar Beránková

  P: Svatého Jana Boska jsem si zvolil už za svého křestního patrona v roce 2011, protože jsem občas slýchal o jeho zvláštním přístupu k výchově mladých. Postupně jsem se dozvídal více o principech preventivního systému a pochopil jsem, že je hodně podobný tomu, co sám cítím jako potřebu pro výchovu nejen svých dětí, ale i při působení na druhé.

  A: Právě díky seznamování se s preventivním systémem jsem pochopila, že se dá vůči dětem, mladým i dospělým chovat lidsky, bez nadřazenosti a potřeby násilí. S manželem jsme se začali věnovat vedení tanečních kurzů pro mládež, které nám poskytly mnoho šancí k ověření, že právě laskavost, trpělivost, vytvoření rodinné a přátelské atmosféry, avšak důsledné vyžadování dodržování pravidel, jsou to pravé.

  A+P: Roku 2020 jsme se rozhodli nepřistoupit ke slibům z důvodů, které jsme popsali našemu místnímu společenství. Především se jednalo o uzavřenost vůči širší veřejnosti. Díky tomu, že se společenství opravdově zajímalo nejen o naše důvody, ale také proto, že má vůli k některým změnám, díky Boží milosti, které se nám dostalo, abychom se na některé situace podívali jinýma očima, a rovněž díky svědectví z jiných místních společenství, jsme se přesvědčili, že naše cesta do Sdružení je správná.

  P: Mým důvodem pro vstup je především snaha udržet si blízký duchovní kontakt s Donem Boskem a osobní kontakt s ostatními členy jeho díla, být jeho součástí a pomáhat ho šířit dál.

  A: Kromě vlastního apoštolátu při práci s mládeží i dospělými jsem schopná přispět jakoukoli pomocí při organizaci akcí a podporou, povzbuzením či modlitbami za ostatní.

  Alice a Petr


  [Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: redakce | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

  MODLEME SE ZA NEMOCNÉ
  Modleme se za nemocné

  Protože přibývá těch, kteří jsou nám blízcí a je potřeba se za ně v jejich nemoci modlit, vytvořili jsme tento odkaz:

  Modleme se za naše nemocné.

  Aktualizováno 9.3.2021

  SDÍLÍME SE

  Formační plán pro rok 2021 nás vybízí ke vzájemnému sdílení.

  Všechny podněty, nápady, náměty, které nám od vás přijdou, najdete v rubrice: Sdílíme se.

  PRO POVZBUZENÍ
  Proti trudnomylsnosti

  Salesián má být veselý a plný naděje. Proto vám chceme v této náročné době nabízet podněty k povzbuzení a povznesení mysli. Najdete je na této stránce.
  Můžete nás také sledovat na facebookové stránce: facebook.com/ascczech

  MODLITBY ZE ZPRAVODAJE
  Modlitby ASC

  Společné úmysly k modlitbě


  Aktualizováno 24. 6. 2021

  ZPRAVODAJ
  Zpravodaj č. 164
  příští uzávěrka
  25. září 2021

  Starší čísla Zpravodaje

  Užitečné ODKAZY

  SDB

  FMA

  SHM

  Bosco Point

  SADBA

  ASC-SK

  SDB-SK

  TV NOE

  Rádio Vaticana

  Víra CZ


  Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS systému -
  Příspěvky a články na web můžete posílat na adresu nebo