nadpis Don Bosco ASC je třetí větev salesiánské rodiny, kterou založil v roce 1876 svatý Jan Bosko. Soustřeďuje ty křesťany, kteří chtějí v salesiánském duchu společně pracovat pro druhé, zejména pro mládež a obyčejné lidi.
Dnešní datum: 09. 08. 2022  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Kdo jsme? :: Ke stažení :: Slovakia  
Duchovní cvičení

Adresář ASC
Konto AIRBAG

Adresa a kontakty
ADRESA:
Sdružení salesiánů spolupracovníků
Kobyliské náměstí 1
182 00 Praha 8
IČ: 00406902
číslo účtu:
253474458 / 0300


 • Provinciální rada
 • Místní společenství
 • Ostatní adresy

 • Články podle data
  <<  Srpen  >>
  PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31     

  Svatá země 2022

  Rubrika apoštolátního činění

  * ASC má narozeniny!

  Vydáno dne 09. 05. 2012 (1674 přečtení)

  Milí přátelé. Můžeme se radovat a slavit. Naše sdružení dnes (9. května) slaví 136. narozeniny. A to je už pořádný „věk“. Zkusme se krátce vrátit do minulosti a připomenout si, jak to vypadalo právě před těmi 136 lety, jak to popisuje Teresio Bosco v životopise Dona Bosca.

  „Roku 1876 dostalo sdružení definitivní podobu. Don Bosco je nazval Salesiánští spolupracovníci. Napsal a rychle vytiskl jejich pravidla a poslal je ke schválení papeži. Pius IX. vyhověl žádosti a schválil sdružení 9. května 1876.
  Cíle sdružení byly tyto: působit dobro v prostředí, kde spolupracovníci žijí, náročným křesťanským životem pomáhat salesiánům v jejich činnosti, chránit před zlem mládež.
  Spolupracovníci provádějí stejný apoštolát jako salesiáni: katechizují, konají duchovní cvičení, podporují kněžská povolání, šíří dobrý tisk, modlí se a poskytují hmotnou pomoc. Poslední dvě slova byla příčinou mnoha nedorozumění: někteří salesiáni často redukovali spolupracovnickou činnost na peněžitou podporu salesiánských podniků.
  Don Bosco se ještě za svého života energicky ohradil proti podobnému zužování poslání. Roku 1882 prohlásil v Toloně: - Je třeba správně pochopit cíl zbožného sdružení. Salesiánští spolupracovníci nesmějí jen shánět almužny pro naše díla, ale musí nám také pomáhat všemi možnými způsoby zajišťovat spásu našich bližních, především mládeže.
  Na svých cestách po Itálii i po jiných zemích vždy usiloval o to, aby se společenství spolupracovníků co nejslibněji rozvíjelo. Nejvíce jich bylo v Janově. Francouzská Nizza se stala jejich důležitým střediskem, protože město mělo mezinárodní význam. V Marseille vytvořili spolupracovníci tak živé společenství, že Don Bosco prohlásil: - Mezi vámi se cítím jako doma.
  Don Bosco vytušil, že spolupracovníci potřebují nutně nějaký prostředek, který by je spojoval vzájemně i se všemi salesiány a jejich činností. Poslaní měl splnit Salesiánský věstník - Bollettino salesiano. První číslo vyšlo v srpnu 1877.
  Když v roce 1888 Don Bosco umíral, bylo všeobecně známo, že apoštolská síla skromné salesiánské kongregace se zdesateronásobila díky bratrské pomoci spolupracovníků. Mnozí z nich si zasloužili, aby byli fakticky i po právní stránce považováni za opravdové salesiány ve světě."

  Přeji Vám i sobě, abychom se cítili v salesiánské rodině jako doma a aby i ostatní, co se s námi setkají, se s námi cítili dobře. Náš otec Don Bosco nám z nebe drží palce.

  Přeji krásný a požehnaný měsíc Panny Marie.


  Roman Turowski, Místní společenství Ostrava, Provinciální rada ASC

  [Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: Roman Turowski | Počet komentářů: 7 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

  PRO POVZBUZENÍ
  (B) Proti trudnomylsnosti (S)

  Salesián má být veselý a plný naděje. Proto vám chceme v této náročné době nabízet podněty k povzbuzení a povznesení mysli. Najdete je na této stránce.
  Můžete nás také sledovat na facebookové stránce: facebook.com/ascczech

  MODLITBY ZE ZPRAVODAJE
  Modlitby ASC

  Společné úmysly k modlitbě


  Aktualizováno 28. 06. 2022

  ZPRAVODAJ
  Zpravodaj č. 169
  příští uzávěrka
  25. září 2022

  Starší čísla Zpravodaje

  Užitečné ODKAZY

  SDB

  FMA

  SHM

  Bosco Point

  SADBA

  ASC-SK

  SDB-SK

  TV NOE

  Rádio Vaticana

  Víra CZ


  Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS systému -
  Příspěvky a články na web můžete posílat na adresu nebo