Provinciální rady se potkaly pod Tatrami

Autor: redakce <redakce(at)ascczech.cz>, Téma: Salesiánská rodina, Vydáno dne: 23. 05. 2023


Přijet na Slovensko v den, kdy Česká republika porazila Slovensko na Mistrovství světa v hokeji 3:2 nebylo jen tak, ale přátelé ze slovenské provinciální rady přijali tu naši českou provinciální radu doslova s otevřenou náručí, a i tu porážku v hokeji nám odpustili. Obě rady se sešly v krásném prostředí Račkovej doliny o víkendu 12. – 15. 5. 2023. Srdečnost se kterou nás hned mezi dveřmi vítal Pavol Grach delegát pro Salesiánskou rodinu na Slovensku byla takovou příjemnou odměnou po více než pětihodinové cestě. Dále už všechno dosvědčovalo, že jsme členové jedné rodiny. Radost ze setkání naplňovala vše a všechny.Při večerním společném seznamování se ukázalo, že slovenská provinciální rada má mladší věkový průměr, ale my to doháníme mládím ducha. První společné jednání proběhlo během sobotního dopoledne. Podělili jsme se o zkušenosti, nápady i o to, jak probíhají měsíční setkání u nás jak na Slovensku. Přátelé nás seznámili s přípravami na velké výročí, které si budou v příštím roce připomínat. Je to sto let od příchodu salesiánů na Slovensko. Oslavy nesou název Storočnica a opravdu poctivě se na výročí, které budou příští rok slavit připravují. Pokud by se někdo zajímal o více podrobností najde je jistě na stránkách www.100.salesiáni.sk.

Zajímavým námětem byla podpora manželů v účasti na aktivitě, podobné našim Manželským setkáním. Manželské páry dostávají příspěvek od provinciální rady, aby se této aktivity mohli zúčastnit.

Sobotní odpoledne bylo věnované vycházce, jak byla označena v programu, který jsme dopředu obdrželi. Vydali jsme se Kvačianskou dolinou do Oblaz kde je krásný opravený mlýn. Zde se sluší podotknout, že někteří z nás se na „vycházce“ docela zapotili. Společná večeře v rukodělném pivovaru BUC v Kvačanech byla příjemnou tečkou.

Sobotní večer naplnilo společné sdílení s přáteli ze Slovenska, a věru bylo o čem povídat.

Nedělní dopoledne bylo po mši svaté a samozřejmě po snídani, věnované samostatnému jednání obou provinciálních rad.

Oběd, který následoval už byl jenom předzvěstí loučení a návratu domů. Poslední ohlédnutí za monumentálními Tatranskými vrcholy a příslib dalšího setkání tentokrát u nás v Čechách.

O zážitky se podělil  Standa Větrovský                          FOTOGALERIE