Sejdeme se na hřbitově

Autor: redakce <redakce(at)ascczech.cz>, Téma: Informace, Vydáno dne: 22. 05. 2023

Každoročně již několik let, vždy třetí sobotu v květnu (někdy celý víkend) se společně setkáváme ve složení České Budějovice, Písek a Podblanicko (společný volební obvod). Pravidelně se střídáme, kdo a kde společné setkání připraví. Letošní rok bylo na řadě společenství Písek.

Jak již naznačil název příspěvku, sešli jsme se na hřbitově v Albrechticích nad Vltavou. V kostele sv. Petra a Pavla nás přivítal místní kněz a společně s bratry salesiány jsme zde prožili Bohoslužbu. Současně jsme si zde prohlédli ojedinělý a nádherný kapličkový hřbitov.

 Ve vedlejší vesnici v restauraci U Pštrosa jsme poobědvali a vyrazili na rozhlednu VYSOKÝ KAMÝK (původní rozhledna byla postavena jako veřejnosti nepřístupný geodetický bod v roce 1941 a v roce 2011 ji společnost T mobile za 23 milionů zrekonstruovala a zvětšila na výšku 46 metrů), kde jsme se kochali nádherným počasím a výhledem na okolní krajinu.

Při podvečerní kávě jsme ještě společně popovídali a rozloučili se s přáním, že se zase příští rok sejdeme někde u nás na Podblanicku.

PS: při zpáteční cestě jsme si my podblaničtí ještě prohlédli unikátní Stádlecký řetězový most, který původně v letech 1847 - 1959 překlenoval řeku Vltavu u Podolska. Potom byl rozebrán a v roce 1975 přemístěn na dnešní místo přes řeku Lužnici pod městečko Stádlec.

S díky za společně prožitou sobotu Karel Kroupa, Podblanicko