Duchovní cvičení na Arše

Autor: Věra S. <>, Téma: Duchovní cvičení, Vydáno dne: 11. 05. 2022


Nedlouho před Velikonocemi dorazila zpráva: „Duchovní cvičení ve mlejně se mění na Duchovní cvičení na táborové základně. Jdete do toho?“ Inu, proč ne, zvláště když táborovou základnou je středisko ARCHA v Rajnochovicích, srdce Hostýnských vrchů, které celoročně bije pro mladé. Mnozí z nás to místo znali, někteří je navštívili poprvé.

Moc jsme se těšili na téma „Pozvání k Večeři Páně“. A tak jsme objevovali nové úhly pohledu na setkání s Pánem, procházeli společně Písmem, vnímali obětavost Boží lásky k nám lidem. Mezi jednotlivými přednáškami jsme se nechávali okouzlit okolní přírodou.

Je pravda, že vlastně všichni jsme se zde ocitli na šikmé ploše. Rovina tady v okolí Archy totiž neexistuje, buďto valíte nahoru, nebo se kulíte dolů… My to tedy trochu zkoušeli nahoru. Výšlap cestou necestou, po asfaltce i blátem, pak prodírání se mezi smrčky, hledání té správné cesty … trochu to připomínalo naše cesty životem ;-).

S velkou vděčností za vše, co jsme zde směli prožít, jsme se v neděli rozloučili. Jaké by byly DC ve mlejně, nevíme, ale ty na Arše v Rajnoškách byly skvělé… Milí přátelé, díky!!!        Věrka Saňková