Ohlédnutí za duchovními cvičeními ve Smečně

Autor: redakce <redakce(at)ascczech.cz>, Téma: Duchovní cvičení, Vydáno dne: 07. 09. 2017


Letošní pracovní rok i léto bylo pro nás dost náročné, a tak jsme s toužebností vyhlíželi ke konci prázdnin, k termínu duchovních cvičení.
Měli jsme tentokrát namířeno k Janžurovým do Smečna, kde duchovní servis poskytoval Tomáš Rádl z Českých Budějovic.

V den odjezdu jsme stihli vyjet hned ráno a užili jsme si s manželem ještě prima výlet. Zároveň jsme si po cestě probírali, s čím vlastně odjíždíme, co si každý z nás veze v duchu s sebou, a shodli jsme se oba na tom, že potřebujeme milostiplné pohlazení po duši i po těle.
 Doufali jsme, že nás nečeká nějaká nalejvárna, tu bychom asi ani jeden nebyli schopni pojmout. Kdo ale znáte Tomáše Rádla, víte, že to byla obava úplně zbytečná...

Dostalo se nám od něj laskavé duchovní péče, dal nám pocítit Boží přijetí, Jeho nesmírnou dobrotu a milosrdenství. Tomáš se zaměřil na evangelium, jak žít evangelium, hledat v něm radostné poselství jak prožívat radost z toho, že jsme Boží děti. Tomáši, moc děkujeme, za Tvoji bezprostřednost a opravdovost...!

Zázemí celým duchovním cvičením zajišťovali Lída a Petr Janžurovi. Jejich péče byla luxusní, jejich dům poskytoval všechen komfort, který naše zmátožená těla potřebovala. Velmi jsme ocenili soukromí pokojíčků s vlastní sociálkou a zároveň společný prostor pro sdílení, nebo prima výlet, kdy byla jedinečná příležitost se lépe poznat. Jídelníček byl dalším utvrzením o Boží lásce. Když existují tady na zemi tak dobré pokrmy, co teprve nás bude čekat v nebi!!! Péče o naše tělo umocňovala všechny ty duchovní "prožitky". 

A tak moc děkujeme Tomášovi za jeho duchovní služby, Lídě a Petrovi za báječné přijetí a veškerou péči, Fuchsovým za to, že přivezli s sebou biblické postavičky a mohli jsme si vyzkoušet práci s nimi. Všem ostatním účastníkům za jejich sdílnost a otevřenost. 

Přátelé, až budete příští rok volit, kam se pojedete duchovně občerstvit, Smečno oba vřele doporučujeme.!!

               Jana a Honza Dufalovi, Podblanicko