nadpis Don Bosco ASC je třetí větev salesiánské rodiny, kterou založil v roce 1876 svatý Jan Bosko. Soustřeďuje ty křesťany, kteří chtějí v salesiánském duchu společně pracovat pro druhé, zejména pro mládež a obyčejné lidi.
Dnešní datum: 03. 07. 2020  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Kdo jsme? :: Ke stažení :: Slovakia  
Duchovní cvičení

Adresář ASCKonto AIRBAG

Adresa a kontakty
ADRESA:
Sdružení salesiánů spolupracovníků
Kobyliské náměstí 1
182 00 Praha 8
IČ: 00406902
číslo účtu:
253474458 / 0300


 • Provinciální rada
 • Místní společenství
 • Ostatní adresy

 • Články podle data
  <<  Červenec  >>
  PoÚtStČtSoNe
    1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31   

  Rubrika formačního snažení

  * Sliby ASC ve Světci u Bíliny

  Vydáno dne 13. 02. 2020 (160 přečtení)

  Galerie fotek1.2.2020    Světec. Ano, Don Bosko byl světec, ale my chceme napsat pár slov o obci Světec u Bíliny, kde se Robert Kotyšan stal částí salesiánské rodiny a složil slib do rukou Honzy Macouna, koordinátora provinciální rady ASC v Čechách a na Moravě.
  Scházíme se před druhou hodinou u kostela sv. Jakuba Staršího ve Světci. Slavnostní mše začne přesně ve dvě a bude jí celebrovat bratr salesián Michael Martinek SDB. Shodou okolností vězeňský kaplan. Proč shodou okolností? No, protože Robert pracuje také ve věznici, ale na straně vězeňské služby. Potkávají se tak se stejnými „hříšníky“. Snaží se na ně působit z různých stran.  Před druhou hodinou už je tady spousta hostů, upřímně jsme jich ani tolik nečekali. Přijeli z Prahy, Nového Boru, Litoměřic, Teplic, Mostu… Přijeli mezi nás, sudetské „misionáře“ do severních Čech. Přijeli i někteří další bratři salesiáni z Teplic, a dokonce dorazil z Fryštáku i náš bývalý „tepličák“ Jan Blaha – Žanek. K naší velké radosti se nás sešlo okolo padesáti – kostel ve Světci tolik věřících snad ještě nezažil. Na nedělních mších tady bývá maximálně deset farníků.

  Standa/Balů Vocásek , jako formátor a člen místní rady společenství ASC Sever , uvítal všechny hosty. Varhany zaburácely . V barokním kostele se ozvaly písně se salesiánskou tématikou – dej mi duše, ostatní si nech! Už dlouho v tomto kostele nebylo u oltáře tolik kněží – byli čtyři, Tomáš Mareš, Pavel Hertl, Žanek Blaha a Michael, všichni SDB. No vlastně to není pravda, byl tady nedávno otec biskup Jan Baxant s mnoha koncelebranty, aby vysvětil kapli Dona Bosca právě v kostele Jakuba většího ve Světci. Tu kapli tady vybudoval Robert, který se věnuje nejen kostelu ve Světci, ale i dalším venkovským farnostem okolo Teplic.

  Světský kostel sousedí s bývalou farou, kde je dnes kulturní centrum obce. Jelikož má Robert velmi dobré vztahy s místním vedením , bylo možné se přesunout hned po mši na neformální setkání. Takové to popovídání s lidmi, které jste dlouho neviděli a chcete si toho zase moc říci. Podělit se o to, co se děje. Je nám spolu dobře. Je co jíst i pít. Zjistili jsem, že právě taková setkání chybí našim před-aspirantům a aspirantům. Nedávno jsme tady na severu měli problém, že poměrně mnoho aspirantů nakonec ke slibům vůbec nepřistoupilo. Řešili jsme to. Žádali jsme všechny o jejich zpětnou vazbu. A výsledek? Vnímají nás jako uzavřenou a utajenou partu, kde se mluví o mládeži a dětech, ale nakonec právě děti jsou překážkou mnoha mladých rodin v době formace. Je potřeba hledat nové cesty, svět se mění. Stárneme, někdy nejen podle data v rodném listě, ale i v názorech. V unavených společenstvích se ztrácí radost, kterou všichni od salesiánů očekávají.

  Světec nám ale potvrdil, že to ještě není ztracené. Bylo to krásné odpoledne, všichni jsme se dobře bavili. Víno jsme si dali se Standou až doma, protože jsme byli oba řidiči. Robert na tom byl stejně. Jen ten si ještě odvezl dort v podobě svého věrného přítele psa Martyho, který byl dalším členem našeho formačního společenství. Nemohli jsme na něj přeci zapomenout.

  Ze severních Čech všechny spolupracovníky zdraví Nataša a Standa Vocáskovi.


  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: redakce | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

  PRO POVZBUZENÍ
  Proti trudnomylsnosti

  Salesián má být veselý a plný naděje. Proto vám chceme v této náročné době nabízet podněty k povzbuzení a povznesení mysli. Najdete je na této stránce.
  Můžete nás také sledovat na facebookové stránce: facebook.com/ascczech

  MODLITBY
  Modlitby ASC

  Společné úmysly k modlitbě


  Aktualizováno 26. 6. 2020

  ZPRAVODAJ
  Zpravodaj č. 159
  příští uzávěrka
  25. září 2020

  Starší čísla Zpravodaje

  Užitečné ODKAZY

  SDB

  FMA

  SHM

  Bosco Point

  SADBA

  ASC-SK

  SDB-SK

  TV NOE

  Rádio Vaticana

  Víra CZ


  Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS systému -
  Příspěvky a články na web můžete posílat na adresu nebo