nadpis Don Bosco ASC je třetí větev salesiánské rodiny, kterou založil v roce 1876 svatý Jan Bosko. Soustřeďuje ty křesťany, kteří chtějí v salesiánském duchu společně pracovat pro druhé, zejména pro mládež a obyčejné lidi.
Dnešní datum: 04. 06. 2020  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Kdo jsme? :: Ke stažení :: Slovakia  
Duchovní cvičení

Adresář ASCKonto AIRBAG

Adresa a kontakty
ADRESA:
Sdružení salesiánů spolupracovníků
Kobyliské náměstí 1
182 00 Praha 8
IČ: 00406902
číslo účtu:
253474458 / 0300


 • Provinciální rada
 • Místní společenství
 • Ostatní adresy

 • Články podle data
  <<  Červen  >>
  PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30      

  Informace

  * Fenomén Eliška Bučková

  Vydáno dne 21. 05. 2019 (567 přečtení)

   

  Někdy se (např. v projektu Cesta dál) ptáme, jestli máme „Otevřené dveře“, „Rozumíme mladým“, případně „Jaká je naše spiritualita“. Myslím si, že bychom si měli také víc všímat všeho toho krásného a pozitivního co je, místo složitého vymýšlení teoretických věcí, které „by být možná mohly“. V tomto smyslu bych kromě vynikajících věcí (jako např. mladí dobrovolníci po světě apod.) rád upozornil na fenomén modelky Elišky Bučkové.   Mnozí víme nebo tušíme, že její rodiče patří do ASC. Když si poslechnete 4. díl pořadu Polní nemocnici Ládi Heryána (stačí na googlu zadat „Bučková Heryán“/video), tak si můžete poslechnout její krásné svědectví. Zde nejen uvádí, že rodiče jsou salesiáni, ale i ona sama se domnívá, že naplňuje poslání Dona Bosca. Kromě jiného tím, že osobně pořádá (shání na to peníze) letní tábory (např. také pro děti z početných rodin). Mimo to nádherně mluví o svých rodičích, kteří se denně modlí (i za ni) breviář a které by nikdy nechtěla ničím zklamat. Určitě to není cesta snadná, jistě není ani bez chyb a přešlapů, ale o to je autentičtější, pravdivější a „normálně a přirozeně“ přitažlivá. Právě takovíto lidé nás otevírají světu, přijímají ji zcela samozřejmě a bez problému mladí a ona propaguje nenásilně naši spiritualitu. Díky, Eliško, moc.

  Rád bych tímto veřejně poděkoval jejím rodičům Blaženě a Víťovi za odvahu vidět dál nad naši „často tak upocenou, byť jistě dobře míněnou, zbožnost“. Važme si toho, co nám Bůh dává (aniž by nás dokonce vůbec napadlo o to prosit) a nezapomeňte si ten pořad pustit. Bůh má své vlastní „moderní“ cesty v dnešním světě.


  [Akt. známka: 5,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: Mgr. Josef Hes | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

  PRO POVZBUZENÍ
  Proti trudnomylsnosti

  Salesián má být veselý a plný naděje. Proto vám chceme v této náročné době nabízet podněty k povzbuzení a povznesení mysli. Najdete je na této stránce.
  Můžete nás také sledovat na facebookové stránce: facebook.com/ascczech

  MODLITBY
  Modlitby ASC

  Společné úmysly k modlitbě


  Aktualizováno 1. 4. 2020

  ZPRAVODAJ
  Zpravodaj č. 158
  příští uzávěrka
  25. května. 2020

  Starší čísla Zpravodaje

  Užitečné ODKAZY

  SDB

  FMA

  SHM

  Bosco Point

  SADBA

  ASC-SK

  SDB-SK

  TV NOE

  Rádio Vaticana

  Víra CZ


  Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS systému -
  Příspěvky a články na web můžete posílat na adresu nebo