nadpis Don Bosco ASC je třetí větev salesiánské rodiny, kterou založil v roce 1876 svatý Jan Bosko. Soustřeďuje ty křesťany, kteří chtějí v salesiánském duchu společně pracovat pro druhé, zejména pro mládež a obyčejné lidi.
Dnešní datum: 03. 07. 2020  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Kdo jsme? :: Ke stažení :: Slovakia  
Duchovní cvičení

Adresář ASCKonto AIRBAG

Adresa a kontakty
ADRESA:
Sdružení salesiánů spolupracovníků
Kobyliské náměstí 1
182 00 Praha 8
IČ: 00406902
číslo účtu:
253474458 / 0300


 • Provinciální rada
 • Místní společenství
 • Ostatní adresy

 • Články podle data
  <<  Červenec  >>
  PoÚtStČtSoNe
    1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31   

  Salesiánská rodina

  * S Johnym jsme se nasmáli...

  Vydáno dne 09. 10. 2019 (345 přečtení)

  ilustrační foto
  Naše dvojčata Jája s Pájou (teď osm let) znají Johnyho od narození, jezdil k nám pravidelně ...složili jsme mu dokonce písničku "Najednou se rozhod Johny Komárek" ... No a jak se tak pořád mluvilo o Johnym Komárkovi, tak naše holky ve svých cca pěti letech usoudily, že se tedy jmenuje Johnykomárek a vždycky když se ho chtěly na něco zeptat tak to bylo: "Johnykomárku mohl bys .... Johnykomárku pojď za námi!!! ....všichni jsme se tomu smáli Když měly už sedm roků, tak si je Johny posadil na kolena a vysvětloval jim, že jak jsou ony Jaruška a Pavlínka Solovské, tak on je Johny Komárek ... jako jméno a příjmení. A poprosil je, zda by mu mohly říkat už jen Johny ... Holky na to: Noooo, jasně, určitě, chápeme ... Odběhly si hrát a za chvilku se ozvalo: "Johnykomárku??"  Když byl u nás Johny poprvé na delší návštěvě, schylovalo se k večeru a věděli jsme, že nerad jezdí v noci domů. Tak jsem mu navrhla, že by mohl u nás přespat, že máme pokoj pro hosta. No a že bychom tím pádem mohli rozdělat nějaké vínko a popít společně. Johny se zamyslel a říká mojemu manžílkovi: "Taj Pájo, ukaž, co máš za výběr vín v baru, zda stojí za to, zde přespat!!" Pája vytáhl asi šest druhů vína, Johny vybral tři z nich a povídá: "Tak těmito začneme a potom se uvidí, čím dál!!!"

  Byla jsem s Johnym na DC na Hamplovce u Macounů. Šla jsem k němu do pokojíku k plánované zpovědi. Johny v té době výrazně hubnul a nacpával se syrovou zeleninou: nejraději měl mrkev, květák, zelí, všechno syrové ... Tak to tam měl hezky na talířku připravené. Vyzval mě, abych začala, tak jsem spustila: Naposledy jsem byla u zpovědi ..., vyznávám se ..., tak naprosto vážná situace, vzpomínala jsem na svoje hříchy a poklesky... A Johny z ničeho nic ukrojil kus květáku a začal ho chroupat, jako když se králík z chutí pustí do salátku ... Ponořená do zpytování svědomí jsem překvapením zvedla hlavu a přestala jsem mluvit, pusu dokořán ... Johny se na mě podíval ... myslela jsem, že řekne něco jako: Je to nedůstojné? Mám toho nechat?, což jsem očekávala, ale on se šibalsky usmál a řekl: "Dáš si se mnou!!!!!!"

  Lidunka + Pája, Vítek, Barunka, Jája a Pája a malá Adélka Solovští


  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: L+P Solovští | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

  PRO POVZBUZENÍ
  Proti trudnomylsnosti

  Salesián má být veselý a plný naděje. Proto vám chceme v této náročné době nabízet podněty k povzbuzení a povznesení mysli. Najdete je na této stránce.
  Můžete nás také sledovat na facebookové stránce: facebook.com/ascczech

  MODLITBY
  Modlitby ASC

  Společné úmysly k modlitbě


  Aktualizováno 26. 6. 2020

  ZPRAVODAJ
  Zpravodaj č. 159
  příští uzávěrka
  25. září 2020

  Starší čísla Zpravodaje

  Užitečné ODKAZY

  SDB

  FMA

  SHM

  Bosco Point

  SADBA

  ASC-SK

  SDB-SK

  TV NOE

  Rádio Vaticana

  Víra CZ


  Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS systému -
  Příspěvky a články na web můžete posílat na adresu nebo