nadpis Don Bosco ASC je třetí větev salesiánské rodiny, kterou založil v roce 1876 svatý Jan Bosko. Soustřeďuje ty křesťany, kteří chtějí v salesiánském duchu společně pracovat pro druhé, zejména pro mládež a obyčejné lidi.
Dnešní datum: 03. 07. 2020  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Kdo jsme? :: Ke stažení :: Slovakia  
Duchovní cvičení

Adresář ASCKonto AIRBAG

Adresa a kontakty
ADRESA:
Sdružení salesiánů spolupracovníků
Kobyliské náměstí 1
182 00 Praha 8
IČ: 00406902
číslo účtu:
253474458 / 0300


 • Provinciální rada
 • Místní společenství
 • Ostatní adresy

 • Články podle data
  <<  Červenec  >>
  PoÚtStČtSoNe
    1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31   

  Informace

  * DOBY TATRY aneb ráno moudřejšího večera

  Vydáno dne 07. 10. 2019 (307 přečtení)

  tatryNevím, jestli jste se o tom doslechli, ale na Slovensku probíhá akce pod názvem „DOBY TATRY“ (volně přeloženo dobyj Tatry). Úkolem je během tří měsíců dosáhnout šesti vrcholů (štítů) ve Vysokých Tatrách. A tak jsme se rozhodli (skupinka osmi spolupracovníků z Prahy - Janžurovi, Novotných, Holubovi a Tošovští), že se o to pokusíme.  Tři měsíce nám ale přišlo zbytečně moc, to přeci musíme zvládnout za kratší dobu, 6 vrcholů = 6 dní. Nočním vlakem jsme tedy vyrazili na Slovensko do Popradu. V neděli ráno jsme byli na místě už v 5 hodin ráno. Nejprve jsme zašli do krásného gotického kostela sv. Jiljí, kde byla mše svatá v 6 hodin. Překvapilo nás, jaká byla hojná účast. Jen díky tomu, že jsme přišli zavčasu, jsme měli kam si sednout. Nedovedu si představit něco podobného v Praze. Po mši jsme zbytečně neotáleli, ani na kafíčko si nezašli (taky, že ještě bylo všude zavřeno), ale vrátili se zpátky na nádraží, abychom našli spoj do Tatranské Polianky. Na ukazateli odjezdů vlaků bylo napsáno: vlak jede do Starého Smokovce a TEŽ do Štrbského Plesa. To by nám vyhovovalo. Mysleli jsme si, tedy myslel jsem si, že TEŽ znamená, že tam jede taky. Až teprve kdosi znalý slovenských poměrů mi vysvětlil, že TEŽ znamená Tatranská elektrická železnice (pořád se má člověk co učit). Na 8.30 jsme si domluvili odvoz mikrobusem z Tatranské Polianky na Sliezský dom, který byl místem našeho výchozího postavení. Před chatou nás vítal tento krásný slogan: „Je len jedno také miesto“. A musím říci, že bylo pravdivé. Opravdu moc hezké místo po všech stránkách. Vedle jezera (Velické pleso), pod vrcholem Gerlachu s výhledem do okolí, na jedné straně horské masivy, na druhé pak pohled do nížiny – podhůří Tater. A ubytování špígl nígl.

  Dobytí TaterNemeškali jsme, s vědomím svého poslání, rychle se převlékli a vyrazili na první vrchol „Východná Vysoká“ s mezizastávkou na Polském hrebeni. Asi po třech hodinách jsme dosáhli vytčeného cíle. Měli jsme štěstí na počasí, bylo nádherně a výhled stál rozhodně za to. Na vrcholu jsme zjistili, že zdaleka nejsme jediní, kdo se rozhodl zdolat Tatry. Mezi turisty vládla příjemná,soutěživá nálada, nebylo problém s kýmkoliv navázat srdečný rozhovor. Nejvíce zde bylo Slováků, Čechů, Maďarů a Poláků.

  Večer pak začalo menší drama, kam se vydáme na druhý den. A přestože jsme byli malá skupinka, nemohli jsme se dohodnut. A tak, abychom neztráceli čas jenom plánováním a věnovali se také příjemnějším věcem, dohodli jsme se, že rozhodnutí necháme na ráno. A ono to šlo. A tak jsme zdolávali jeden vrchol za druhým, až se čas naplnil a my museli opustit toto krásné místo, sestoupit z hory a vrátit se do svých domovů. Oněch šesti vrcholů jsme sice nedosáhli, ale bylo nám spolu dobře a rozhodně to stálo za to.

  za účastníky Vojtěch Tošovský


  [Akt. známka: 5,00 / Počet hlasů: 3] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: redakce | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

  PRO POVZBUZENÍ
  Proti trudnomylsnosti

  Salesián má být veselý a plný naděje. Proto vám chceme v této náročné době nabízet podněty k povzbuzení a povznesení mysli. Najdete je na této stránce.
  Můžete nás také sledovat na facebookové stránce: facebook.com/ascczech

  MODLITBY
  Modlitby ASC

  Společné úmysly k modlitbě


  Aktualizováno 26. 6. 2020

  ZPRAVODAJ
  Zpravodaj č. 159
  příští uzávěrka
  25. září 2020

  Starší čísla Zpravodaje

  Užitečné ODKAZY

  SDB

  FMA

  SHM

  Bosco Point

  SADBA

  ASC-SK

  SDB-SK

  TV NOE

  Rádio Vaticana

  Víra CZ


  Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS systému -
  Příspěvky a články na web můžete posílat na adresu nebo