nadpis Don Bosco ASC je třetí větev salesiánské rodiny, kterou založil v roce 1876 svatý Jan Bosko. Soustřeďuje ty křesťany, kteří chtějí v salesiánském duchu společně pracovat pro druhé, zejména pro mládež a obyčejné lidi.
Dnešní datum: 06. 08. 2020  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Kdo jsme? :: Ke stažení :: Slovakia  
Duchovní cvičení

Adresář ASCKonto AIRBAG

Adresa a kontakty
ADRESA:
Sdružení salesiánů spolupracovníků
Kobyliské náměstí 1
182 00 Praha 8
IČ: 00406902
číslo účtu:
253474458 / 0300


 • Provinciální rada
 • Místní společenství
 • Ostatní adresy

 • Články podle data
  <<  Srpen  >>
  PoÚtStČtSoNe
       1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  31       

  Duchovní cvičení

  * Cesta ... aktualizováno

  Vydáno dne 01. 09. 2016 (1352 přečtení)


  Není to tak dlouho, co byla ustanovena strategická komise, která připravila a posléze spolu s provinciální radou vybrala několik témat (směrů), kterým bychom se jako salesiáni spolupracovníci mohli věnovat.

  Cílem této aktivity by mělo být, abychom se na své Cestě salesiánů zase posunuli o kousek dopředu, společně duchovně hledali a neustrnuli.


     Jana a Pepa Hesovi připravili možná trochu nestandartní duchovní cvičení, které s tématem Cesta úžasně korespondovalo - cyklo putování.
  Těch několik dní jsme měli strávit v sedle kola a Cesta nás skutečně čekala. Trasa mezi Českými Budějovicemi a Prahou není sice dramaticky dlouhá, ale ze sedla kola to trochu úsilí potřebuje. A jako na Cestě životem se se i v sedle kola musíme připravit na vše.

  Ale při těchto duchovních cvičeních jsme si jistě všichni znovu uvědomili, že když vedle sebe máme prima partu, Cesta (která se může zdát náročná) bude něčím, co pro nás bude dosažitelné a pro duchovní růst i přínosné. A protože cvíčka připravili Hesovi, exercitátor Michal Martínek byl nejen duchovní vůdce (který měl na každý den připraveny přednášky), ale současně často vůdce „peletonu“; nemohlo být těch několik dní jiných, než prostě perfektních.

  Vždyť na Cestě se můžeme radovat z krásy stvoření; ze sluníčka a třeba z toho, že je sice zima, ale neprší; můžeme se sdělovat, ale i meditovat a mlčet (ono někdy ani mluvit nešlo) a mít radost z toho, že do cíle jsme dorazili bez využití nejrůznějších zkratek J

  Díky všem za přípravu a organizaci, za zajímavé a poučné přednášky, za zázemí při zastávkách i za společenství všech zúčastněných.

   

                          Karel Kroupa

   

  A jak to hodnotí ze svého pohledu Pepa Hes ?

   

  Směřujeme odněkud někam – DC na kole

  Zkusili jsme trošku neobvyklou formu – DC na kolech z Č. Budějovic do Prahy. Samozřejmě jsme riskovali počasí (vedro, déšť, kroupy), ale lidé se přihlásili. Abych si jejich účast pojistil, museli zaplatit předem 500 korun nevratné zálohy za účelem psychického ztížení odhlášení poslední den podle Alenky Zárybnické. Sice mi tvrdili, že by v nejhorším případě klidně to pětikilo obětovali, ale přesto se na start dostavili, ač byl hlášen celkem dost déšť.

  Počasí vyšlo nakonec chladné (na kolo spíše příznivé) a přes den nikdy nepršelo. První noc u salesiánů České Budějovice, čtvrtek přes sedmdesát kilometrů a noc v Jistebnici na faře. Na té samé faře, na jejíž půdě byl nalezen „Jistebnický kancionál“. Pátek asi 40 km na Lipiny. All inklusive zajišťoval Jenda Koláčný, takže si asi představíte ty hody. V sobotu pak opět přes 70 km do Prahy a noc u salesiánů v Kobylisích.

  To podstatné, přednášky na téma „duchovní život jako cesta“ (ráno a večer) a mše sv. + duchovní servis jistil P. Michael Martinek, SDB. Pochopitelně též šlapal s námi všechny ty kilometry. Obědy a pivo v hospůdkách na trase, mlčení většinou při šlapání do kopce. Nocování (kromě Lipin) na karimatkách či žíněnkách v tělocvičnách nebo farním sále. Jedno doprovodné vozidlo nám převáželo věci.
  Co mě trošku zaujalo, že věkový průměr (odhadem) byl kolem padesátky (možná lehce 50+). Že by si mladší netroufli? Nebo jich ve sdružení až tak moc nemáme? Důvodem by neměly snad být děti, však viděno zvenku to byly "normální" DC – začátek ve středu večer, konec neděle dopoledne.

  Jak se to líbilo účastníkům, to neposoudím. Třeba někdo něco připíše do komentáře nebo se jich zeptejte (jejich seznam je na doprovodném vozidle – doplněno virtuálně).

                                      Pepa Hes

   

   


  [Akt. známka: 5,00 / Počet hlasů: 2] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: redakce | Počet komentářů: 4 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

  PRO POVZBUZENÍ
  Proti trudnomylsnosti

  Salesián má být veselý a plný naděje. Proto vám chceme v této náročné době nabízet podněty k povzbuzení a povznesení mysli. Najdete je na této stránce.
  Můžete nás také sledovat na facebookové stránce: facebook.com/ascczech

  MODLITBY
  Modlitby ASC

  Společné úmysly k modlitbě


  Aktualizováno 26. 6. 2020

  ZPRAVODAJ
  Zpravodaj č. 159
  příští uzávěrka
  25. září 2020

  Starší čísla Zpravodaje

  Užitečné ODKAZY

  SDB

  FMA

  SHM

  Bosco Point

  SADBA

  ASC-SK

  SDB-SK

  TV NOE

  Rádio Vaticana

  Víra CZ


  Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS systému -
  Příspěvky a články na web můžete posílat na adresu nebo