nadpis Don Bosco ASC je třetí větev salesiánské rodiny, kterou založil v roce 1876 svatý Jan Bosko. Soustřeďuje ty křesťany, kteří chtějí v salesiánském duchu společně pracovat pro druhé, zejména pro mládež a obyčejné lidi.
Dnešní datum: 22. 09. 2020  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Kdo jsme? :: Ke stažení :: Slovakia  
Duchovní cvičení

Adresář ASCKonto AIRBAG

Adresa a kontakty
ADRESA:
Sdružení salesiánů spolupracovníků
Kobyliské náměstí 1
182 00 Praha 8
IČ: 00406902
číslo účtu:
253474458 / 0300


 • Provinciální rada
 • Místní společenství
 • Ostatní adresy

 • Články podle data
  <<  Září  >>
  PoÚtStČtSoNe
   1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30     

  Duchovní cvičení

  * Zastav se, dívej se, naslouchej

  Vydáno dne 14. 06. 2016 (1440 přečtení)


  Na začátku června proběhla duchovní cvičení na mlýně v Jimramovských Pasekách.
  Sešla se tady skupina výborných lidí a společně s Františkem Blahou jsme měli možnost zastavit se, ztišit se, modlit se nebo jen tak vnímat Boží přítomnost.

  Každý z nás si sem přinášel svoje bolesti a trápení, které jsme mohli položit do rukou našeho milosrdného Otce a On se s láskou dotýkal našich srdcí a uzdravoval ...

  Atmosféru celých duchovních cvičení zachytila a krásně vystihla Jana N. ve svých myšlenkách a tak se s vámi o ně můžeme podělit.
  Jano, moc ti za to děkujeme.

   

  Zastav se, dívej se, naslouchej.


  Tomu říkám odpověď!!!

  Nejen na všechny zvědavé otázky mých nevěřících přátel a kolegů z práce, proč jedu na duchovní cvičení, ale je to zároveň Boží odpověď pro mě, proč bych si měla najít čas a obětovat třeba i nějaký ten den dovolené.
  To, co mi přinese pár dní s Bohem, nenajdu nikde jinde.

  Kdy se vlastně zastavíš?
  Většinou je to v okamžiku, kdy padáš únavou nebo jsi na dně a hledáš stéblo, kterého by ses mohl chytit. Jsi od Boha tak daleko. Nedochází ti, že nemáš ve svém životě za oporu stéblo, ale samotného Boha. Jindy je to okamžik, kdy máš úspěch, ale nemáš život. Zkrátka, pořád ti něco chybí, proto se zastavuješ, abys hledal.
  Jednou mi jeden přítel řekl hlubokou pravdu: „Když nemáš, co chceš, Bůh je to, co potřebuješ.“ 

  Bůh není jen oddělením stížností. Je to náruč, kam můžeš odložit svá trápení, abys měl ve svém srdci místo pro jiné věci. Bůh trpělivě čeká, zda si v kolotoči svého života, vzpomeneš i na Něj. Tolik věcí musíš zařídit a připravit, stihnout všechny naplánované schůzky a termíny, ale Bůh čeká, že se stavíš na pokec také u Něj, že si stihneš naplánovat chvilku ticha, kdy se budete na sebe prostě dívat. Tam zažiješ bezpečí a klid od všeho, co ti přinesl dnešní den. Potřebuješ čas, abys zjistil, co ti Bůh chtěl dnes sdělit, co ti říkají tvoje pocity. Potřebuješ zažít dotek, aby ke skutečné proměně mohlo dojít někde uvnitř. Neboj se s Bohem také smát a to pořádně nahlas. Ptej se Boha, jaké hranice můžeš a máš ve svém životě překročit, jakým směrem se máš vydat. Zrovna dnešní den je pro Tebe pozváním a povoláním k dobrodružství, zkrátka k něčemu, co jsi nikdy nezkusil a nezažil.

  Naslouchej...,
  Bůh ti dá odpovědi a půjde po tvém boku. On ti pomůže ve tvém životě objevovat světlo a bude neustále nebourávat povrchnost tvého každodenního života i myšlenek.

  On je starostlivý Otec, kterému je vlastní, být ti nablízku. Jsi Jeho dítě, které v životě udělalo pár pořádných hloupostí. Ale nic z toho nemůže zničit nebo pokroutit Jeho vztah k tobě. On je prostě takový. Když s Ním mluvíš, používáš nejrůznější slova. Snažíš se sdělit všechno, co je pro tebe důležité, ale On má ve svém slovníku slovo dávat. Když s Ním jednáš, snažíš se zaujímat nejrůznější postoje. Někdy stojíš před svým Otcem pokorně a tiše, jindy s výčitkami a se zlostí. Neboj se, On to unese. Unese všechno, co mu dáš pravdivě a poctivě. Unese každý okamžik, kdy před Ním vyliješ své srdce. Narozdíl od Tebe, bude s Tebou vždy jednat a mluvit ve jménu Lásky. On s tebou prošel životem od okamžiku početí, byl u tvého narození. Neuniknul mu ani tvůj první krůček či první školní den. Byl u tvých zápasů a školních neúspěchů. Radoval se, když se ti něco povedlo. Pozvednul tě, když jsi klopýtnul, odpustil ti dřív, než jsi poprosil. Byl u každého tvého zranění, připraven okamžitě ránu obvázat. Rozuměl všem tvým komplikovaným vztahům, ve kterých ses ty sám těžko orientoval. Byl tam! I když jsi ho neviděl nebo přehlédnul. On nepřichází jen tehdy, když zavoláš nebo si na Něj náhodou vzpomeneš. On je prostě tady. A je tady pro tebe, protože je to milující Otec. Jeho otcovství je nepochopitelné, ale je krásné a bohaté. Je to náruč, kterou můžeš zakusit kdykoliv, ať je ti pět nebo osmdesát.

  Je to náruč, kterou můžeš v mnohem větší míře zakusit právě ve dnech ztišení. Je to nabídka, která je tady od samotného Pána. Proto neváhej a pojeď i Ty na duchovní cvičení. Bůh tam bude osobně přítomen jen pro tebe. On jel vlastně už napřed J

  Závěrem bych chtěla připojit velké poděkování paní Ludmile Janžurové a manželům Krejčovým, kteří nám umožnili strávit pár pěkných dní v Boží náruči na Jimramovských loukách.
  Další velký dík patří p. Františku Blahovi (SDB), který vybral téma o Božím otcovství a zároveň se ujal duchovního doprovázení a duchovní podpory.
  A také díky všem salesiánským spolupracovníkům a přátelům, kteří přijeli a otevřeli svá srdce Pánu, protože bez nich by tato akce nikdy nebyla.

                   Jana

   

    

    


  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: redakce | Počet komentářů: 11 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

  PRO POVZBUZENÍ
  Proti trudnomylsnosti

  Salesián má být veselý a plný naděje. Proto vám chceme v této náročné době nabízet podněty k povzbuzení a povznesení mysli. Najdete je na této stránce.
  Můžete nás také sledovat na facebookové stránce: facebook.com/ascczech

  MODLITBY
  Modlitby ASC

  Společné úmysly k modlitbě


  Aktualizováno 26. 6. 2020

  ZPRAVODAJ
  Zpravodaj č. 159
  příští uzávěrka
  25. září 2020

  Starší čísla Zpravodaje

  Užitečné ODKAZY

  SDB

  FMA

  SHM

  Bosco Point

  SADBA

  ASC-SK

  SDB-SK

  TV NOE

  Rádio Vaticana

  Víra CZ


  Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS systému -
  Příspěvky a články na web můžete posílat na adresu nebo