nadpis Don Bosco ASC je třetí větev salesiánské rodiny, kterou založil v roce 1876 svatý Jan Bosko. Soustřeďuje ty křesťany, kteří chtějí v salesiánském duchu společně pracovat pro druhé, zejména pro mládež a obyčejné lidi.
Dnešní datum: 22. 09. 2020  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Kdo jsme? :: Ke stažení :: Slovakia  
Duchovní cvičení

Adresář ASCKonto AIRBAG

Adresa a kontakty
ADRESA:
Sdružení salesiánů spolupracovníků
Kobyliské náměstí 1
182 00 Praha 8
IČ: 00406902
číslo účtu:
253474458 / 0300


 • Provinciální rada
 • Místní společenství
 • Ostatní adresy

 • Články podle data
  <<  Září  >>
  PoÚtStČtSoNe
   1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30     

  Duchovní cvičení

  * Eucharistie - duchovní cvičení ve Smečně

  Vydáno dne 23. 11. 2015 (1376 přečtení)


  Milí přátelé,
  všechny Vás srdečně zdravíme a chtěli bychom se podělit a naše zážitky a dojmy z duchovních cvičení.  
  Před mnoha lety jsme  byli  na D.C. ve Smečně, kde nás spalo  na pokojích více manželů. Tehdy jsem si řekli:  "Již nikdy víc Smečno...". Letos jsme  jako ředitelé Smečno dostali. Nestačili jsem se však divit, jak se všechno změnilo: krásné pokoje s příslušenstvím pro jednotlivé manžele, exercitátor měl svůj apartmán, v přízemí prostorná jídelna, v prvním patře příjemná společenská místnost pro přednášky, v nejvyšším patře útulná kaple, pro hůře se pohybující možnost výtahu. V celém domě panovalo zvláštní ovzduší klidu a pokoje, vše upravené a čisťoučké, vynikající domácí kuchyně, neobyčejně vstřícný a usměvavý personál.
     Procházky v blízkém parku, dopolední sluníčko na terase, křížová cesta ve farním kostele. Zkrátka ideál pro ztišení a protože naše soukromí nic nerušilo, mohli jsme si dopřát jak odpočinek fyzický, tak duševní a otevřít svého ducha, srdce a mysl vstříc Hospodinu, zamyslet se nad sebou, jak jsem na tom jako člen ASC, já, moje rodina a modlitba, atd.
   
  Duchovně nás vedl P.Majo - Milan Mihulec SDB. Vybral téma - "Eucharistie" a my jsme se mohli v úžasu ponořit do ústředního tajemství víry a završit tak Rok eucharistie. Náš exercitátor dozajista spolupracoval s Duchem svatým, protože vše do sebe krásně zapadalo. Osobně nás zaujal čtvrtý verš z Iz 43 hned v první přednášce: "Protože jsi v očích mých tak drahý, vzácný, protože jsem si tě zamiloval, dám za tebe mnohé lidi a národy za tvůj život".

  Majo upozorňoval na ty mnohé, kterým vděčíme za dar víry, protože se za nás modlili a obětovali, což byli naši předci či přátelé i další neznámí a byla to i pro nás salesiány spolupracovníky bl. Alexandrina, jejíž životopis jsme si četli během jídla a která letos 13. října slavila 60. výročí narození pro nebe. A nade vším je Kristus, jenž přináší jedinou oběť za všechny hříchy. Duch svatý sestoupil i na nás, protože nás pobídl k radosti z víry, k modlitbě a změně životního stylu, abychom se stali lidmi eucharistie: ... stále vzdávali díky - 600krát denně!

  Zkrátka, připadali jsme si jako v nebi - ať už to bylo tím příjemným prostředím Domu rodin ve Smečně nebo úžasnými bratrskými a sesterskými vztahy všech účastníků exercicií či Majovou radostnou a hlubokou zbožností.

                    Bohu chvála a díky!

                                       Liduška a Jiří Jenišovi


  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: redakce | Počet komentářů: 5 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

  PRO POVZBUZENÍ
  Proti trudnomylsnosti

  Salesián má být veselý a plný naděje. Proto vám chceme v této náročné době nabízet podněty k povzbuzení a povznesení mysli. Najdete je na této stránce.
  Můžete nás také sledovat na facebookové stránce: facebook.com/ascczech

  MODLITBY
  Modlitby ASC

  Společné úmysly k modlitbě


  Aktualizováno 26. 6. 2020

  ZPRAVODAJ
  Zpravodaj č. 159
  příští uzávěrka
  25. září 2020

  Starší čísla Zpravodaje

  Užitečné ODKAZY

  SDB

  FMA

  SHM

  Bosco Point

  SADBA

  ASC-SK

  SDB-SK

  TV NOE

  Rádio Vaticana

  Víra CZ


  Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS systému -
  Příspěvky a články na web můžete posílat na adresu nebo