nadpis Don Bosco ASC je třetí větev salesiánské rodiny, kterou založil v roce 1876 svatý Jan Bosko. Soustřeďuje ty křesťany, kteří chtějí v salesiánském duchu společně pracovat pro druhé, zejména pro mládež a obyčejné lidi.
Dnešní datum: 22. 09. 2020  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Kdo jsme? :: Ke stažení :: Slovakia  
Duchovní cvičení

Adresář ASCKonto AIRBAG

Adresa a kontakty
ADRESA:
Sdružení salesiánů spolupracovníků
Kobyliské náměstí 1
182 00 Praha 8
IČ: 00406902
číslo účtu:
253474458 / 0300


 • Provinciální rada
 • Místní společenství
 • Ostatní adresy

 • Články podle data
  <<  Září  >>
  PoÚtStČtSoNe
   1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30     

  Duchovní cvičení

  * Duchovní cvičení v Jizerských horách

  Vydáno dne 09. 11. 2014 (1528 přečtení)


  Od středy 29. 10. do neděle 2. 11. jsme prožili společné exercicie na překrásné chalupě u Macounů v Českém Šumburku u Tanvaldu v Jizerských horách.

  Hned na začátku jsme si připadali tak trošku jako poutníci, když jsme museli zdolat horský výstup pastvinou (cca 400 m od cesty, kde jsme zaparkovali auta) k jedinému zářícímu bodu v jizerských lesích, kterým byla naštěstí chalupa Macounových.
  Pavel s Maruškou nás vřele přivítali, stejně jako náš exercitátor Johny Komárek a ostatní účastníci DC (přijeli jsme totiž téměř poslední).
     Na 4 dny jsme vytvořili nádherné společenství s Ježíšem uprostřed, které nás obohatilo v mnoha směrech. Tématem exercicií bylo SETKÁNÍ S JEŽÍŠEM. Skrze novozákonní postavy (Ježíšovi učedníky, bohatého mladíka, kananejskou ženu, Zachea, samařskou ženu, slepého od narození, Marii Magdalskou a apoštoly, kteří se setkali se vzkříšeným Pánem) jsme postupně pronikali do Božího slova a snažili se konfrontovat jejich setkání s Kristem s naší vírou a vztahem k Ježíši. Setkání s Božím slovem umocňovalo i každodenní Lectio divina nad Lukášovým evangeliem.

  Několik myšlenek:

  • „Není možné poznat Krista a nechat si to jen pro sebe. Ten, kdo se s Kristem osobně, bytostně setkal je novým člověkem, který svoje poznání předává dál. Nelze o tom mlčet !!“
    
  • „Ježíš hledí na každého z nás s láskou, zná nás jménem.“
    
  • „Když se vydáme vstříc Ježíši, zjistíme, že on nám už dávno předtím vyšel naproti.“
    
  • „Ježíš byl plně člověkem a plně Bohem. Přišel, aby byl s námi v našich každodenních radostech i starostech. Plně nám rozumí.“
    
  • „Živá víra se projevuje skutky lásky. Na konci života se nás nikdo nebude ptát, zda jsme měli velkou víru, ale kolika lidským srdcím jsme pomohli, naplnili je radostí a zda jsme rozdávali kolem sebe lásku.“

   

  Sobotní mše svatá se svojí liturgií byla pro náš všechny srdečným okamžikem. Skrze biblickou scénu (biblické postavičky, více na www.biblickepostavicky.cz ) jsme si mohli niterně prožít větu z prvního listu svatého apoštola Jana:

  „Milovaní! 
      Hleďte, jak velikou lásku nám Otec projevil, že se nejen smíme nazývat Božími dětmi, ale že jimi také jsme!“ (1 Jan 3,1)

  A místo pozdravení pokoje nás Johny každého zvlášť oslovil a obejmul, čímž nám dal spontánně najevo, že opravdu jsme milovanými Božími dětmi !!!

  Maruška a Pavel Macounovi s naprostou samozřejmostí zvládli veškeré materiální zabezpečení.
  O kuchařských dovednostech Marušky Macounové nemůže být pochyb – každé jídlo potěšilo nejen naše žaludky!!!! Maruško děkujeme moc (i všem ostatním, kteří s přípravou jídla pomáhali a brzy ráno vstávali.)

  S Romanem Zimou jsme vytvořili správnou kytarovou dvojku, která často rozezvučela nejen stěny chalupy naplno!!! 
  Maruška a Pavel Pospíšilovi připravili nádhernou křížovou cestu i sobotní růženec světla.

  Každý večer probíhalo vzájemné sdílení nad tématem, které ředitelé navrhli nebo které nás oslovilo. Při sobotním „bratrském a sesterském večeru“ zazněly překvapivě i národní a budovatelské písně :o) a taky formační písně z dob totalitních (Johny Komárek na této chalupě skládal svoje věčné sliby!!!).

  Díky vám všem, kteří jste tu byli!! Díky za vaše osobní svědectví, přátelské rozhovory a atmosféru přijetí. Ve všech směrem jsem cítila, že jsme veliká salesiánská rodina, což mě naplnilo hlubokou vnitřní radostí.

                  Liduška Solovská

   


  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: redakce | Počet komentářů: 3 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

  PRO POVZBUZENÍ
  Proti trudnomylsnosti

  Salesián má být veselý a plný naděje. Proto vám chceme v této náročné době nabízet podněty k povzbuzení a povznesení mysli. Najdete je na této stránce.
  Můžete nás také sledovat na facebookové stránce: facebook.com/ascczech

  MODLITBY
  Modlitby ASC

  Společné úmysly k modlitbě


  Aktualizováno 26. 6. 2020

  ZPRAVODAJ
  Zpravodaj č. 159
  příští uzávěrka
  25. září 2020

  Starší čísla Zpravodaje

  Užitečné ODKAZY

  SDB

  FMA

  SHM

  Bosco Point

  SADBA

  ASC-SK

  SDB-SK

  TV NOE

  Rádio Vaticana

  Víra CZ


  Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS systému -
  Příspěvky a články na web můžete posílat na adresu nebo