nadpis Don Bosco ASC je třetí větev salesiánské rodiny, kterou založil v roce 1876 svatý Jan Bosko. Soustřeďuje ty křesťany, kteří chtějí v salesiánském duchu společně pracovat pro druhé, zejména pro mládež a obyčejné lidi.
Dnešní datum: 22. 09. 2020  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Kdo jsme? :: Ke stažení :: Slovakia  
Duchovní cvičení

Adresář ASCKonto AIRBAG

Adresa a kontakty
ADRESA:
Sdružení salesiánů spolupracovníků
Kobyliské náměstí 1
182 00 Praha 8
IČ: 00406902
číslo účtu:
253474458 / 0300


 • Provinciální rada
 • Místní společenství
 • Ostatní adresy

 • Články podle data
  <<  Září  >>
  PoÚtStČtSoNe
   1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30     

  Duchovní cvičení

  * Krátké zastavení ve fryštáckém Monserratu

  Vydáno dne 21. 07. 2014 (1336 přečtení)


  V horách za Barcelonou najdete místo, kde si Ignác z Loyoly léčil zranění z války a rozhodl se tady založit jezuitský řád. Naše průvodkyně z cestovky podobně jako řada Barceloňanů tu každé prázdniny tráví týden s rodinou a řekla nám: „My Katalánci, i když to nedáváme moc najevo jako třeba Aragonci, jsme hluboce věřící.“

       Cítím velkou vděčnost, že u nás na Moravě máme také takový Monserrat v podobě DISu  ve Fryštáku. Místo, které nabízí zastavení a ztišení se ve shonu běžného života, otevřenou kapli a otevřené srdce všech salesiánů a zaměstnanců domu pro příchozí.
   
  Společně s manželem jsme zde od 9. do 13. 7. 2014 prožili duchovní cvičení. Exercitátor Zdeněk Jančařík byl výborný (podle Víti naprosto skvělý) a ještě nám jeden večer zpestřil promítáním fotek z velikonoční návštěvy Chile. Ředitelé Ivanka a  Josef Pospíšilíkovi svou dokonalou přípravou nastavili tak vysoko laťku ředitelování, že se obávám, že to po nich nebude chtít nikdo dělat. Kaple se starobylou sochou Panny Marie Pomocnice, kterou nechal Ignác Stuchlý přivézt z Turína i krásná výzdoba od Daniela Trubače, žáka Otmara Olivy, vybízí k meditaci i k odhodlání nechat Boha prosvětlit životní situaci člověka svou přítomností.

  Návštěva Velehradu, hrobů salesiánů na fryštackém hřbitově i prohlídka Muzea Ignáce Stuchlého na nedaleké faře dokreslovaly téma přednášek, které se dotýkaly kořenů, ať už rodových nebo kořenů naší víry a salesiánského povolání. Ve starých moravských chalupách býval nad dveřmi obrázek s nápisem: Kde je opravdová láska, tam přebývá Bůh. U nás to platilo doslova, byli tu  námi Vojtěch Láska i Marie Lásková. Od Martiny a Ladi Hradilových jsme dostali krásné 2CD s písněni, které složily a nahrály jejich děti (občas je můžete slyšet na Proglase), a sadu 4 sešitů o cyrilometodějské misi „Volím si Sofii“ určenou pro děti předškolního, školního věku 1. a 2. stupně a pro střední školy.

       Díky výbornému zázemí domu se exercicií mohli zúčastnit i nejmladší asi devítiměsíční Jonáš a Isabelka a statečná Olga s Tomášem Kvapilem. Závěrečný večer nás čekalo překvapení v podobě posezení u táboráku a ke špekáčkům ochutnávka piv malých valašských pivovarů, kterou pro nás připravil Laďa Kopřiva. Chlapské osazenstvo stihlo ještě  v jedné klubovně sledovat mistrovství ve fotbale. Ptáte se, co má Jan Bosco společného s fotbalovým utkáním? Vždyť za jeho tým všichni už nějaký čas kopeme, i když na domácí půdě se ne vždycky zrovna daří.

                                     Štěpánka Hubáčková


  [Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: redakce | Počet komentářů: 3 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: fotogalerie - frystak.sdb.cz

  PRO POVZBUZENÍ
  Proti trudnomylsnosti

  Salesián má být veselý a plný naděje. Proto vám chceme v této náročné době nabízet podněty k povzbuzení a povznesení mysli. Najdete je na této stránce.
  Můžete nás také sledovat na facebookové stránce: facebook.com/ascczech

  MODLITBY
  Modlitby ASC

  Společné úmysly k modlitbě


  Aktualizováno 26. 6. 2020

  ZPRAVODAJ
  Zpravodaj č. 159
  příští uzávěrka
  25. září 2020

  Starší čísla Zpravodaje

  Užitečné ODKAZY

  SDB

  FMA

  SHM

  Bosco Point

  SADBA

  ASC-SK

  SDB-SK

  TV NOE

  Rádio Vaticana

  Víra CZ


  Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS systému -
  Příspěvky a články na web můžete posílat na adresu nebo