nadpis Don Bosco ASC je třetí větev salesiánské rodiny, kterou založil v roce 1876 svatý Jan Bosko. Soustřeďuje ty křesťany, kteří chtějí v salesiánském duchu společně pracovat pro druhé, zejména pro mládež a obyčejné lidi.
Dnešní datum: 22. 09. 2020  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Kdo jsme? :: Ke stažení :: Slovakia  
Duchovní cvičení

Adresář ASCKonto AIRBAG

Adresa a kontakty
ADRESA:
Sdružení salesiánů spolupracovníků
Kobyliské náměstí 1
182 00 Praha 8
IČ: 00406902
číslo účtu:
253474458 / 0300


 • Provinciální rada
 • Místní společenství
 • Ostatní adresy

 • Články podle data
  <<  Září  >>
  PoÚtStČtSoNe
   1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30     

  Duchovní cvičení

  * Duchovní cvičení v Praze na Bílé Hoře

  Vydáno dne 02. 08. 2013 (1457 přečtení)

  Klášter Bílá Hora            Milá salesiánská rodino,
  nejsem sice žádný spisovatel, ale tentokrát bych se s Vámi ráda podělila o krásné zážitky, které jsme mohli s Jirkou letos prožít na duchovních cvičeních. A možná taky o jednu důležitou myšlenku.
  Duchovní cvičení si většinou vybíráme podle exercitátora, a pokud nám vyhovuje i termín, je to dokonalé. A proč podle exercitátora? Je to především proto, že se velmi rádi setkáváme s našimi „hodně pamatujícími“ bratry salesiány.


  Nemohu napsat starými, protože svým mladým duchem nás většinou strčí do kapsy. A tak jsme stále vděčnější za Jožku a Jarouška Kopeckých, Bena Beneše, Jožku Daňka, Jožku Brtníka a další „klenoty“ naší salesiánské rodiny.

  Letos jsme s nadšeným očekáváním spěchali za jedním z těchto „klenotů“, Pepíkem Šplíchalem na Bílou Horu do Prahy. Naše očekávání se naplnilo plnou měrou. Nejen že nás Pepík obohatil svými hlubokými myšlenkami, vlil nám do žil optimismus a sílu do dalších dnů, ale jako bonus nám všem na celé tři dny ve spolupráci s Mirei Ryškovou navařili kompletně celý oběd (namátkou zmíním domácí sekanou a prejt, vynikající boršč či hovězí vývar s knedlíčky). Takže nás nasytil vlastně hned třikrát – na těle, na duchu i na duši. A jeho vyprávění a vzpomínky na začátky salesiánského díla u nás jsme přímo hltali.

  A tak si stále znovu říkám a vlastně vzkazuji Vám všem – važme si našich „hodněpamatujících“ bratrů salesiánů a čerpejme z jejich moudrosti a vzpomínek, dokud je máme ještě mezi námi.

  A tak ještě jednou velký dík Pepíku za krásná duchovní cvičení, za tvoji vlídnost a obětavost, za tvoji moudrost a snahu z nás „klopýtajících“ něco pořádného vykřesat. Díky Vám všem naši milí bratři salesiáni, kteří už hodně pamatujete i Vám mladším, kteří se je snažíte dohonit. Samozřejmě patří poděkování i Ivance a Honzovi Rabiňákovým, kteří ta naše letošní duchovní cvičení obětavě ředitelovali.


                                  Vaši Iva a Jirka Hamplovi

  [Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: redakce | Počet komentářů: 4 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

  PRO POVZBUZENÍ
  Proti trudnomylsnosti

  Salesián má být veselý a plný naděje. Proto vám chceme v této náročné době nabízet podněty k povzbuzení a povznesení mysli. Najdete je na této stránce.
  Můžete nás také sledovat na facebookové stránce: facebook.com/ascczech

  MODLITBY
  Modlitby ASC

  Společné úmysly k modlitbě


  Aktualizováno 26. 6. 2020

  ZPRAVODAJ
  Zpravodaj č. 159
  příští uzávěrka
  25. září 2020

  Starší čísla Zpravodaje

  Užitečné ODKAZY

  SDB

  FMA

  SHM

  Bosco Point

  SADBA

  ASC-SK

  SDB-SK

  TV NOE

  Rádio Vaticana

  Víra CZ


  Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS systému -
  Příspěvky a články na web můžete posílat na adresu nebo