nadpis Don Bosco ASC je třetí větev salesiánské rodiny, kterou založil v roce 1876 svatý Jan Bosko. Soustřeďuje ty křesťany, kteří chtějí v salesiánském duchu společně pracovat pro druhé, zejména pro mládež a obyčejné lidi.
Dnešní datum: 22. 09. 2020  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Kdo jsme? :: Ke stažení :: Slovakia  
Duchovní cvičení

Adresář ASCKonto AIRBAG

Adresa a kontakty
ADRESA:
Sdružení salesiánů spolupracovníků
Kobyliské náměstí 1
182 00 Praha 8
IČ: 00406902
číslo účtu:
253474458 / 0300


 • Provinciální rada
 • Místní společenství
 • Ostatní adresy

 • Články podle data
  <<  Září  >>
  PoÚtStČtSoNe
   1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30     

  Duchovní cvičení

  * Duchovní cvičení ve Fryštáku

  Vydáno dne 22. 07. 2013 (1866 přečtení)

  DC DIS-Fryšták Ve dnech 3. 7. – 7. 7. 2013 jsme se zúčastnili duchovních cvičení v Domě Ignáce Stuchlého ve Fryštáku. Pod taktovkou ředitelů Pospíšilíkových to opravdu klapalo bezvadně. Bylo vidět, že Josef Pospíšilík je úředník tělem i duší, vše měl organizačně zvládnuté. Pro všechny zúčastněné duchovních cvičení byla připravena pouť na Hostýn. Komu síly stačily, šel z Rusavy na Hostýn a zpět pěšky. Komu síly došly, mohl se zpět svést autem. A kdo se cítil při síle až po mši, šel cestu Hostýn – Rusava.  O duchovní servis se staral Johny Komárek. Jeho přednášky, zaměřené na psychologii postavy Dona Bosca, byly pro nás něčím novým a inspirativním. Taky jsme probrali brožuru s názvem Carta d´ Identitá della Famiglia Salesiana, ale to už tak záživné nebylo.

  U hrobu staříčka Stuchlého jsme prosili za uzdravení Michalky Láníkové, která se narodila 14. 1. 2007 a má těžkou nemoc, která se nedá léčit a se kterou se nedá dlouho žít. Kdo by měl zájem o více informací:www.michalka-lanikova.cz ».

  P. Ignác Stuchlý služebník Boží, byl první český salesián, třeba se na jeho přímluvu stane zázrak a Michalka se uzdraví. A staříčka by bylo možno blahořečit.

  Ještě by bylo nespravedlivé, kdybych nevzpomněla Jiřinku - kuchařku, která se spolu s novou silou Markétou starala o naše žaludky. Jiřinka je svým uměním známá a myslím, že na její menu vzpomínají poutníci celý rok.

  Poslední večer jsme tradičně věnovali vyhodnocení duchovních cvičení. Nikdo neměl žádné závažné námitky ani připomínky. Spíše naopak, objevily se pochvalné hlasy. Josef Pospíšilík nás mile překvapil tím, že nám rozdal CD s životopisem P. Ignáce Stuchlého a s fotodokumentací s právě končícími duchovními cvičeními. To tedy byla rychlost!

  František Bezděk, který se právě vrátil z Dolomit, se k nám přidal a spolu a Katkou Samcovou udělali hudební tečku za těmito krásnými dny.

  Děkujeme Johnymu, děkujeme ředitelům – už teď se těšíme na příští rok.  Zapsala: Dana Podešvová  DC DIS-Fryšták
  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: redakce | Počet komentářů: 37 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

  PRO POVZBUZENÍ
  Proti trudnomylsnosti

  Salesián má být veselý a plný naděje. Proto vám chceme v této náročné době nabízet podněty k povzbuzení a povznesení mysli. Najdete je na této stránce.
  Můžete nás také sledovat na facebookové stránce: facebook.com/ascczech

  MODLITBY
  Modlitby ASC

  Společné úmysly k modlitbě


  Aktualizováno 26. 6. 2020

  ZPRAVODAJ
  Zpravodaj č. 159
  příští uzávěrka
  25. září 2020

  Starší čísla Zpravodaje

  Užitečné ODKAZY

  SDB

  FMA

  SHM

  Bosco Point

  SADBA

  ASC-SK

  SDB-SK

  TV NOE

  Rádio Vaticana

  Víra CZ


  Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS systému -
  Příspěvky a články na web můžete posílat na adresu nebo