nadpis Don Bosco ASC je třetí větev salesiánské rodiny, kterou založil v roce 1876 svatý Jan Bosko. Soustřeďuje ty křesťany, kteří chtějí v salesiánském duchu společně pracovat pro druhé, zejména pro mládež a obyčejné lidi.
Dnešní datum: 19. 09. 2020  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Kdo jsme? :: Ke stažení :: Slovakia  
Duchovní cvičení

Adresář ASCKonto AIRBAG

Adresa a kontakty
ADRESA:
Sdružení salesiánů spolupracovníků
Kobyliské náměstí 1
182 00 Praha 8
IČ: 00406902
číslo účtu:
253474458 / 0300


 • Provinciální rada
 • Místní společenství
 • Ostatní adresy

 • Články podle data
  <<  Září  >>
  PoÚtStČtSoNe
   1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30     

  Duchovní cvičení

  * Postní duchovní obnova ostravského společenství

  Vydáno dne 24. 03. 2009 (1134 přečtení)

  V sobotu 21. března proběhla v ostravském salesiánském domě postní duchovní obnova salesiánů spolupracovníků. Našim, již tradičním, exercitátorem byl Janko Ihnát SDB. Tématem duchovní obnovy byla čistota. Rád by jsem se s Vámi podělil o pár moudrých myšlenek z této duchovní obnovy.

  Začal bych hned otázkou. Co pro našeho otce Dona Boska čistota znamenala? Don Bosko měl převelikou úctu k čistotě a praxi v ní. Čistota u Dona Boska bylo něco komplexního, řekl bych delikátního, co vyžaduje veliký smysl pro rovnováhu, aby nezatvrdila své postavení a aby neumenšila své požadavky. Všichni součastníci Dona Boska uznávali a chválili jeho radikální čistotu, čistotu vyzařující i z jeho prvních chlapců. Samozřejmě i Don Bosko měl v této ctnosti osobní vývoj.
  Don Bosko udivoval i své nejbližší a známé, když ho viděli jednat důvěrně s ženami. Pro Dona Boska však žena byla jeho maminka, teta, Panna Maria. Don Bosko často zdůrazňoval, že salesiány by měla charakterizovat čistota. Čistota není jenom ctnost krásná sama v sobě, ale je směřována k výchovné službě.
  Pro Dona Boska je plnohodnotná výchovná práce bez čistoty nemožná. Celá salesiánská laskavost je založená, jak říkával sv. Pavel, na slovech: Láska je dobrotivá, trpělivá, všechno vytrpí. Zkrátka, čistota a výchovná laskavost jsou souběžné věci.
  Naše salesiánská rodina se zrodila pod znamením Neposkvrněné. Ona je přítomna u zrodu naší rodiny 8.12.1841 v Turíně. Také je přítomna 8.12.1854, kdy se jí Dominik Savio zasvěcuje. Prosme naši matku Pannu Marii, abychom dokázali následovat Dona Boska a Dominika Savia v jejich prožívání čistoty i když je to velmi nelehký úkol na celý život.
  Jsem rád, že jsem se mohl uprostřed shonů všedních dnů na chvíli zastavit a prožít tuto duchovní obnovu. Jsem i rád, že na tuto naši duchovní obnovu dojeli také mí formátoři Jenda s Lidkou Görigovi, z kolébky našeho českého salesiánského díla, z Fryštáku.

  Roman Turowski, Místní společenství Ostrava

  [Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: Roman Turowski | Počet komentářů: 2 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

  PRO POVZBUZENÍ
  Proti trudnomylsnosti

  Salesián má být veselý a plný naděje. Proto vám chceme v této náročné době nabízet podněty k povzbuzení a povznesení mysli. Najdete je na této stránce.
  Můžete nás také sledovat na facebookové stránce: facebook.com/ascczech

  MODLITBY
  Modlitby ASC

  Společné úmysly k modlitbě


  Aktualizováno 26. 6. 2020

  ZPRAVODAJ
  Zpravodaj č. 159
  příští uzávěrka
  25. září 2020

  Starší čísla Zpravodaje

  Užitečné ODKAZY

  SDB

  FMA

  SHM

  Bosco Point

  SADBA

  ASC-SK

  SDB-SK

  TV NOE

  Rádio Vaticana

  Víra CZ


  Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS systému -
  Příspěvky a články na web můžete posílat na adresu nebo