nadpis Don Bosco ASC je třetí větev salesiánské rodiny, kterou založil v roce 1876 svatý Jan Bosko. Soustřeďuje ty křesťany, kteří chtějí v salesiánském duchu společně pracovat pro druhé, zejména pro mládež a obyčejné lidi.
Dnešní datum: 19. 09. 2020  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Kdo jsme? :: Ke stažení :: Slovakia  
Duchovní cvičení

Adresář ASCKonto AIRBAG

Adresa a kontakty
ADRESA:
Sdružení salesiánů spolupracovníků
Kobyliské náměstí 1
182 00 Praha 8
IČ: 00406902
číslo účtu:
253474458 / 0300


 • Provinciální rada
 • Místní společenství
 • Ostatní adresy

 • Články podle data
  <<  Září  >>
  PoÚtStČtSoNe
   1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30     

  Duchovní cvičení

  * Duchovní cvičení na téma Salesianita podruhé

  Vydáno dne 19. 01. 2009 (1165 přečtení)

  Dne 11. 1. jsme se vrátili z nezapomenutelných duchovních cvičení pro slovenské ASC na téma salesianita. Ta duchovní cvičení dával Don Giuseppe Buccelato, který je jeden z největších současných znalců spirituality Dona Boska. Udělal doktorát na téma „Orazione mentale di San Giovanni Bosco“ a založil středisko pro zkoumání salesiánského ducha.

  Duchovní cvičení dával ve všech italských provinciích, ale také po tři roky v Brazílii a teď půjde taky do Egypta. Jeho slova „Když jsem se začal hrabat v archivu, tak se mi dostaly do rukou dokumenty o kterých jsem nikdy neslyšel, o kterých mi nikdo nikdy neřekl“ zní velice zajímavě. Jeho názor je, že by se mělo investovat víc sil do poznání minulosti a bohatství, které se jmenuje Don Bosco, Bosco je hlasem, kterému by se mělo naslouchat. Bez návratu ke kořenům není budoucnosti. Šedesát lidi, salesiánů spolupracovníků spolu s delegáty, naslouchalo textům, o kterých nikdy neslyšeli a které patří Otci s velikým O, který sice pozemského otce nepoznal, ale za to dovedl rozjímat o nebeském Otci.
  Don Buccelato nežije sám, ale v komunitě, která uzrála a která je plná života a proto život vyzařuje. Všechno bylo připravené písemně a všichni měli i čas na mlčení a setkání s Pánem, s tím Pánem, kterého Don Bosko učil opravdově milovat. Všechno probíhalo v ovzduší radosti a pokoje a don Buccelato byl tak průhledný, že jsme měli možnost nahlédnout do jeho života a vidět, jak ho Bůh vedl, a jak na myšlenku prohloubit studium spirituality Dona Boska nepřišel sám. Mínus 17 stupňů venku nám nevadilo a můžu říct, že už dlouho jsem tak veliké množství spokojených lidí neviděl. Všechno jednou skončí – ani Sovětský Svaz nebyl věčný – a tak i naše těšení se u člověka, který velmi investoval do poznání spirituality Dona Boska, skončilo. Člověk potřebuje alespoň někdy zahlédnout krásu, život, který se zjevil v Don Boskovi a našim úkolem je otevírat se tak nebeskému Otci, tak jako Don Bosko, abychom byli živými svědky živého Boha. Překladatelé překládali dobře a tak slovenským salesiánům spolupracovníkům patří veliký dík za to, že v tom čase milosti mohla být přítomná i skupinka pěti lidi z České republiky.

  Jan Ihnát

  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: František Jakubec | Počet komentářů: 34 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

  PRO POVZBUZENÍ
  Proti trudnomylsnosti

  Salesián má být veselý a plný naděje. Proto vám chceme v této náročné době nabízet podněty k povzbuzení a povznesení mysli. Najdete je na této stránce.
  Můžete nás také sledovat na facebookové stránce: facebook.com/ascczech

  MODLITBY
  Modlitby ASC

  Společné úmysly k modlitbě


  Aktualizováno 26. 6. 2020

  ZPRAVODAJ
  Zpravodaj č. 159
  příští uzávěrka
  25. září 2020

  Starší čísla Zpravodaje

  Užitečné ODKAZY

  SDB

  FMA

  SHM

  Bosco Point

  SADBA

  ASC-SK

  SDB-SK

  TV NOE

  Rádio Vaticana

  Víra CZ


  Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS systému -
  Příspěvky a články na web můžete posílat na adresu nebo