nadpis Don Bosco ASC je třetí větev salesiánské rodiny, kterou založil v roce 1876 svatý Jan Bosko. Soustřeďuje ty křesťany, kteří chtějí v salesiánském duchu společně pracovat pro druhé, zejména pro mládež a obyčejné lidi.
Dnešní datum: 19. 09. 2020  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Kdo jsme? :: Ke stažení :: Slovakia  
Duchovní cvičení

Adresář ASCKonto AIRBAG

Adresa a kontakty
ADRESA:
Sdružení salesiánů spolupracovníků
Kobyliské náměstí 1
182 00 Praha 8
IČ: 00406902
číslo účtu:
253474458 / 0300


 • Provinciální rada
 • Místní společenství
 • Ostatní adresy

 • Články podle data
  <<  Září  >>
  PoÚtStČtSoNe
   1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30     

  Duchovní cvičení

  * Ňam ňam exercicie a Frbech

  Vydáno dne 09. 05. 2008 (1764 přečtení)

  Od čtvrtku 1.5. do neděle 4.5. jsme byli s Martou na duchovních cvičeních ve Štiavnických Baních. Tyto exercicie byly zaměřené především pro manžele a tak jsme chtěli načerpat inspiraci pro podobné duchovní cvičení i v naší provincii...

  TonkoExercitátorem byl Don Anton Červeň SDB. Především nás překvapil na nás nezvyklý počet účastníků - téměř 50. Ač tato duchovní cvičení byla zaměřena na vztah mezi manžely, účastnili se jich i ti, kteří v manželství nežijí - např. vdovy či svobodní spolupracovníci. Se svými manželkami, které jsou spolupracovnicemi, přijeli v mnoha případech i jejich manželé, kteří zatím spolupracovníky nejsou. Ale to se jistě může změnit, že Jožko ... :o)
  Kromě dospělých účastníků byly přítomny i dvě děti, které se od útlého věku zodpovědně připravují na své budoucí manželství. Malá Katarínka šťastně vykřikovala u každého jídla Mňam, mňam, čímž vyjádřila i naše pocity z přednášek Dona Tonka. Přiznám se, že nejsem příznivcem sdílení svých manželských zážitků s druhými. O tom tato duchovní cvičení ale také nebyla. Zato cítím, že nám Don Tonko pomohl obnovit náš manželský vztah přes obnovu našeho vztahu s Bohem. Vrátil jsem se domů nadšený, s novou chutí do víru každodenních událostí a s větším pochopením pro svou drahou a lepší polovičku (byť naše děti stále tvrdí, že polovičky musí být obě stejné). :o)

  A tak chci poděkovat Rafaelovi a Rozce Ambrosovým, že nás mezi sebe vzali, Donu Tonkovi za přímá, jasná a také povzbudivá slova a všem ostatním za milé společenství nejen u Frbechu. Aha, vy nevíte, co je to Frbech? Je to tajemný nápoj našeho společenství, FRyštátská BECHerovka. Pokud byste chtěli okusit lahodnost tohoto nápoje na svých patrech, můžete si stáhnout návod k výrobě. Není to nic těžkého a dávkování je snadné - stačí jen maličko ochutnat. Z jednoho půllitru Frbechu jsme dokázali vytvořit úžasnou atmosféru mezi padesáti lidmi - Frbech dokáže otevírat lidská srdce úžasným způsobem.
  Věřte mi, zkusil jsem to :o)

  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: Jan Tomiga | Počet komentářů: 4 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

  PRO POVZBUZENÍ
  Proti trudnomylsnosti

  Salesián má být veselý a plný naděje. Proto vám chceme v této náročné době nabízet podněty k povzbuzení a povznesení mysli. Najdete je na této stránce.
  Můžete nás také sledovat na facebookové stránce: facebook.com/ascczech

  MODLITBY
  Modlitby ASC

  Společné úmysly k modlitbě


  Aktualizováno 26. 6. 2020

  ZPRAVODAJ
  Zpravodaj č. 159
  příští uzávěrka
  25. září 2020

  Starší čísla Zpravodaje

  Užitečné ODKAZY

  SDB

  FMA

  SHM

  Bosco Point

  SADBA

  ASC-SK

  SDB-SK

  TV NOE

  Rádio Vaticana

  Víra CZ


  Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS systému -
  Příspěvky a články na web můžete posílat na adresu nebo