nadpis Don Bosco ASC je třetí větev salesiánské rodiny, kterou založil v roce 1876 svatý Jan Bosko. Soustřeďuje ty křesťany, kteří chtějí v salesiánském duchu společně pracovat pro druhé, zejména pro mládež a obyčejné lidi.
Dnešní datum: 18. 09. 2020  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Kdo jsme? :: Ke stažení :: Slovakia  
Duchovní cvičení

Adresář ASCKonto AIRBAG

Adresa a kontakty
ADRESA:
Sdružení salesiánů spolupracovníků
Kobyliské náměstí 1
182 00 Praha 8
IČ: 00406902
číslo účtu:
253474458 / 0300


 • Provinciální rada
 • Místní společenství
 • Ostatní adresy

 • Články podle data
  <<  Září  >>
  PoÚtStČtSoNe
   1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30     

  Duchovní cvičení

  * Novinky o nejmladší salesiánské větvi u nás

  Vydáno dne 06. 08. 2007 (2051 přečtení)

  fraternita
  Stejně jako v loňském roce i letos se opět konaly na mariánském poutním místě Svatá Hora ve dnech 3.7.-8.7. 2007 exercicie naší nejmladší salesiánské větve - Kontemplativní fraternity Marie z Nazareta.

  Opět je vedla Margare Vairo, hlavní koordinátorka pro zasvěcené osoby ve Fraternitě. Kněžskou službu a překlad z italštiny již tradičně obstarával P. Janko Ihnát, který ani tentokrát nezůstal nic dlužen svému pověstnému zaujetí technikou a své překladatelské schopnosti vylepšil na přednáškách používáním notebooku s italsko-českým slovníkem. Ale i tak s ním stále fraternita udržuje krok, neboť letos Pepa Hájek nainstaloval novinku – mikrofony na všechny stoly, takže slyšitelnost se výrazně zvýšila. Nechyběla ani nová Jankova knížka vtipů. Ale ani tady nechybělo protivenství, které se staví proti dobru. Již při příletu byla totiž jedna z uruguajských sester vrácena z letiště do Itálie (i s dárky pro účastníky exercicií) kvůli končícímu pasu. Její modlitby pak tím mocněji celé exercicie podporovaly.
  Téma exercicií „Učedník Ježíše Krista“ kromě jiného zdůraznilo např. nutnost bdělosti v malých věcech, aby postupně nepřerostly ve velký hřích. Na příběhu Davida a Betšabé jsme si mohli uvědomit, jak zlo nepozorovaně po krocích postupuje.
  A letos ještě více než v minulém roce jsme se mohli přesvědčit o pravdivosti Kristových slov o nejmenším semínku, které vzklíčí, vyroste v mohutný strom a přináší bohaté plody. Při exerciciích na Svaté Hoře opět proběhly sliby a přísliby různých stupňů. Skoro to až připomínalo dobu prvotní církve, kdy „...počet učedníků velmi rostl,....svorně přicházeli do chrámu,....chválili Boha. A Pán rozmnožoval den co den počet povolaných ke spáse.“ (Sk 2, 46-47). Po celonoční adoraci při mši sv. v bazilice některý ze slibů nebo příslibů totiž složili: Anna a Josef Hájkovi, Eliška a David Kopelentovi, Marie a Jiří Hochmanovi, Pavla a Tomáš Redlichovi, Eliška Zelenková, Kristina Chromjáková, Alena Škorvagová, Olga Uváčková a Ludka. To jsou prakticky všichni členové fraternity kromě jednoho páru s čerstvým novorozencem. Sliby tedy neskládala pouze Jiřina Němcová, která už je naopak jako představená pro naši oblast spolu s Margare a Jankem od slibujících přijímala a šesti a půl měsíční + šesti a půl kilový Vítek Redlich, který se prý na ně pomalu chystá. Zatím prozařoval svou přítomností celé exercicie.
  A o tom, že růst fraternity je opravdu trvalý, svědčí i skutečnost, že dva její členové si osvojují španělštinu, aby mohli lépe komunikovat se zakládající fraternitou v Uruguayi. Zatím nasadili své síly zde, přeložili jeden kánon z Taizé z češtiny do španělštiny a oživili jím „slibovou“ mši sv. Ostatně z ukázky připojené k článku můžete jejich umění posoudit sami. (Margare měla radost a tento trochu otrocky přeložený text pak večer s nimi dopilovala do uměleckého překladu jak se na píseň sluší, takže teď fraternita vlastní jedinečný, originální a excelentní exemplář tohoto kánonu ve španělštině).
  Slavnostní ráz mše sv. v bazilice posílila i účast některých členů ACS a FMA. A všechny také moc potěšily SMS od fraternity v Itálii – od Graciely vrácené z letiště, od kněží i od rodin. A na zprávu od Margare o slibech a příslibech odpověděl okamžitě i náš hlavní představený don Chávez a připojil své požehnání pro fraternitu).
  Při večerním hodnocení členové vyprávěli, jak se vůbec k fraternitě dostali a jak je Bůh v ní dál vedl. Bez výjimky všichni konstatovali, že kdyby jim před pár lety někdo řekl, že tu budou takto sedět po slibech a co všechno budou dělat, vysmáli by se mu z plna hrdla. A když člověk poslouchá lidi tak rozdílných povah, založení, původu, atd., když se dovídá, jací byli předtím, než fraternitu poznali a srovná to s jejich současným stavem, nemůže než uznat, že zázraky se skutečně dějí. Copak by jinak bylo možné, aby prudká a svéhlavá dívka, vyrůstající v lázeňském uruguayském městečku, tady teď přednášela o hlubokých duchovních skutečnostech? A už jen sledovat, jak se prakticky jen přes jednoho člověka (Janka) dali dohromady lidé z Uruguaye, Itálie, Česka a Slovenska, je úžasný zážitek Božího působení a zpřítomnění „Božího úsměvu“.
  Při agapé byly ještě rozdány dárky, zpívalo se a veselilo a den skončil krátkou adorací v kapli.“
  Děkujeme tedy Pánu za exercicie, za fraternitu a vůbec za jeho působení u nás a v salesiánské rodině!
  Tady si můžete poslechnout kánon ve španělštině.

  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: Irena Pilíková | Počet komentářů: 17 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Irena Pilíková, ACS, Praha-střed (Sakura)

  PRO POVZBUZENÍ
  Proti trudnomylsnosti

  Salesián má být veselý a plný naděje. Proto vám chceme v této náročné době nabízet podněty k povzbuzení a povznesení mysli. Najdete je na této stránce.
  Můžete nás také sledovat na facebookové stránce: facebook.com/ascczech

  MODLITBY
  Modlitby ASC

  Společné úmysly k modlitbě


  Aktualizováno 26. 6. 2020

  ZPRAVODAJ
  Zpravodaj č. 159
  příští uzávěrka
  25. září 2020

  Starší čísla Zpravodaje

  Užitečné ODKAZY

  SDB

  FMA

  SHM

  Bosco Point

  SADBA

  ASC-SK

  SDB-SK

  TV NOE

  Rádio Vaticana

  Víra CZ


  Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS systému -
  Příspěvky a články na web můžete posílat na adresu nebo