nadpis Don Bosco ASC je třetí větev salesiánské rodiny, kterou založil v roce 1876 svatý Jan Bosko. Soustřeďuje ty křesťany, kteří chtějí v salesiánském duchu společně pracovat pro druhé, zejména pro mládež a obyčejné lidi.
Dnešní datum: 19. 09. 2020  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Kdo jsme? :: Ke stažení :: Slovakia  
Duchovní cvičení

Adresář ASCKonto AIRBAG

Adresa a kontakty
ADRESA:
Sdružení salesiánů spolupracovníků
Kobyliské náměstí 1
182 00 Praha 8
IČ: 00406902
číslo účtu:
253474458 / 0300


 • Provinciální rada
 • Místní společenství
 • Ostatní adresy

 • Články podle data
  <<  Září  >>
  PoÚtStČtSoNe
   1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30     

  Duchovní cvičení

  * Duchovní obnova a církevní silvestr v Brumově

  Vydáno dne 12. 12. 2006 (1528 přečtení)

  Poslední sobotu před adventem proběhla, jak už se stalo tradicí, duchovní obnova, pořádaná společenstvím Valašsko.

  Scházejí se na ní 3 blízká společenství Valašsko, Otrokovice-Zlín a Moravská brána.
  Místní členové vytvořili i letos příznivé podmínky v sálu bývalé orlovny. Po tekuté „vstupní antifoně“, vzájemném přivítání se a označení jmény (paměť nám už moc neslouží) se přednášek k zamyšlení zhostil P. Jožka Kopecký st., který ochotně dorazil z Litomyšle.
  Jako základ k nim si vybral čerstvou knížku o návštěvě Dona P. Cháveze u nás, ze které čerpal při hovorech o 3 rovinách našeho prožívání – duchovním, ve společenství a v apoštolátu. Děkujeme Jožkovi!
  Výborný guláš na oběd předělil přednášky a odpolední program sestávající z posezení a „poklábosení“ u kávy, ale hlavně zpovídání a modlitby růžence. Bylo možné využít služeb 4 zpovědníků - z Jižních svahů, našeho delegáta Johnyho a Jožky. I tak jsme jim dali zabrat snad 4 hodiny, než jsme ze sebe všechno setřásli.
  Pěkným vyvrcholením duchovní obnovy pak byla mše sv. v blízkém kostele. Před oltářem již byla nachystána kvanta adventních věnců k zítřejšímu posvěcení.
  DO.1

  To však nebyl konec všeho, vždyť do začátku adventu zbývalo ještě několik hodin. Po posilnění se klobáskou bylo možné pokračovat zábavnou částí. Pravdou je, že řady účastníků začaly řídnout. Kulturní vložky se nejprve ujala hudební formace „Sshediway Pleesshoun“. Tato volnočasová aktivita několika našich členů s kladným vztahem k muzice (především z našich „mladých let“) byla oživena po třech letech od premiéry, na základě jedné zkoušky týden předtím (volného času moc nezbývalo) a oněch vzpomínek z mládí. Většina posluchačů však pranic nedbala na občasné kiksy a úlety a mohutně povzbuzovala, též se někteří jali tancovat. Bubeník J. Míček dokonce dostal polibek od „fanynky“ a stovku za čelenku. Orlovnou duněly především songy Katapultu a Olympiku. Řady účastníků posléze ještě více prořídly. Zdálo se, že půlnoci se již pospolu nedočkáme. Avšak zbytku účastníků včetně P. Johnyho Komárka se podařilo v sobě najít ještě energii a tak jsme to při vykládání a zpívání aj trochu přešvihli. Dobré to bylo.
  Díky všem, kteří se přičinili, jmenovitě snad alespoň Standovi Strnadovi, který to měl jaksi na triku a poskytl též nocleh po 2 noci Jožkovi.
  DO.2

  P.S. Ani ne po týdnu se společenství Valašsko sešlo na měsíčním setkání v nové vsetínské knihovně. Bylo to velmi milé, díky patří (p. ředitelce) Helence a Lubošovi Gajduškovým. Bylo zrovna Mikuláše, tak přišli aj na nás…
  Petr Holeňa

  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: Bohunka Holeňová | Počet komentářů: 34 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

  PRO POVZBUZENÍ
  Proti trudnomylsnosti

  Salesián má být veselý a plný naděje. Proto vám chceme v této náročné době nabízet podněty k povzbuzení a povznesení mysli. Najdete je na této stránce.
  Můžete nás také sledovat na facebookové stránce: facebook.com/ascczech

  MODLITBY
  Modlitby ASC

  Společné úmysly k modlitbě


  Aktualizováno 26. 6. 2020

  ZPRAVODAJ
  Zpravodaj č. 159
  příští uzávěrka
  25. září 2020

  Starší čísla Zpravodaje

  Užitečné ODKAZY

  SDB

  FMA

  SHM

  Bosco Point

  SADBA

  ASC-SK

  SDB-SK

  TV NOE

  Rádio Vaticana

  Víra CZ


  Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS systému -
  Příspěvky a články na web můžete posílat na adresu nebo