nadpis Don Bosco ASC je třetí větev salesiánské rodiny, kterou založil v roce 1876 svatý Jan Bosko. Soustřeďuje ty křesťany, kteří chtějí v salesiánském duchu společně pracovat pro druhé, zejména pro mládež a obyčejné lidi.
Dnešní datum: 18. 09. 2020  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Kdo jsme? :: Ke stažení :: Slovakia  
Duchovní cvičení

Adresář ASCKonto AIRBAG

Adresa a kontakty
ADRESA:
Sdružení salesiánů spolupracovníků
Kobyliské náměstí 1
182 00 Praha 8
IČ: 00406902
číslo účtu:
253474458 / 0300


 • Provinciální rada
 • Místní společenství
 • Ostatní adresy

 • Články podle data
  <<  Září  >>
  PoÚtStČtSoNe
   1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30     

  Duchovní cvičení

  * Vzpomínka na exercicie v Kuklenách

  Vydáno dne 24. 09. 2006 (1100 přečtení)

  Chceme se ještě vrátit několika slovy ke dnům Duchovních cvičení. Byli jsme s Jirkem loni a letos v Kuklenách v Hradci Králové. Tyto dny nám byly darem.

  Myslím, že to není jen naše zkušenost, že dny před , během a po D.C. patří k těm, které nejsou jednoduché. Snad je to o tom, že chvíle ticha na nás mohou mluvit opravdu silným hlasem...uvnitř v nás. Hlas je to tak zřetelný, že se můžeme cítit podobně jako Eliáš na hoře Choreb ( 1.Kr,19).
  Víme, že máme za sebou dlouhou cestu, kterou jsme mohli projít jen silou darovanou a dostali jsme se na místo, kde Bůh mluví. Pokud máme za sebou silný vítr, zemětřesení, oheň...pak je to ta pravá chvíle naslouchat hlasu v tichu.
  Bůh dává lidem svobodu, nějak mi je jasné, že je to ten největší dar jeho lásky...nemůže jinak.
  Záleží mu na nás a jeho věrnost je na rozdíl od té naší naprosto pravdivá. Nebere nám svobodu...to nikdy, ale bere nás za slovo. Pokud naše volání je upřímně o tom: „ Buď jediným Pánem mého života, nechci uctívat modly, ty jsi pro mne tím, kdo mi dává život,...“ buďme si jistí, že nám Bůh ukáže, co všechno a jakým způsobem nám vládne. Není vždy lehké odpovědět na lásku láskou. Jan Bosko miloval správným způsobem život i všechny, které potkával . Také proto asi věděl, proč svým spolupracovníkům doporučuje duchovní cvičení.. Díky za to, že exercicie jsou o možnosti před Bohem obnovit naše srdce...nechat uzdravit rozličná zranění, srovnat naše jistoty a naše očekávání.
  V Kuklenách bylo setkání už třetí ve třech letech po sobě. D.C. byly o den delší a prostor ticha mnohem větší než jsme zvyklí. Hana a Milan Jandáčkovi na sebe vzali službu ředitelů po všechny tři roky- díky! Exercitátorem byl o. Jenda Vyhnálek, který pravdivým a hlubokým způsobem provázel účastníky také celou dobu. Jeho slovo oživilo Slovo v nás...nastoupená cesta může být darem nejen pro nás, ale pro všechny, kteří patří do našich životů. Cesty duchovního života na ty nejvyšší hory v nás musíme vystoupat sami, přesto na našich cestách jdeme společně. Díky za společenství přátel.

  Lída Tauchmanová

  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: redakce | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

  PRO POVZBUZENÍ
  Proti trudnomylsnosti

  Salesián má být veselý a plný naděje. Proto vám chceme v této náročné době nabízet podněty k povzbuzení a povznesení mysli. Najdete je na této stránce.
  Můžete nás také sledovat na facebookové stránce: facebook.com/ascczech

  MODLITBY
  Modlitby ASC

  Společné úmysly k modlitbě


  Aktualizováno 26. 6. 2020

  ZPRAVODAJ
  Zpravodaj č. 159
  příští uzávěrka
  25. září 2020

  Starší čísla Zpravodaje

  Užitečné ODKAZY

  SDB

  FMA

  SHM

  Bosco Point

  SADBA

  ASC-SK

  SDB-SK

  TV NOE

  Rádio Vaticana

  Víra CZ


  Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS systému -
  Příspěvky a články na web můžete posílat na adresu nebo