nadpis Don Bosco ASC je třetí větev salesiánské rodiny, kterou založil v roce 1876 svatý Jan Bosko. Soustřeďuje ty křesťany, kteří chtějí v salesiánském duchu společně pracovat pro druhé, zejména pro mládež a obyčejné lidi.
Dnešní datum: 18. 09. 2020  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Kdo jsme? :: Ke stažení :: Slovakia  
Duchovní cvičení

Adresář ASCKonto AIRBAG

Adresa a kontakty
ADRESA:
Sdružení salesiánů spolupracovníků
Kobyliské náměstí 1
182 00 Praha 8
IČ: 00406902
číslo účtu:
253474458 / 0300


 • Provinciální rada
 • Místní společenství
 • Ostatní adresy

 • Články podle data
  <<  Září  >>
  PoÚtStČtSoNe
   1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30     

  Duchovní cvičení

  * O cestě „Po stopách Matky Markéty“

  Vydáno dne 01. 09. 2006 (1391 přečtení)

  O cestě „Po stopách Matky Markéty“ už sice František Jakubec popsal všechny podrobnosti, ale přesto bych se s vámi ráda podělila o zážitek, který mě bude ještě dlouho provázet.

  Poslední den, který jsme mohli věnovat sami sobě a svému osobnímu rozjímání, jsem navštívila neobvykle prostorný poschoďový dvojkostel Dona Boska. Ve spodní části je u hlavního oltáře nadživotní obraz ukazující, jak jdou hoši s Matkou Markétou a Donem Boskem na prázdniny za bratrem Josefem. Výjev mě natolik zaujal, že jsem slyšela klukovský hlahol jakoby vycházející z toho obrazu. Hornímu kostelu kraluje vzkříšený Ježíš z lipového dřeva. Svou mohutností předává chuť žít a řešit nevyřešitelné. Pod těmito dojmy jsem vyšla úplně jiným východem z kostela, než jsem chtěla a zabloudila jsem na opačnou stranu areálu, do míst, kde se nachází tiskařské učiliště (i tady mají stále nižší porodnost a tak jsou pyšni na to, že je o jejich školu velký zájem a přichází sem plno žáků).
  Navzdory výstražné tabuli zakazující vstup, jsem se vydala po cestě podél oken, která byla z větší části zatažena žaluziemi. Představovala jsem si v duchu, jak během školního roku spěchají žáci do dílen v montérkách a čepičkách. I přes přivřená okna byl až zde venku cítit závan oleje a tiskařské barvy. Došla jsem před vchod. A ejhle, dveře otevřené. Ranní chládek proudil pro osvěžení směrem k vrátnému. Nahlédla jsem do dveří a on mi vyšel vstříc, menší kulaťoučký usměvavý pán v důchodovém věku. Hned se mě začal vyptávat, zda jsem engliš. A já vrtěla hlavou, a že: „Čechy - Praga“. Naznačením rukou a nohou jsem se domluvila, že bych se ráda podívala dovnitř prohlédnout si dílnu. Usměvavý vrátný mě vzal za ruku a procházel se mnou halou pečlivě uklizenou, a ukazoval mi stroje, na prázdniny pečlivě promazané a voňavé. Připomínali, že čekají na konec prázdnin a na šikovné ruce. Cestou se mě ptal, jak se jmenuji. A tak jsme se procházeli a usmívali se na sebe, a on: „Čechy - Praga -Hana“. Na konci haly byl boční východ, tak abych to měla blíž, mi jej otevřel, dal na obě tváře pusu a s úsměvem a zamáváním jsme se rozešli. Představila jsem si ta moje učňovská děvčata v bílém a dílny voňavé po cukru a másle. Až se mi po nich zastesklo. Duch Dona Boska mě opět utvrdil, že působím na správném místě - mezi učni.
  Chtěla bych moc a moc poděkovat Janko Ihnátovi za úsilí, které pro nás zorganizováním této cesty obětoval i celému týmu, který se o nás po celou dobu staral. Budu se i nadále za všechny modlit desátek růžence. Přála bych všem ostatním spolupracovníkům, aby také oni mohli do míst Dona Bosca a Matky Markéty nahlédnout.

  Hana Jandáčková

  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: redakce | Počet komentářů: 376 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

  PRO POVZBUZENÍ
  Proti trudnomylsnosti

  Salesián má být veselý a plný naděje. Proto vám chceme v této náročné době nabízet podněty k povzbuzení a povznesení mysli. Najdete je na této stránce.
  Můžete nás také sledovat na facebookové stránce: facebook.com/ascczech

  MODLITBY
  Modlitby ASC

  Společné úmysly k modlitbě


  Aktualizováno 26. 6. 2020

  ZPRAVODAJ
  Zpravodaj č. 159
  příští uzávěrka
  25. září 2020

  Starší čísla Zpravodaje

  Užitečné ODKAZY

  SDB

  FMA

  SHM

  Bosco Point

  SADBA

  ASC-SK

  SDB-SK

  TV NOE

  Rádio Vaticana

  Víra CZ


  Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS systému -
  Příspěvky a články na web můžete posílat na adresu nebo