nadpis Don Bosco ASC je třetí větev salesiánské rodiny, kterou založil v roce 1876 svatý Jan Bosko. Soustřeďuje ty křesťany, kteří chtějí v salesiánském duchu společně pracovat pro druhé, zejména pro mládež a obyčejné lidi.
Dnešní datum: 18. 09. 2020  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Kdo jsme? :: Ke stažení :: Slovakia  
Duchovní cvičení

Adresář ASCKonto AIRBAG

Adresa a kontakty
ADRESA:
Sdružení salesiánů spolupracovníků
Kobyliské náměstí 1
182 00 Praha 8
IČ: 00406902
číslo účtu:
253474458 / 0300


 • Provinciální rada
 • Místní společenství
 • Ostatní adresy

 • Články podle data
  <<  Září  >>
  PoÚtStČtSoNe
   1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30     

  Duchovní cvičení

  * Veliký boží dar.

  Vydáno dne 21. 08. 2006 (1266 přečtení)

  Hlavní představený Salesiánů Don Chávez požehnal dnes na Colle Don Bosco dětem a svěřil je Panně Marii na památku toho, že dnes se narodil Don Bosco, kterého maminka taky svěřila Panně Marii. Včera sloužil mši v Capriglio kde dostal čestné občanství. Bylo tam pojmenované náměstí po jednom salesiánovi, kterého umučili Němci a po sestře FMA ulice, která byla zabita v roce 1982 v Mozambiku.

  Duchovní cvičení „Po stopách Matky Markéty“ byly pro všechny velikým Božím darem. Mohli jsme jit pěšky do Capriglio, kde nás přijal starosta a měli jsme mši v kostele kde Margherita Occhiena měla svatbu. Z Colle Don Bosco tam vede naučná stezka na které jsou do dřeva vyryté přísloví Matky Markéty. Mnohé věci kolem těch duchovních cvičení byly neustále v pohybu, ale všichni si mohli ověřit, že modlit se dlouho za něco má velikou cenu. Je jasné, že to bylo trochu náročnější, ale myslím si, že nikdo nelitoval. Byl jsem rád, že jsme se mohli pomodlit „Cestu světla“, kterou perfektně připravili Novotní z Prahy. Setkali jsme se i s místními Spolupracovníky v osobě členky inspektoriální rady (Cristina Bianchi) s manželem a dcerou a místní sekretářkou (Maria Occhiena), která pochází z Capriglio a je z rodu matky Markéty. Pozvala nás svoji farmu (provozují agroturistiku). Tam uchovávají památnou studánku, ze které pil Don Bosco když chodíval na vlak do Villa Nova. Shodli jsme se na tom, že mezi účastníky nebyl remcal, který by průběh otravoval svojí nespokojeností. Myslím si, že každý si mohl najit čas na delší osobní modlitbu a že přijetí a péče Salesiánů byly příkladné. Zhroutil se mi počítač a tak proto tak pozdě. Jiní k tomu napíší svůj zážitek a tak alespoň krátce o tom co považují za veliký boží dar.

  Jan Ihnát

  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: redakce | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

  PRO POVZBUZENÍ
  Proti trudnomylsnosti

  Salesián má být veselý a plný naděje. Proto vám chceme v této náročné době nabízet podněty k povzbuzení a povznesení mysli. Najdete je na této stránce.
  Můžete nás také sledovat na facebookové stránce: facebook.com/ascczech

  MODLITBY
  Modlitby ASC

  Společné úmysly k modlitbě


  Aktualizováno 26. 6. 2020

  ZPRAVODAJ
  Zpravodaj č. 159
  příští uzávěrka
  25. září 2020

  Starší čísla Zpravodaje

  Užitečné ODKAZY

  SDB

  FMA

  SHM

  Bosco Point

  SADBA

  ASC-SK

  SDB-SK

  TV NOE

  Rádio Vaticana

  Víra CZ


  Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS systému -
  Příspěvky a články na web můžete posílat na adresu nebo