nadpis Don Bosco ASC je třetí větev salesiánské rodiny, kterou založil v roce 1876 svatý Jan Bosko. Soustřeďuje ty křesťany, kteří chtějí v salesiánském duchu společně pracovat pro druhé, zejména pro mládež a obyčejné lidi.
Dnešní datum: 20. 09. 2020  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Kdo jsme? :: Ke stažení :: Slovakia  
Duchovní cvičení

Adresář ASCKonto AIRBAG

Adresa a kontakty
ADRESA:
Sdružení salesiánů spolupracovníků
Kobyliské náměstí 1
182 00 Praha 8
IČ: 00406902
číslo účtu:
253474458 / 0300


 • Provinciální rada
 • Místní společenství
 • Ostatní adresy

 • Články podle data
  <<  Září  >>
  PoÚtStČtSoNe
   1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30     

  Duchovní cvičení

  * Výměna manželek, pouť na Svatý Hostýn a bomba na závěr

  Vydáno dne 24. 07. 2006 (1275 přečtení)

  Že tato tři hesla nepřipomínají perličky z duchovního cvičení? Tak to se mýlíte!
  Začátkem července jsme totiž strávili nádherné duchovní cvičení s Františkem Bezděkem SDB a řediteli Jožkou a Ivou Pospíšilíkovými ve fryštáckém DISu a všechno bylo pravdou!

  dc Určitě by se slušelo vše vysvětlit, tak tedy: své protějšky jsme si vyměnili hned první večer (pro zvídavé: jen asi na půl hodiny) a touto netradiční formou jsme se navzájem představili a seznámili. Měli jsme o svém vypůjčeném manželovi / manželce povědět co nejvíce informací. Neotřelé a vtipné, viďte? Však jsme se také notně pobavili…
  Naše duchovno jsme osvěžili při opravdu na míru šitých přednáškách a hojném soukromém ústraní. Nabízíme aspoň pár myšlenek, které nás oslovily: Chci se stát a být tím, kdo je milován a miluje. – Kdo žije jenom pro sebe, ošidí jiné o sebe; kdo žije jenom pro sebe, zakrní a zahyne. - Modlit se znamená vnímat a přijmout otcovský pohled Boží. – Každý z nás je určitým způsobem zlomen. Naše zlomení jsou vysoce osobní, důvěrné a jedinečné. Každý člověk trpí svým vlastním způsobem, jímž netrpí nikdo jiný. Jan Pavel II. říká: „Ten kříž, který nesete, je zdrojem požehnání pro vás i pro vaše blízké, které se nedá žádným jiným způsobem nahradit.“ - Největší dar, který mohu nabídnout, je moje vlastní radost ze života, můj vlastní vnitřní klid, mé vlastní ticho a samota, má vlastní pohoda. – Jako milované děti Boží jsme povoláni učinit svou smrt tím největším darem.
  Když bychom měli vše shrnout do jedné věty: Jsme vyvoleni, požehnáni a zlomeni, abychom byli darováni – nejen v životě, ale i ve smrti.
  Pokud byla řeč o zlomení, to fyzické jsme mohli otestovat také při 35 km pouti na Svatý Hostýn, která byla bezesporu velkolepým zážitkem. A jakou bombu jsme zažili závěrem? Popravdě řečeno, očekávali jsme všechno možné, protože celé duchovní cvičení se neslo v duchu šprýmů a vtipkování. Co přišlo, byla ovšem opravdová b-o-m-b-a!!! Mohli jsme nahlédnout a vlastníma rukama nechat projít části Staříčkova šatníku. No, uznejte, kdy se komu z nás podobná věc poštěstí?

  Velký dík tedy patří našim ředitelům za dokonalou organizaci a samozřejmě Františkovi za nakažlivou chuť do života pro Boha.

  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: Jan Kapounek | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

  PRO POVZBUZENÍ
  Proti trudnomylsnosti

  Salesián má být veselý a plný naděje. Proto vám chceme v této náročné době nabízet podněty k povzbuzení a povznesení mysli. Najdete je na této stránce.
  Můžete nás také sledovat na facebookové stránce: facebook.com/ascczech

  MODLITBY
  Modlitby ASC

  Společné úmysly k modlitbě


  Aktualizováno 26. 6. 2020

  ZPRAVODAJ
  Zpravodaj č. 159
  příští uzávěrka
  25. září 2020

  Starší čísla Zpravodaje

  Užitečné ODKAZY

  SDB

  FMA

  SHM

  Bosco Point

  SADBA

  ASC-SK

  SDB-SK

  TV NOE

  Rádio Vaticana

  Víra CZ


  Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS systému -
  Příspěvky a články na web můžete posílat na adresu nebo