nadpis Don Bosco ASC je třetí větev salesiánské rodiny, kterou založil v roce 1876 svatý Jan Bosko. Soustřeďuje ty křesťany, kteří chtějí v salesiánském duchu společně pracovat pro druhé, zejména pro mládež a obyčejné lidi.
Dnešní datum: 20. 09. 2020  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Kdo jsme? :: Ke stažení :: Slovakia  
Duchovní cvičení

Adresář ASCKonto AIRBAG

Adresa a kontakty
ADRESA:
Sdružení salesiánů spolupracovníků
Kobyliské náměstí 1
182 00 Praha 8
IČ: 00406902
číslo účtu:
253474458 / 0300


 • Provinciální rada
 • Místní společenství
 • Ostatní adresy

 • Články podle data
  <<  Září  >>
  PoÚtStČtSoNe
   1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30     

  Duchovní cvičení

  * 5 nebo 6 exercitátorů na DC na Salaši

  Vydáno dne 03. 07. 2006 (1185 přečtení)

  Všichni účastnící DC (duchovního cvičení) na Salaši 21. - 25. 6. 2006 ve Pstruží se jednomyslně shodli, že taková duchovní cvičení ještě nezažili. Podle nabídky na webu ACS si vybrali DC na salaši s P. Leošem Ryškou. Mnozí si říkali: „To bude zajímavé v době rozbíhající se TV NOE, budeme mít možnost se setkat se samotným ředitelem této televize a také poznáme i jiné exercitátory a lidičky. Jenže Bůh je režisér par excelence.

  81 A jaké to tedy bylo překvapení, když místo Leoše Ryšky zasedl za exercitátorský stůl právě Janko. Stalo se to takto: Leoš si pamatoval, že na nějaké DC má jet, ale žil v domnění, že je to o prázdninách a jelikož si přivřel svůj elektronický diář v pondělí před DC mezi dveře, tak ztratil pojem o čase, termínech a telefonních kontaktech. Šťastný to člověk. Najednou měl tolik volného času, až hanba. Na dobu DC už měl tedy zajednané jiné akce z branže, natáčení na Slovensku, střižnu aj. Ředitelé DC Jirka a Marie Neussserovi však nezklamali a sehnali na poslední chvíli Janka. Díky Bohu. To byl tedy exercitátor č. 1. Vydržel s námi 2 dny. Téma měl skvěle připravené a obohacoval ho osobními hlubokými postřehy a také vtipy. Stihli jsme oslavit jeho narozeniny, a pak se raději rozjel na zasedání provinciální rady. Zůstali jsme osamoceni. A Bůh nás nenechal na holičkách. Pokračovat přijel na jeden den P. Josef Klinkovský jako exercitátor č. 2. To nebylo vše. Krátkou epizodou se zviditelnil i exercitátor č. 3 – P. Radek Gottwald s 5 litry vína, řka, že neví jestli je ještě dobré, že bylo dlouho v teple. Bylo dobré, což můžeme po úspěšném sobotním závěrečném sezení shodně konstatovat. V sobotu se objevil na scéně exercitátor č. 4 – P. Petr Hrubiš, který nás jako hostitel a správce v jedné osobě provedl úskalími DC při zajištění pořádku v objektu, abychom si tak mohli zajistit účast na Salaši i v příštím roce. Takzvané demoliční čety katolické mládeže nemají na Salaši na růžích ustláno. Spíše zde nemají vůbec přístup. Salaš je skutečně chaloupka na úrovni a vypadá mnohem lépe zevnitř než zvenku. A Petrovi dáváme za pravdu, že je třeba udržet ubytovací komfort.
  V neděli k našemu milému překvapení dorazil exercitátor č. 5. – dlouho očekávaný a předem avizovaný Leoš Ryška. Měl na nás 90 minut jako na fotbale. Stihli jsme ranní mši svatou a 15 minutovou besedu o TV NOE, která určitě stojí za podporu. Je to jedinečný projekt a celé salesiánské nebe mu je jistě nakloněno. Pokud jste počítali dobře na prstech jedné ruky, tak jste došli k číslu 5. Ale tím to nekončí. Šestým a nejdůležitějším exercitátorem, jak zdůrazňoval i Janko, je přece Duch svatý. Jemu je třeba nechat prostor, aby v srdcích zapálil oheň své lásky. Amen. Už se těším na DC 2007, co si zase Pán na nás vymyslí?

  Jindřich Honěk, ACS

  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: redakce | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

  PRO POVZBUZENÍ
  Proti trudnomylsnosti

  Salesián má být veselý a plný naděje. Proto vám chceme v této náročné době nabízet podněty k povzbuzení a povznesení mysli. Najdete je na této stránce.
  Můžete nás také sledovat na facebookové stránce: facebook.com/ascczech

  MODLITBY
  Modlitby ASC

  Společné úmysly k modlitbě


  Aktualizováno 26. 6. 2020

  ZPRAVODAJ
  Zpravodaj č. 159
  příští uzávěrka
  25. září 2020

  Starší čísla Zpravodaje

  Užitečné ODKAZY

  SDB

  FMA

  SHM

  Bosco Point

  SADBA

  ASC-SK

  SDB-SK

  TV NOE

  Rádio Vaticana

  Víra CZ


  Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS systému -
  Příspěvky a články na web můžete posílat na adresu nebo