nadpis Don Bosco ASC je třetí větev salesiánské rodiny, kterou založil v roce 1876 svatý Jan Bosko. Soustřeďuje ty křesťany, kteří chtějí v salesiánském duchu společně pracovat pro druhé, zejména pro mládež a obyčejné lidi.
Dnešní datum: 20. 09. 2020  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Kdo jsme? :: Ke stažení :: Slovakia  
Duchovní cvičení

Adresář ASCKonto AIRBAG

Adresa a kontakty
ADRESA:
Sdružení salesiánů spolupracovníků
Kobyliské náměstí 1
182 00 Praha 8
IČ: 00406902
číslo účtu:
253474458 / 0300


 • Provinciální rada
 • Místní společenství
 • Ostatní adresy

 • Články podle data
  <<  Září  >>
  PoÚtStČtSoNe
   1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30     

  Duchovní cvičení

  * Asi se stanu sponzorem Portálu…

  Vydáno dne 24. 07. 2005 (1404 přečtení)

  …(ohlédnutí za jedním trmínem DC), nebo si aspoň začnu kupovat jeho knížky. Proč?  No proto, že jsme společně s manželkou Martinou prožili nádherná duchovní cvičení ve Fryštáku, která vedl Zdeněk Jančařík SDB. Pokud Zdenka neznáte, tak jako my jsme jej do té doby neznali, tak určitě využijte nějaké blízké příležitosti k seznámení. Stojí to za to. Po příjezdu do Fryštáku, kolébky salesiánského díla v naší republice, jsme byli Zdeňkem postupně uváděni do jednotlivých témat duchovního cvičení. Zde je pár myšlenek, které nás oslovily: Náš cíl je Ježíš Kristus, k němu vedou různé cesty. Začít vnímat Boha znamená omezit vnější podněty, ale i vydržet pokušení nudy, Bůh si nedělá statistiky – normohodiny. Ježíš je schopen uzdravit naplno. Křesťanství se snaží hlásat sexualitu dvou subjektů. Radujme se i z malých věcí, mohu být šťastný, mohu děkovat. Je za co. Je třeba žít samostatný život před Bohem a mít svou spiritualitu. Na kříži je mnoho odpovědí na naše otázky, na naše proč. Dívat se na kříž a číst v něm. Ke zdravé spiritualitě patří denní řád a k tomu opatří modlitba. Tak je jen pár myšlenek z bohaté pokladnice, kterou nám Zdenek postupně otevíral. Úžasné bylo slavení mše svaté, modlitba růžence, i křížová cesta. Také večerní debaty nad palčivými otázkami, o kterých se málo mluví, a na které potřebujeme znát odpovědi. Vytvořilo se zde nádherné společenství. A když došlo na ochutnávku vína z jižní Moravy a lidové zpěvy, tak si snad přáli, aby tato cvika trvala co nejdéle. Ale vše má svůj konec a v nejlepším se má přestat. Tak i já končím a chci poděkovat Bohu, Duchu svatému, Panně Marii, Donu Boskovi i Zdeňkovi za tato duchovní cvičení.

  Jindřich Honěk ml. ACS

  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: Věra S. | Počet komentářů: 48 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

  PRO POVZBUZENÍ
  Proti trudnomylsnosti

  Salesián má být veselý a plný naděje. Proto vám chceme v této náročné době nabízet podněty k povzbuzení a povznesení mysli. Najdete je na této stránce.
  Můžete nás také sledovat na facebookové stránce: facebook.com/ascczech

  MODLITBY
  Modlitby ASC

  Společné úmysly k modlitbě


  Aktualizováno 26. 6. 2020

  ZPRAVODAJ
  Zpravodaj č. 159
  příští uzávěrka
  25. září 2020

  Starší čísla Zpravodaje

  Užitečné ODKAZY

  SDB

  FMA

  SHM

  Bosco Point

  SADBA

  ASC-SK

  SDB-SK

  TV NOE

  Rádio Vaticana

  Víra CZ


  Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS systému -
  Příspěvky a články na web můžete posílat na adresu nebo