Odložení volebního kongresu

Autor: redakce <redakce(at)ascczech.cz>, Téma: Informace, Vydáno dne: 03. 11. 2020


Milí přátelé,

platná vládní opatření proti šíření koronaviru prakticky znemožňují uspořádat běžný volební kongres v původně plánovaném termínu 21. listopadu 2020. Podle současně platného stanoviska světové rady z června tohoto roku není možné volby uskutečnit korespondenčním ani online způsobem. Problém se způsobem voleb při stávající situaci byl světovou radou předložen Dikasteriu pro laiky, rodinu a život.

Uvidíme, jaké stanovisko zaujme.

V tuto chvíli bych vás chtěl informovat, že provinciální rada rozhodla o odložení konání volebního kongresu na 23. ledna 2021. Počítáme opět se setkáním v Praze - Kobylisích. Věříme, že situace bude příznivější a umožní nám společné setkání. V opačném případě vás budeme informovat o dalším vývoji.

Děkujeme všem, kteří se rozhodli dát svoje síly k dispozici a do provinciální rady kandidovat. Vytrvejte v tomto rozhodnutí i nadále.

Prosíme o modlitbu za všechny, kteří mají zdravotní nebo existenční potíže, ale i za ty, kteří trpí sociálním odloučením. Budeme rádi když do modliteb zahrnete i stávající a novou provinciální radu.

Těším se na viděnou a prosím o ochranu Panny Marie Pomocnice pro nás všechny.

Honza M.

provinciální koordinátor